SUM - TRE 7:3 - Šumperk v důležitém utkání play-out Třebíč porazil

T ř e b í č - Bílé hvězdy vstoupily do utkání na šumperském ledě brankou Čecha ve čtyřiačtyřicáté vteřině, domácím se podařilo třemi brankami otočit skóre. Martin Čech pak snížil na průběžných 2:3 z pohledu Třebíče, Šumperští odskočili až do stavu 6:2. Ve druhé třetině se prosadil ještě Bartoň. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla jednu branku domácích.

, středa 2.3.2016
SUM SUM
7:34:2, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Haas (Šimun, Brunec), 10. Milfait (Fořt), 10. Šimun (Brunec, Haas), 20. Šimun (Miškovský), 23. Milfait (Fořt), 34. Milfait (Fořt), 54. Káňa (Fořt, Haas) – 1. Čech (Psota, Čejka), 16. Čech (Polodna, Psota), 35. Bartoň (Kristl, Šaur). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 799. Střely na branku: 46:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Draci Šumperk: Svoboda M. – Gewiese, Sedlák, Puzič, Bail, Prokop, Holík, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Panna, Hlinka, Hroch.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda D. – Čejka, Přibyl, Šaur, Bartoň, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Hort – Psota, Polodna, Čech – Kristl, Juráň, Petelin – Burian, Bednář, Wasserbauer – Urban, Baldwin, Maštera.

Šumperští hokejisté na svém ledě přivítali Třebíč, která ve skupině o udržení spíše rezignovala na pravidelné bodové zisky a rozhodla se dát prostor i spoustě mladíků, kteří tak sbírají cenné zkušenosti. I tak tým v čele s Polodnou, Bartoněm, Čejkou či Čechem nebylo radno ze strany domácích podcenit.

To se potvrdilo hned v úvodní minutě duelu, kdy se trefil Martin Čech, který za záda Miroslava Svobody dorazil Psotovu ránu. Dlouho se však hosté z vedení neradovali. Následné Šaurovo vyloučení sice Šumperk nepotrestal, v šesté minutě ale bylo již vyrovnáno. To se poprvé v zápase blýskl Eduard Šimun, který krásně vybídl ke skórování kapitána Marka Haase a začínalo se bleskově od nuly.

Hned poté musel za katr znovu Šaur, ale draci ani tentokrát v přesilovce gól nedali. To si vynahradili v desáté minutě, kdy se pak trefili hned dvakrát. Nejprve udeřila osvědčená dvojice Fořt - Milfait, kdy druhý jmenovaný poslal domácí tým poprvé v zápase do vedení. O přesnou půl minutu později se v úniku po zdařilém blafáku prosadil i Eduard Šimun.

Získané vedení pak již Šumperk až do konce zápasu nepustil. Hosté sice ještě dokázali po Prokopově faulu snížit, když Polodnovu ránu vyrazil Miroslav Svoboda přímo před nepokrytého Martina Čecha, který zaváhání defenzívy draků využil ke své druhé trefě v zápase. Draci přesto odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. To se totiž v závěru 20. minuty po Miškovského přihrávce prosadil podruhé v utkání Eduard Šimun.

Drakům se podařil i vstup do druhé třetiny, když se v její třetí minutě znovu osvědčila spolupráce dvojice Fořt - Milfait a byl to znovu Jan Milfait, kdo zakončoval. Ve 30. minutě pak zahodil obrovskou šanci Jan Káňa, načež ve 34. minutě naladil šumperský tým znovu na osvědčené "FM" vlny Fořta s Milfaitem, tentokrát dokonce ve vlastním oslabení. A znovu to byl Jan Milfait, kdo vzal na sebe roli střelce, čímž zkompletoval hattrick. Milfait se přitom jen snažil najít svou nahrávkou Fořta, hostující gólman si však puk nešťastně srazil do branky.

Třebíč korigovala stav velice rychle, za necelou minutu našel finský útočník Luka Petelin zkušeného obránce Jakuba Bartoně, který poslal kotouč za Svobodova záda.

Třetí třetina už toho převratného, oproti souběžného duelu Mostu s Benátkami, kde severočeský tým zvrátil výsledek na svou stranu, nenabídla. Domácí si hlídali vedení, které nakonec ještě navýšili na konečných 7:3 zásluhou Jana Káni, který k tyči propálil Dominika Svobodu.

Draci si tak udrželi tříbodový náskok na poslední Most, takže v pátém kole skupiny o udržení na ledě severočeského týmu půjde prakticky o vše.

Redakce Šumperka ohlasy trenérů nedodala.