TRE - KLA 3:2 - Lídr nestačil na nadšeně bojující Třebíč, ta získává cenné tři body

T ř e b í č - Ve dvaačtyřicátém kole WSM ligy byl šlágrem duel Horácké Slavie s kladenskými Rytíři. Třebíč vlétla na papírově favorizovaného soupeře velmi dobře, již v šesté minutě otevřel skóre Dominik Pokorný, který svou první trefou v sezóně zakulatil číslo vstřelených branek na rovnou stovku. Třebíčští pak přidali ještě dvě branky z hole kapitána Davida Dolníčka, na což hosté zareagovali dvěma trefami. Třetí třetina byla velkým bojem, v němž Červenobílí nasadili obrovskou bojovnost, která vedla k vydřené tříbodové výhře. Kladno už poté nedokázalo skóre vyrovnat, a tak si Bílé hvězdy připisují velecenné tři body za výhru 3:2 a jsou znovu na příčkách, ze kterých se postupuje do předkola play-off!

42.kolo, středa 20.1.2016
3:21:0, 2:2, 0:0
KLA KLA
Branky a nahrávky: 6. Pokorný (Šaur, Štindl), 23. Dolníček (Erat, Podlipnik), 28. Dolníček (Erat, Podlipnik) – 26. Dvořáček (Redlich, Nash), 34. Nash (Račuk, Dvořáček). Rozhodčí: Wurtherle – Reich, Měkýš. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1230. Střely na branku: 23:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Schejbal – Zohorna, Dolníček, Erat – Švec, Polodna, Kusko – Přibyl, Juráň, Wasserbauer – Šaur, Pokorný, Čech.
Rytíři Kladno: Mensator – Kehar, Nash, Těrnavskij, Růžička, Zajíc, Ptáček – Račuk, Skuhravý, Strnad – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Kružík, Lukáč, Šilhavý.

Horácká Slavia před sebou měla nesmírně těžký úkol, na svém ledě přivítala lídra tabulky, Jágrovo Kladno. Nutno říci, že Horáci byli hned od začátku zápasu velice aktivním týmem a s kladenskými Rytíři to byla vyrovnaná partie.

Odměnou za bojovnost a za přístup k zápasu byla první branka právě pro domácí Bílé hvězdy. V 6. minutě se po šťastném odrazu kotouče před hostující branku trefil Dominik Pokorný a poprvé překonal Mensatora v kladenské brance.

Nutno říci, že nejenom úvodní třetina se hrála v poměrně svižném tempu, kdy třebíčští hokejisté dobře napadali, dohrávali soupeře, a tím i možná trochu favorita z Kladna překvapili. Horáci vyhráli první třetinu zaslouženě.

Do druhé části fanoušci očekávali nástup favorita, ten ale nepřišel. Třebíč stále držela nastavenou laťku a hrála výborně. Ve 21. minutě jsme se dočkali i prvního vyloučení. Hostující lavička byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

Na začátku 23. minuty bylo na zimním stadionu v Třebíči ještě o něco veseleji, neboť početní výhodu využil kapitán David Dolníček, po souhře s obráncem Podlipnikem a zkušeným Romanem Eratem.

Bohužel pro domácí, dvoubrankové vedení vydrželo Třebíči jen necelé tři minuty. Ve 26. minutě ujel domácí obraně David Dvořáček, ten se natlačil přes obránce a jel sám na Vejmelku, kterému trochu trestuhodně prostřelil bekhendovou střelou kotouč mezi betony až za brankovou čáru.

O minutu později domácí však tnovu mohli odskočit o dvě branky, neboť v krátkém časovém sledu se nechali vyloučit hned dva hostující hráči. Domácí hokejisté byli zpočátku dvojnásobné přesilovky spíše nejistí, ale pak dostal David Dolníček přihrávku od Erata, popojel si do dobré střelecké pozice z pravé strany útočného pásma a povedenou střelou do horní poloviny branky vrátil Horácké Slavii dvoubrankové vedení.

A mohlo být ještě veseleji. Na hostujícího gólmana ujížděl Roman Erat, ale střelou mezi betony neuspěl.

Vyrovnaná hra pokračovala až do 34. minuty, kdy se hosté z ničeho nic dostali do velké šance, kterou dokázali využít a znovu tak zdramatizovat zápas. Pokus Těrnavskijeho ještě Vejmelka vychytal, na dorážku z bezprostřední blízkosti Brendona Nashe už byl krátký.

Poslední třetina tak slibovala velké drama, neboť hosté do ní vstupovali ještě s pokračující přesilovou hrou. Tu se Bílým hvězdám podařilo nakonec ubránit.

Třebíč poslední třetinu zvládla velice dobře takticky a i díky několika výtečným zákrokům Karla Vejmelky vybojovala velice cenné, nutno dodat, že naprosto zasloužené, tříbodové vítězství.

Tiskovka po utkání Třebíč - Kladno 3:2

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme velký respekt. Chtěli jsme hodně hrát v pěti. Chtěli jsme jít do vedení, aby si hráči začali věřit, což se první třetinu podařilo, vyhráli jsme ji. Na začátku třetí třetiny jsme ubránili pokračující přesilovku z druhé části a pak na to ještě další. I když jsme v závěru mohli ty puky lépe vyházet ze třetiny, jsme ten zápas ubojovali. Vítězství je pro nás hrozně důležité a nejde ani o to, že to bylo s Kladnem, ale že máme tři body. Můžeme se posunout v tabulce a dostat se postupně do předkola play-off, což všichni tady chceme. Je super, že jsme využili jak klasickou, tak i dvojnásobnou přesilovku, to se nám před tím dlouho nepodařilo. Ale jedna vlaštovka jaro nedělá, musíme pořád postupně sbírat body.

Jindřich Lidický - Rytíři Kladno: Z naší strany první dvě třetiny nebyly moc dobré. Nedostali jsme se k přesilovce, ani do šance. Domácí velmi dobře bránili. Utekli nám na 2:0 a věděli jsme, že při jejich výborné obraně a gólmanovi je to dost problém. To se nakonec ukázalo jako rozhodující. Myslím, že ve třetí třetině jsme byli zvýšenou aktivitou lepší, ale bohužel jsme nedokázali nic dát, včetně power-play, kde brankář chytil tři šance. Domácí proměnili dvě přesilovky a to byl rozhodující moment zápasu.