TRE - MBL 1:2 sn - Třebíč uhrála cenný bod s loňským extraligovým týmem

T ř e b í č - K 6. kolu na Vysočinu zamířil tým, který v loňské sezoně okoušel extraligové vody. Nehrálo se nijak pohledné utkání, hokej byl spíše bojovný. V první třetině měli více ze hry hosté, kteří se prakticky z první šance ujali vedení, když předtím domácí nevyužili přesilovou hru. Následně hra opět padla do průměru. Ve druhé dvacetiminutovce se domácí tlačili za vyrovnáním, což se jim v 25. minutě povedlo, když se nadvakrát prosadil David Dolníček. Ve třetí části se skóre nepohnulo, v následném prodloužení měli ze hry více hosté z města Škodovky, čemuž napomohlo i vyloučení domácího Rangla. Boleslavští nabídnutou výhodu nevyužili, a tak se šlo k samostatným nájezdům. V nich mazáckým blafákem rozhodl David Vrbata, který zdejší prostředí zná z dřívějšího působení. Prémiový bod si tak odvezla Mladá Boleslav.

6.kolo, středa 26.9.2012
1:2sn0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
MBL MBL
Branky a nahrávky: 25. Dolníček (Čech M., Čuřík) - 3. Chaloupka (Vrbata, Mikulík), rozhodující nájezd David Vrbata. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Lukš. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1240. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Dlapa, Sláma, Čejka - Čech M., Dolníček, Čuřík - Burian, Ostřížek, Marosz - Fořt, Kaut, Káňa J. - Kadela E., Křivohlávek, Vondráček.
BK Mladá Boleslav: Will - Němeček, Chaloupka, Kasík, Pojkar, Jindra, Šmach, Beňovič - Vrbata D., Mikulík, Nouza - Demel, Koudelka, Rys - Pabiška, Výborný D., Jiránek - Lenc, Hrdel, Loskot.

Hned v úvodu utkání dostali Třebíčští výhodu přesilové hry díky prohřešku Pojkara. Hosté se ubránili a následně šli ze své první zdařilé akce do vedení. Z vrcholu kruhů se prosadil přesnou střelou do šibenice Petr Chaloupka.

Třebíč se dostala do herního útlumu. Tutovku zazdil hostující Jiránek, jenž nedokázal zasunout kotouč do zcela odkryté třebíčské klece. Domácí kontrovali Zdráhalovým pokusem v přesilovce. V 15. minutě se před Čiliakem zjevil Lanc, ale nedokázal dobrou přihrávku Hrdela od mantinelu tečovat mezi tři tyče. Za tři minuty motala boleslavskou obranu Kautova formace, leč i přes několik střel se skóre nezměnilo. Krátce před první přestávkou se vytáhl Čiliak proti Pabiškově střele pod horní tyč.

Druhá perioda začala poněkud vlažně. Diváci se dostali do varu až v čase 24:12. Domácí vybojovali kotouč za brankou hostů, konkrétně Martin Čech a David Dolníček. Třebíčský kapitán vyjel kolem tyčky a nadvakrát dokázal přelstít Romana Willa v boleslavské svatyni. Horáci pokračovali v tlaku při trestu Chaloupky, Kaut ani Dietz na Willa nevyzráli. V polovině utkání najížděli dva Třebíčští na jediného hostujícího beka. Dolníčkovu střelu vyrazil Will před sebe, dorážku Čecha stačila boleslavská obrana srazit vysoko nad branku.

V další přesilovce Horácké Slavie pálil Rangl od modré čáry, jeho střela se zamotala v klubku hráčů, kde si touš našel Martin Čech, ale jeho pohotovou ránu skvěle lapil brankář Boleslavi. Na druhé straně se Čiliak vytáhl proti jedovce Demela. Před druhou pauzou nepohnul nerozhodným stavem Dolníček po přihrávce Čecha zpoza branky. Vrátit vedení Boleslavským chtěl Nouza, jenž svou střelou připravil domácímu strážci svatyně nemalé problémy.

Třetí dvacetiminutovka připomínala šachovou partii trenérů. Ani jeden z týmů nechtěl za žádnou cenu udělat chybu, která by mohla rozhodnout utkání. V nejslibnějších pozicích se ocitli domácí Čech, Rangl a Marozs, z hostů si vylámali zuby Demel, Mikulík a Rys. V prodloužení měla Boleslav výhodu přesilové hry. Během této fáze zápasu podržel Třebíč několika skvělými zákroky Marek Čiliak, na němž ztroskotal také Pabiška v největší šanci nastaveného času. V nájezdech se prosadil svou osvědčenou kličkou pouze David Vrbata, což znamenalo export dvou bodů do Mladé Boleslavi.

Tisková konference po utkání TRE - MBL 1:1

MUDr. Tomáš Madrý po utkání TRE - MBL 1:1

Stanislav Dietz po utkání TRE - MBL 1:1

Kamil Pokorný – Třebíč: Kolega pan Slabý to zhodnotil přesně, jak to dnes bylo. Prostě ten respekt u našich hráčů vůči soupeři tam dnes byl. Mladá Boelslav má hráče, které naši kluci viděli maximálně vloni v televizi. Nakopl nás až gól na 1:1, častěji jsme začali střílet, což jsme po hráčích vyžadovali. To byla prvotní věc, kterou jsme chtěli po první třetině v kabině, říkali jsme hráčům, že musíme jít ze všeho do střelby. Kluci se toho drželi a hru jsme srovnali. Myslím si, že jsme měli ve druhé třetině nejméně dvě tutovky, které jsme neproměnili. Ve třetí třetině jsme hráli na krev, vážili jsme si toho, že s takovým soupeřem nám tam leží bod a uválčili jsme ho. Bojovali jsme i v prodloužení, kde jsme hráli dvě minuty v oslabení. To jsou všechno pozitiva. Negativem zápasu je zranění Čuříka a Maleny.

Jiří Slabý – Mladá Boleslav: Utkání jsme rozjeli v první třetině tak, jak jsme si představovali. Praktikovali jsme to, co chceme hrát. Dali jsme gól, měli jsme ještě nějaké šance, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Pod dojmem toho, že jsme byli v první třetině lepší, jsme se nechali ukolébat, protože soupeř se pochopitelně zvednul. Myslím si, že hrál v první třetině s respektem, pak už to rozbalil naplno a myslím si, že to je silné mužstvo, takže nám to dnes domácí dost znepříjemňovali. V podstatě zasloužený bod, pak bod navíc jsme rozhodli v nájezdech, kdy je to už loterie.