TRE - HBR 5:2 - Bílé hvězdy potvrdily pozici lídra, houževnaté Rebely zlomily ve třetí třetině

T ř e b í č - Již sedmým kolem pokračovaly zápasy první ligy ledního hokeje a sedmička byla šťastnější pro Bílé hvězdy. Těm se dnes na Zimním stadionu Města Třebíče - MANN+HUMMEL Areně postavil další regionální soupeř, tým HC Rebel Havlíčkův Brod. Rebelům se zatím v této sezóně příliš nedaří, ale Třebíči byli do poloviny zápasu zdatným soupeřem. Jejich odpor definitivně zlomila až čtvrtá branka po přesné teči Jakuba Čuříka, a jelikož se do třetí sirény domácí trefili ještě jednou, porazili svého krajského rivala v poměru 5:2. Bílé hvězdy se stále vyhřívají na čele prvoligové tabulky.

7.kolo, sobota 27.9.2014
5:22:1, 1:1. 2:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 3. Havel (Erat, Dolníček), 20. Zuzin, 35. Holec (Vodný, Zuzin), 54. Čuřík (Wasserbauer), 58. Křivohlávek (Čuřík, Dujsík) – 5. Zucker (Endál, Sedláček), 31. Sedláček (Babka). Rozhodčí: Horinek – Křivohlavý, Reich. Vyloučení: 3:7, navíc Čuřík (TRE) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1730. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Dujsík, Jaroš, Juráň – Havel, Dolníček, Erat – Zuzin, Holec, Vodný – Čuřík, Křivohlávek, Wasserbauer – Králík, Čech, Přibyl.
BK Havlíčkův Brod: Svoboda – Kolář, Pavlíček, Prokop, Staněk, Zítka, Kotaška, Piegl, Sedlák – Rousek, Maliník, Babka – Sedláček, Zucker, Endál – Boček, Troliga, Kuchta – Milfait, Kopta, Chlubna.

Zápas se pro domácího favorita začal dobře. Ve 2. minutě přišla první početní výhoda a o minutu později její využití. A byl to Lukáš Havel, který zakončil pohlednou kombinaci rychlou střelou z pravé strany a pozdravil tak svoje bývalé spoluhráče.

Havlíčkobrodští si v zápase příliš příležitostí nevypracovali, ale hned tu svoji první dokázali proměnit ve vyrovnávací branku. Po pravé straně se s kotoučem až za třebíčskou branku protáhl Endál a přihrál Davidu Zuckerovi, a ten střelou z první vyrovnal. Protesty o tom, že došlo k posunutí branky ještě před tím, než se kotouč dostal za brankovou čáru, byly marné.

V 10. minutě se prosmýkl až do dobré střelecké pozice Erat, ale jeho mířidla byla seřízena příliš vysoko a vedení tak svému klubu nevrátil.

Převaha Třebíčských se nakonec proměnila v druhou, a tedy vedoucí branku. A trefil se debutant v dresu Bílých hvězd Peter Zuzin, kdy dokázal přes obránce vybojovat kotouč a bekhendem skórovat.

No jestli v úvodní třetině byla Třebíč lepším mužstvem, ve druhé části to vypadalo, že si mužstvo trenéra Mičky chce trochu odpočnout. Třebíč se přizpůsobila hře soupeře a přestala v utkání dominovat. Důkazem toho byla dlouhá přesilová hra pěti proti třem, která se jednoduše hrubě nepovedla. Rebelové chvílemi drželi kotouč na svých hokejkách a snažili se vyrovnat.

To se jim nakonec ve 31. minutě povedlo. Pavel Sedláček našel z úhlu místo mezi tyčkou a betonem brankáře Štůraly.

Ovšem o čtyři minuty znovu vedly Bílé hvězdy. Tentokráte to vzal na sebe Miroslav Holec, ten si vybruslil z poza branky až do dobré střelecké pozice mezi kruhy a střelou zápěstím vrátil domácím barvám vedení.

Ve 37. minutě začal malý příběh domácí čtyřky, tedy Jakuba Čuříka. Kdy byl po vzájemném souboji přísně vyloučen. Spokojen s tím nebyl, a tak trochu nesmyslně při cestě na trestnou o mantinel zlomil hůl a vysloužil si ještě desetiminutový trest. Rebel však skórovat nedokázal, domácí šli do šaten s jednobrankovým vedením.

V poslední třetině Třebíč znovu přidala a byla po většinu výrazně lepším týmem na ledě, za což si po zásluze připsala další vstřelený gól. V 54. minutě se pokračuje příběh Čuříka. Ten jakoby chtěl odčinit zbytečný osobní trest na deset minut, tak vstřelil branku. A to tak, že od modré vystřelil Wasserbauer a Jakub Čuřík pohotově tečoval mezi betony.

V 58. minutě dokonal dílo zkázy pro Rebel Jan Křivohlávek, který se dostal jako první k odraženému kotouči a bekhendovou střelou zády k brance našel místo, kterým se kotouč dostal do brány.

Třebíč vyhrála zaslouženě a možná až na druhou třetinu zasluhuje pochvalu. Tímto tříbodovým utkáním si Horáci upevnili vedení v soutěži o čtyři body. Rebel naopak s jedním bodem setrval na opačném konci v tabulce.

Tiskovka po utkání Třebíč - H. Brod 5:2

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že Brod přijede úplně v jiném nasazení než v tom posledním přípravném utkání. To se potvrdilo. Začali jsme dobře, dali jsme pěkný gól, ale v podstatě z první akce soupeře jsme inkasovali. Byli jsme rádi, že jsme si vedení vzali zpět na svoji stranu. Ve druhé části jsme nedali v přesilovce pět na tři vyloženou šanci a jsme rádi, že jsme si to ve třetí třetině dvěma góly pohlídali. Utkání bylo vydřené. Hráčům chci poděkovat za odpracovaný výkon a divákům za to, že nás podporovali.

Miroslav Barus - HC Rebel Havlíčkův Brod: Dvě třetiny se pro nás utkání vyvíjelo dobře, protože jsme se soupeřem drželi krok. Bohužel ve třetí části jsme se hloupými útočnými fauly dostali ze hry. Bylo to podobné jako v derby s Jihlavou, držíme krok a pak nedisciplinovaností dostaneme góly.