TRE - KAD 4:2 - Třebíčští přehráli Kadaň, o vítězství rozhodly tři rychlé branky domácích

T ř e b í č - Po nezdaru v Prostějově chtěly třebíčské Bílé hvězdy před vlastními fanoušky uspět. V první třetině byli Třebíčští jednoznačně aktivnějším týmem, a to nejen na střely - střely po třetinách 20:5 (!), 10:5, 2:9. Svým dobrým pohybem a aktivní hrou si domácí vynutili fauly hostů. Ti občas hráli až zbytečně tvrdě a draze za to zaplatili dvěma góly inkasovanými v oslabení. A právě o dvě branky Červenobílí celý zápas vyhráli. Hosté byli lepší ve třetí části, kdy se snažili vstřelit gól, jenž by je vrátil do zápasu. To se jim ale díky obětavé hře domácích nepovedlo, a tři body tak po zásluze zůstávají v Třebíči.

24.kolo, pondělí 20.11.2017
4:23:0, 1:2, 0:0
KAD KAD
Branky a nahrávky: 17. D. Mikyska (Kusko), 17. Tadeáš Král (Malec, Furch), 20. Nedbal (Vodný, Dolníček), 26. D. Mikyska (Kratochvíl, Kristl) – 25. Hlava (Chrpa, Szathmáry), 30. Hlava (Chlouba, Chrpa). Rozhodčí: Doležal, Barek - Špringl, Zídek. Vyloučení: 3:8, navíc Chrpa (KAD) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 734. Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, Čejka, Furch, Půža, Kaláb, D. Mikyska – Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – Horký, Kusko, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Kristl, Mlynář, Kratochvíl.
SK Kadaň: Tadeáš Dvořák (21. Spěšný) – R. Černý, Trefný, Buchtela, Blaha, Szathmáry, Cestr, Šesták – Flynn, Kůs, O. Procházka – Hlava, Chlouba, Chrpa – Dufek, Havlíček, J. Müller – Hejcman, Krejčiřík.

Úvodní buly dnešního utkání si pro sebe utrhli hostující Trhači. Od začátku zápasu se hrálo především zásluhou Kadaně hodně do těla. První minuty byly doslova protkány sérií srážek, hitů a přemetů v různé úrovni dotočení. Nehezky se v osmnácté minutě o mantinel zastavil třebíčský Jan Wasserbauer. Do větší gólové šance se po dorážce dostal Dufek, jehož střela hostům k vedení nepomohla. O dvacet sekund později ponechali rozhodčí domácím po podražení z dílny Nicolase Hlavy výhodu, po které následovala přesilovka, ve které se hned dvakrát svou spoluprací blýskli Erat s Vodným. V dalších minutách byli díky lepšímu bruslení na koni Trhači. Fanouškům Horácké Slavie stoupl tlak v deváté minutě, kdy Čejka před Dostálem nezpracoval přihrávku a v mezikruží následovala před domácím gólmanem napínavá přetlačovaná. V jedenácté minutě si hosté hokejkou Szathmáryho vykoledovali další oslabení, které však domácí ještě netrestali. Do dalšího vyloučení Trhačů, které následovalo o pět minut později, předvedli pohledné akce a střely Vodný po dlouhé kombinaci před Dvořákem a Erat, který se po brejku kolem mantinelu dostal až před brankáře hostů. Nicméně to zásadní se odehrálo v posledních třech a půl minutách. Napadení Jakuba Trefného trestal v přesilovce za asistence Silvestera Kuska DALIMIL MIKYSKA. Třebíč vedla 1:0 pouhých dvacet sekund. TADEÁŠ KRÁL s Malcem a Furchem v zádech zvýšil vedení na 2:0 a po dalším vyloučení Jaroslava Kůse čtyřicet sekund před první přestávkou podpořen asistencí kapitána domácích Davida Dolníčka ještě jeden gól přihodil KAREL NEDBAL. Po prvních dvaceti minutách vedli domácí 3:0.

Uběhly necelé čtyři minuty druhé třetiny, když David Dolníček rozezněl konstrukci Spěšného branky. Byli to však hosté, kteří skórovali jako první. Na 1:3 snížil v třicáté šesté minutě za asistence Chrpy NICOLAS HLAVA. Dvoubrankový rozdíl však Kadaň udržela pouhou minutu. Na podruhé se podařilo zvýšit náskok Třebíče opět na tři branky DALIMILU MIKYSKOVI. Nápomocni mu byli Kratochvíl s Kalábem. Po dalším vyloučení na obou stranách kluziště skóroval opět NICOLAS HLAVA. Asistencí k průběžnému výsledku 2:4 přispěli Chlouba s Chrpou. Na vyloučení do konce druhé dvacetiminutovky na plné čáře zvítězili hosté poměrem čtyři ku jednomu vyloučení na straně domácích, ke kterému se férově postavil Ondřej Malec, jež se podraženému soupeři sportovně omluvil.

Poslední třetina nabídla třebíčským ochozům úpornou snahu Trhačů zvrátit vývoj utkání. K tomu jim nepomohlo ani odvolání brankáře v závěru. Domácí si ve dvanáctém kole WSM ligy připsali tři body a posunuli se tak na desáté průběžné místo tabulky.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kadaň 4:2

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme v první fázi upozorňovali kluky na to, že bude těžký soupeř a těžký zápas, protože každý zápas je těžký. Není slabých soupeřů. Po tom debaklu v Prostějově jsme byli trošku ustrašení, klepaly se nám ruce. Ale zaplať Pán Bůh, dnes nám pomohly přesilovky. Nicméně jsme potom začali dělat věci, které ve hře nechceme vidět. Takže jsme to potom s nasazením uhráli, ale ten výkon dneska nebyl úplně ideální.

Jiří Čelanský - SK Trhači Kadaň: Z našeho úhlu pohledu rozhodla první třetina, kde jsme domácím nabídli přesilovky a domácí šli díky jednoduché hře z našeho pohledu do laciného vedení 3:0. Ráz toho utkání tím byl poznamenán, nicméně já si myslím, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem a za tu aktivitu jsme byli bohužel odměněni pouze dvěma góly. Chtěli jsme víc, ale bohužel máme nulu. Ale s aktivitou a hrou vepředu jsem spokojený.