TRE - BNJ 3:4sn - Farma Liberce si veze dva body za výhru na nájezdy

T ř e b í č - Sedmé kolo první hokejové ligy postavilo do cesty Horácké Slavii Třebíč Benátky nad Jizerou. Utkání bylo celkem pohledné a důrazné. Oba týmy se vystřídaly ve vedení a měly v zápase plno brankových příležitostí. Hosté se dostali ve třetí třetině do vedení, které vyrovnal po perfektní Ostrčilově přihrávce Petr Obdržálek. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, takže zápas dospěl k nájezdům. Za Třebíč se prosadil svým typickým způsobem pouze Obdržálek, za hosty byli úspěšní dva střelci. Horácká Slavia tak už v pátém zápase za sebou bodovala.

7.kolo, sobota 3.10.2009
3:4sn2:1, 0:1, 1:1
BNJ BNJ
Branky a nahrávky: 5. Dolníček (Látal, Laš), 19. Nahodil (Obdržálek), 54. Obdržálek (Ostrčil) - 5. Weiss (Kajínek, Skořepa), 25. Pabička (Urban, Nevyhoštěný), 41. Pavlů (Skořepa), rozhodující nájezd Kolmann. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1640. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Koktan, Sedláček, Kaláb, Sláma, Kania, Bulička, Ostrčil - Čech, Zahradník, Burian - Laš, Dolníček, Látal - Káňa, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Kundela, Fila.
HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek - Hobza, Kajínek, Drábek, Lukáč, Pavlů, Kolmann, Mrkvička, Hrach - Hudíček, Skořepa, Weiss - Kudrna, Šinkovič, Jech - Kica, Krupka, Kopic - Pabiška, Urban, Nevyhoštěný.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, obě mužstva si v útočném pásmu dokázala vytvořit tlak na soupeře, ovšem větší šanci jsme neviděli. V 5. minutě byl poprvé v zápase udělen trest. Dvě minuty si musel odsedět za nesportovní zákrok domácí obránce Bulička. Ovšem na trestné lavici strávil pouze sedm vteřin. Brankový účet otevřel z dorážky Petr Weiss. Z vedení se Benátky jen několik vteřin, protože ještě v probíhající 5. minutě odpověděl David Dolníček, který se z dobré pozice před brankou nemýlil. V 10. minutě Třebíč přehnala svoji útočnou aktivitu a rázem se ocitli tři hostující hráči na jediného obránce, tím byl Kania. Ten svoji obrannou práci zvládl a zabránil tak šanci hostů ke vstřelení druhé branky. V rozmezí od 12té do 15té minuty musel domácí brankář Štůrala čelit dvěma samostatným únikům soupeře a poradil si výborně. V 19. minutě pak mohli hosté litovat dvou neproměněných šancí, protože příhra Obdržálka se odrazila od bruslí Lukáše Nahodila a Horáci se ujali vedení v zápase.

Ve 23. minutě měl na hokejce vyrovnání Michal Nevyhoštěný, jeho dobrá střela se ke smůle hostujících odrazila do pravé tyče domácí branky. O tři minuty již domácí takové štěstí neměli, před bránou volný Marek Pabiška vyrovnal na 2:2. Ve 29. minutě museli Třebíčští čelit dvojnásobnému oslabení, což se jim díky brankáři Štůralovi podařilo. Ve 37. minutě měli také domácí k dispozici přesilovou hru pěti proti třem. Největší šanci si vytvořilo trio Nahodil, Obdržálek a Káňa. Poslední jmenovaný k velké smůle domácích nastřelil tyč na půl odkryté klece.

Do závěrečné třetiny vstupovala Třebíč na led opět pouze ve třech hráčích, a tak bylo jasným úkolem úvodních minut ubránit dlouhé oslabení. To se Horácké Slavii nepodařilo. Třetí branku hostů vstřelil Michal Pavlů, brankáře domácích překonal střelou mezi kruhy. Třebíčští však nechtěli utkání prohrát a tlačili se dopředu. V 50. minutě se prosmýkl až před brankáře Nedvídka hbitý Káňa, jehož střelu zachytil brankář do rukavice. V 54. minutě se zrodila jedna z nejhezčích akcí v zápase. Obránce Ostrčil našel pasem přes celé hřiště na útočné modré čáře volného Petra Obdržálka a ten již věděl co má udělat s kotoučem, Nedvídkovi nedal střelou nad lapačku žádnou šanci. V 58. minutě mohl dokonat obrat ve vítězství Vilém Burian, tváří v tvář brankáři tentokrát neuspěl.

Na řadu tak přišlo prodloužení v němž si mužstva větší brankovou příležitost vytvořit nedokázala. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. Dlouhou sérii nájezdů nakonec rozhodl Petr Kolmann. Benátky si tak z Třebíče odvezly dva body, Horáci se museli spokojit pouze s jedním bodem a nadále čekají na první tříbodové vítězství na domácím ledě.

Petr Obdržálek po zápas Třebíč - Benátky 3:4 sn

Tiskovka po zápas Třebíč - Benátky 3:4 sn

Luděk Škaloud - HC Benátky nad Jizerou: „Utkání se nám hodnotí dobře, protože v rozstřelu jsme byli šťastnější a vyhráli jsme. Hra byla po celé utkání vyrovnaná a výborně zachytali oba brankáři. Říká, se, že když neproměníte přesilovku pět na tři, nemůžete vyhrát zápas. Třebíč měla dvě příležitosti a neproměnila je, my jsme to dali a vypadalo to už, že to dotáhneme do konce. Udělali jsme ale fatální chybu, kdy jsme pustili hráče do sóla a bylo to 3:3. V rozstřelu jsme prostě byli šťastnější. My jsme v nájezdech chtěli reklamovat, že rozhodčí nejdřív branku uznal, pak zas neuznal, tak proč mění rozhodnutí. Já jsem pískání neslyšel, viděl jsem jen, že rozhodčí rozpažil. Pokud ale hru přerušil, pak to bylo správně. Spravedlnost nakonec byla naplněna, takže nám je to už teď jedno.“

Jaromír Šindel - SK horácká Slavia Třebíč: „Viděli jsme další divoké utkání, při kterém se diváci mohli dobře bavit, protože útočná část obou mužstev byla lepší, než obranná. V Šumperku jsme šťastně vyhráli, dnes jsme byli šťastní, že jsme vyrovnali. Měli jsme velkou převahu ve druhé třetině, ale mnoho šancí jsme nedali. Ale i to k hokeji patří, všechno se proměnit nedá. Je pro nás námětem do další práce to, co jsme předvedli v první třetině, kdy jsme soupeře čtyřikrát pustili do přečíslení. To je velmi varující a alarmující do dalších utkání. Při tom sporném gólu v nájezdech šel puk od tyčky do brankáře a pak teprve do brány. Kdyby rozhodčí mezi tím hru nepřerušil a nepískl, tak by gól platil. Přerušil hru ale dřív, než puk přešel brankovou čáru, proto gól nemohl platit.“