TRE - HKR 4:0 - Třebíč si po pěkném zápase poradila s rozjetým Hradcem

Hokejisté Horácké Slavie chtěli v dnešním utkání navázat na zápas s Berounem, kdy zvítězili 4:1, a to se jim podařilo. Zodpovědný výkon okořeněný výbornými zákroky Šindeláře byl oceněn třemi cennými body, které budou pro třebíčské hokejisty velice důležité. Jako první otevřel skóre Marek Laš, ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Petr Zahradník, v poslední dvacetiminutovce potvrdili vítězství Martin Čech a Ondřej Látal. Po vynikajícím výkonu Horácké Slavie tak body zůstávají zcela zaslouženě doma.

30.kolo, sobota 10.12.2005
4:01:0, 1:0, 2:0
HKR HKR
Branky a nahrávky: 8. Laš (Lukáč), 29. Zahradník (Přibyl), 43. Čech (Zahradník), 58. Látal (Pelán). Vyloučení: 7:7, navíc Mocek (HK) 10 minut OT. Využití: 0:0. Rozhodčí: Ondřej - Hejduk, Křivský. Diváci: 640. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 4:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Rehák, Lukáč, Šefčík, Ščerban, Lučka, Sláma, Bulička - Laš, Oliva, Látal - Pelán, Korotvička, Tatarčík - Čech, Zahradník, Přibyl.
Mountfield HK: Koutský - Kolafa, Mocek, Suchý Petr, Černý, Šeda, Hendrich, Nedbálek - Fořt, Roubík, Kašík - Vondráček, Koudelka, Volráb - Šeda Jan, Domin, Tvrzník - Diviš, Fišer, Potůček.

Hostující nápor utlumil jako blesk z čistého nebe v 8. minutě před Koutským dorážejí Marek Laš, jenž otevřel skóre utkání. Hned z dalšího protiútoku si ale Energetici připravili největší šanci z jejich strany v první třetině, Daniel Volráb se však před zcela odkrytou Šindelářovou klecí neprosadil. Když nevyužili hosté ani dvě přesilové hry jdoucí hned za sebou, musel se hradecký brankář Koutský ohánět v té třebíčské v závěru úvodní části hry, ani z početní převahy domácích branka nepadla a tak byl stav po 20 minutách 1:0 pro Třebíč.

Do druhé třetiny vlétli hosté ještě s větší vervou než do té předešlé, nic jim to však platné nebylo a to ani břevno nastřelené jejich kapitánem Roubíkem. Téměř deset minut trvající ustavičný tlak hradeckých utlumil stejně jako v předešlé části gól z holí domácích hráčů. Ve 29. minutě protlačil puk do východočeské branky na důrazný Petr Zahradník a bylo to 2:0. Hosté zbraně nesložili, jejich zakončení však působilo nepřesně, jakoby si vystříleli všechen střelný prach doma s Prostějovem. V samém závěru druhé třetiny nafilmoval pád Korotvička a dal tak výhodu hostům začínat závěrečnou část v početní výhodě.

V té ale Hradečtí nesnížili, Fořtův pokus zastavila znovu pouze Šindelářova tyč a tak se opakoval stejný scénář jako z dvou předešlých případů. Hradec branku nedal a tak trestali domácí. Hned z následného protiútoku prostřelil Vladislava Koutského přesnou střelou Martin Čech a na začátku závěrečné třetiny bylo prakticky rozhodnuto o vítězi. Energetici se v zakončení opravdu trápili, což potvrdily i pokusy Petrů Suchého a Domina, když nesupěl ani z veliké šance Martin Kašík, jakoby zdokumentovala nemohoucnost hostů závěrečná čtvrtá branka v jejich síti. Střela Jiřího Látala se odrazila od hradeckého břevna a dojíždějící hostující hráč si srazil puk do vlastní branky – 4:0. Horácká Slávie tak vyhrála zcela zaslouženě díky veliké vůli a odhodlání ve spolupráci s výborným brankářem Filipem Šindelářem 4:0.

Jiří Otoupalík (asistent trenéra Třebíče)
V první třetině jsme hráli velice dobře a byli lepším mužstvem, podařilo se nám dát také branku, což nás povzbudilo. Nejdůležitější fází utkání byla druhá třetina, v ní jsme byli osm minut pod obrovským tlakem soupeře, ten měl veliké šance k vyrovnání, nám se ale podařilo z tohoto tlaku odjet a dát gól na 2:0, to byl podle mě zlom celého utkání. V jeho dalším průběhu jsme bojovali a zodpovědně bránili náskok a jsme samozřejmě velice spokojeni, že se nám utkání s Hradcem Králové, ze kterého jsme měli strach, podařilo vyhrát.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové)
Po dvou našich vítězných zápasech v Kadani a Prostějově jsme si asi mysleli, že se to dnes nějakým způsobem podaří a nějakým způsobem vyhrajeme, ale on to nevyšlo. Třebíč byla hodně nepříjemný soupeř, houževnatě bránila a hrála důrazně. Vypracovali jsme si sice hodně šancí, ale vlastním nedůrazem jsme žádnou z nich nepřetavili v gól. Třebíč měla větší důraz v zakončení, ale i větší hlad po vítězství než jsme měli my. Zápas jsme neodehráli špatně, ale říct, že jsme ho neodehráli špatně a prohrát ho 4:0 to nejde, jednoznačně jsme propadli v důrazu a zakončení. Nehraje se na šance a na gólovky, počítají se góly.