TRE - HBR 3:5 - Horáci po dramatickém průběhu prohráli o dvě branky

T ř e b í č - K dalšímu přípravnému utkání přicestoval do Třebíče Havlíčkův Brod. Hosté měli výborný vstup do zápasu, když brzy vedli o dvě branky. Domácím se podařilo po nástupu do druhé periody náskok smazat. Jenže Rebelové jim ještě ve druhé dvacetiminutovce utekli znovu o dvě branky. V závěrečné třetině daly oba týmy po gólu. Další přípravný zápas hraje Třebíč ve čtvrtek v Šumperku.

přát., úterý 16.8.2011
3:50:2, 2:2, 1:1
HBR HBR
Branky a nahrávky: 28. Brož (Milotinský), 30. Dočekal (Sobotka M.), 44. Čech (Dolníček) - 2. Novotný (Kostourek), 4. Zítka, 32. Semorád (Němec, Jonáš), 34. Kostourek, 57. Němec (Pavlík). Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal. Vyloučení: 4:11, navíc Zítka, Morava (oba HBR) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 530. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Kantor - Sedláček, Sláma, Havran, Sobotka, Pospíšil, Kadela R., Dietz, Brož - Čech, Dolníček, Heřman - Burian, Dočekal, Vondráček T. - Kovalský, Kadela E., Přibyl - Bula, Milotínský, Stejskal.
BK Havlíčkův Brod: Suchan - Protivný, Poskočil, Sova, Morava, Novotný, Pavlík, Zítka, Yindiphol - Vondráček R., Knotek, Musil - Meidl, Polodna, Kostourek - Jonáš, Semorád, Němec - Štěpánek, Zábranský, Stehlík.

Hráči Horácké Slavie jakoby zaspali úvod zápasu, hosté se velice rychle ujali vedení. Již ve 2. minutě prostřelil debutanta Kantora, střelou mezi betony, Radek Novotný. Netrvalo dlouho a domácí gólman musel lovit kotouč ze sítě podruhé. Ve 4. minutě zamířil přesně Petr Zítka. Hosté vedli již o dvě branky. Snížit mohli hráči Horácké Slavie v 5. minutě, neboť se hráčům v bílých dresech naskytla dvojnásobná přesilová hra. Ovšem šancí si Horáci mnoho nevytvořili, zkušený Suchan neměl mnoho práce. V 7. minutě si domácí díky dobrému napadání vytvořili střeleckou příležitost, konkrétně Přibyl, který však dostal těžkou přihrávku, a proto si s jeho střeleckým pokusem brankář Brodu poradil. Ve 12. minutě se blýskl pěknou samostatnou akcí hostující Kostourek, tentokrát už byl brankář Třebíče připraven a kotouč za svá záda nepustil. Závěrečné minuty úvodní třetiny si Třebíč dokázala vytvořit tlak v útočném pásmu ve snaze snížit, ovšem Suchan si s několika střeleckými pokusy dokázal poradit.

Do prostřední třetiny vstoupila Třebíč lépe. Začala důrazně napadat a tím dokázala herně srovnat s Rebelem krok. Ve 23. minutě byl vyloučen domácí Bula a Horáci se museli v následujících minutách soustředit na obranu. Rebel se sice usadil v útočném pásmu a nebezpečně kombinoval, na bránu toho ale příliš nešlo, další branku hosté nepřidali. Ve 28. minutě hrála přesilovku pro změnu Třebíč, domácím se podařilo snížit. Odražený kotouč pohotově uklidil k tyči střelou od modré čáry Ladislav Brož. Netrvalo to ani dvě minuty a Horákům, kteří byli brankou evidentně povzbuzeni, se podařilo vyrovnat. Nahození od modré čáry šťastně tečoval Martin Dočekal, brankář Suchan byl bez šance. Brankové hody však pokračovaly. Tentokráte to byli ve 32. minutě hosté, kteří vystřihli před brankou Třebíče velice pohlednou akci, na jejíž konci byl střelec Jan Semorád, i v tomto případě byl brankář bezmocný. Ve 34. minutě vedli hosté opět o dvě branky, když hlavní sudí přehlédl faul a hostujícímu Milanu Kostourkovi, který se ocitl sám před brankářem, nedělalo problém překonat domácího brankáře. Na konci třetiny Třebíč znovu promrhala dvojnásobnou početní výhodu, a tak si hráči Havlíčkova Brodu do závěrečné třetiny přinesli opět dvojbrankový náskok.

Přeci jen se domácím podařilo snížit. Ve 44. minutě poslal Dolníček kotouč na Martina Čecha, který se trefil střelou do horní poloviny hostující branky. Domácí se s chutí tlačili do vyrovnání. Na řadu přišla další početní výhoda. Nejprve byl Rebel potrestán dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě a v zápětí hlavní sudí ocenil dalšími dvěma minutami nesmyslné zdržování hostujícího trenéra. Horáky ale přesilová hra spíše rozhodila. Nepomohla ani přesilová hra pěti proti třem. Poslední hřebík do Třebíčské rakve zatloukl Vojtěch Němec, který střelou nad lapačku zvýšil na 3:5 pro hostující Rebel. Ani druhé přípravné utkání na domácím hřišti nedokázali dovést Horáci k vítěznému konci. Po prohře s Duklou musela Třebíč pogratulovat k vítězství také Havlíčkobrodským Rebelům.

Stanislav Dietz po zápase TRE - HBR 3:5

Petr Novák - HC Rebel Havlíčkův Brod: Musím poděkovat rozhodčímu, že nás tolik vylučoval, aspoň jsme si vyzkoušeli hru ve čtyřech a ve třech. Nechápu domácí, že pořád řeší nějaký Regionální pohár, místo aby pozvali pořádné rozhodčí, kteří umí pískat něco víc než žáky. V našem týmu už k nějakým velkým změnám nedojde, možná tak ke dvěma - třem. Do začátku soutěže chybí ještě měsíc a na sehrání stačí čtrnáct dní, takže máme na konečné rozhodnutí ještě čas.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas to byl bojovný s velkým nasazením. Myslím, že jsme byli aktivnější, ale nevychází nám koncovka. V brance byl dnes Kantor z Českých Budějovic, protože Šimon Hrubec odjel podle dohody s Mountfieldem na zahraniční turnaj do Skandinávie. Od pondělí se s námi připravuje útočník Martin Bartoš. Řekli jsme si, že si dáme kratší časový úsek na to, abychom ho viděli a on sám si zkusil, jak na tom je. Pak si sedneme a společně se rozhodneme, co dál. Stále máme v přípravě pět pětek a na rozhodování o sestavě pro ligu je ještě čas.