TRE - PRO 1:2 sn - V nadprůměrném zápase byli domácí aktivnější, padli ale po nájezdech

T ř e b í č - Velmi kvalitní utkání před vynikajícím publikem, tak by se dalo do jedné věty shrnout utkání Třebíče proti Jestřábům z Prostějova. První třetina sice branku nenabídla, ale i přesto viděli diváci mnoho šancí. Ve druhé třetině sice tempo mírně opadlo, ale hosty poslal do vedení hrdina dne, Lukáš Krejčík. Třebíč v závěrečné třetině zvyšovala tlak, ale výborný Kantor stále odolával. Až zhruba tři minuty před koncem odčaroval kouzlo hostujícího brankáře Petr Mrázek, který dokázal využít početní výhodu domácích. V prodloužení i přes přesilovku hostů branka nepadla a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých až v páté sérii rozhodl opět prostějovský fantom Krejčík.

15.kolo, sobota 15.10.2016
1:2sn0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 57. Mrázek (Zdráhal, Erat) – 34. L. Krejčík (Hozák), rozhodující nájezd L. Krejčík. Rozhodčí: Bejček – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:6, navíc Protivný (PRO) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, Bartejs, Koch, Čejka, Schejbal – Erat, Dolníček, Kristl – Mrázek, T. Havránek, Kusko – Jan Wasserbauer, Milfait, Huňa – Juráň, Paták, R. Zohorna.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – D. Kolář, Protivný, T. Kvapil, A. Holík, V. Zadražil, Holomek, Vokurka – Půhoný, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Fiala, Hozák, L. Krejčík.

Na led Bílých hvězd přijeli Jestřábi z Prostějova. Přesnost, rychlost a přímočarost. Těmito třemi slovy by se dala charakterizovat dosavadní hra prostějovských Jestřábů. I proto také prostějovští hokejisté doma smetli svého největšího rivala AZ Havířov sedmi vstřelenými brankami. Je tedy jasné, že Jestřábi pálí ostrými. Hokejisty s bílou hvězdo na drese ovšem trápí rozšířená marodka, která dělá starosti především realizačnímu týmu. Otázkou tedy bylo jak se s touto neblahou situací Třebíč vyrovná. Domácí ovšem nechtěli na svém ledě znovu prohrát. A už vůbec ne prohrát bez vstřelené branky. Třebíči se doma více méně nedaří. Tři domácí prohry v řadě mluví za vše. A navíc ve zmíněných zápasech padly pouhé tři branky z hokejek Třebíče. Horáci měli tedy co napravovat. Domácím se ale paradoxně proti lídrům ligy daří a hosté si toho byli vědomi.

Prostějov zahrozil hned z první šance. Rána od modré čáry byla těsně před Jekelem tečována a kotouč skončil na betonu třebíčského brankáře. Hosté vzápětí faulovali a v ponechané výhodě domácí nastřelili horní tyč prostějovské branky. Třebíč si v početní výhodě vytvořila slibnou šanci. Kantor však kotouč nalezl mezi svými betony. Hráči s bílou hvězdou na drese drželi svého soupeře pod tlakem. Obrana Prostějova odolávala a nedovolila domácím vsítit branku. Třebíč se rázem dostala do přečíslení. Wasserbauer se rozhodl pro střelu, kterou Kantor vyrazil mimo branku. Domácí jasně diktovali tempo zápasu. Hosty však držel skvěle chytající Pavel Kantor. Hosté nebezpečně pálili od modrých čar. Jekel byl ovšem pozorný a kotouče vyrážel. Havránek se rozjel z poloviny hřiště a ukázal své rychlé ruce. Dostal se přes oba prostějovské obránce a předložil kotouč před odkrytou branku. U kotouče byli nejdříve hosté, kteří ho odpálili mimo nebezpečí. Jeden z třebíčských hráčů prchl hostující obraně a řítil se sám na Kantora. Kantor ale odhadl úmysl jednoho ze svěřenců trenéra Sobotky a fantasticky zastavil kotouč. Následovala smršť střel ze strany Třebíče. Ani jedna ze střel se však nevešla mezi tři tyče. Na konci třetiny se k dorážce dostal Erat. Jeho rána však mířila jen do lapačky Kantora.

Milfait se na začátku druhé třetiny protlačil až před branku, ale v rozhodující okamžik mu kotouč sjel z čepele. Lojek si připravil ránu od modré čáry, která byla před Kantorem tečována. Kantor byl ovšem pozorný a kotouč betonem vyrazil. Další obrovskou šanci měl kapitán týmu David Dolníček. Rána mu nesedla, a tak se stav neměnil. Korhoň se nádherně prokličkoval až před Jekela, ale se svou střelou neuspěl. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba brankáři měli plné ruce práce. Patrik Koch byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Hosté tak mohli vstřelit úvodní branku utkání. Prostějovu se přesilovka moc nevydařila. Třebíčští obránci vyhazovali kotouče z pásma a o zbytek se postaral brankář Jekel. Po skončení přesilové hry Prostějova se do šance dostala Třebíč. Kantor však fantasticky zasáhl a i s velkou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čarou. Ani Kuskova rána z mezikruží se mezi tři tyče nevešla. Kusko se znovu dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho rána skončila ve výstroji Kantora. První branka padla z hole Lukáše Krejčíka. Ten si najel do útočného pásma, připravil si kotouč na střelu a tvrdě vypálil ke vzdálenější tyči Jekelovy brány. Domácí se trápili v koncovce a nedařilo se jim srovnat stav utkání.

Na začátku třetí periody hrály oba celky velmi opatrně. Především rozehrávky byly velmi nepřesné. První větší šanci si vytvořil Jan Wasserbauer. Kotouč ale letěl mimo branku. Domácí se dopustili faulu a Prostějov si zahrál přesilovku. Po konci třebíčského oslabení pálil Dolníček, ale jeho rána byla velmi nepřesná. Početní výhodu si ve třetí třetině zahráli také domácí. Tato přesilovka se však Třebíči nepovedla. Prostějov výborně bránil a dokonce si vytvořil i nebezpečné šance. Hosté se dopustili dalšího nedovoleného zákroku. Následná přesilovka už vypadala mnohem lépe, než ta předešlá. Domácí nastřelili dokonce tyčku Kantorovi branky. Havránkova rána vypadla Kantorovi z lapačky, ale hostující brankář se včas zorientoval a schoval kotouč do bezpečí. Tři minuty před koncem základní hrací doby se domácí přece jen dočkali. Z mezikruží se trefil navrátilec do sestavy Petr Mrázek. Domácí se snažili strhnout vývoj utkání na svou stranu. Blízko ke gólu byl Silvester Kusko, ale Kantor jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.

V prodloužení branka nepadla a rozhodnout se muselo až v samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd vstřelil Lukáš Krejčík, který tak rozhodl o výhře Jestřábů. Prostějov si tedy z Třebíče odvezl dva body.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Nesouhlasím s tím, že utkání bylo vyrovnané. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Utkání bylo kvalitní a nám bohužel chybí vstřelené góly. Šancí máme mnoho. Nevím, proč je nevyužíváme. Snažíme se na tom pracovat na tréninku, ale nedaří se nám šance přetavit v branky. Znovu říkám, že jsme byli lepším týmem. Zasloužili jsme si tři body, ale máme jen jeden, kterého si vážíme. Jak říkal kolega, nájezdy jsou vabank a soupeř proměnil o jeden nájezd více. Já nevím, co si mohu dovolit a co nemohu. Pan rozhodčí už nás poškodil v Kadani, kde nám neuznal regulérní branku. Dnes bylo Honzovi Wasserbauerovi obtočeno koleno. Pokud to neviděl hlavní rozhodčí, tak by to měli vidět jeho kolegové, kteří tam jsou. Neviděl to ani jeden z rozhodčích. Pan Bejček jezdil kolem střídačky hostů a usmíval se na ně. Já tedy opravdu nevím. Já k tomu asi nemám co více říct. Tu první potyčku ve třetí třetině jsem neviděl od začátku. Druhou vyprovokoval hráč Prostějova, který se pral s Havránkem. Havránek má 170 cm, je tedy jasné, že se nebude chtít prát. Havránek je navíc technický a tvořivý hráč. Havránek určitě není typ hráče, který by vyhledával bitky. Podívám se na video a uvidím, co se tam stalo.

Kamil Přecechtěl - LHK Jestřábi Prostějov: Jsem spokojený s tím, že se nám tu dnes podařilo získat body. Myslím si, že jsme viděli kvalitní a vyrovnané utkání. Také myslím, že jsme měli více štěstí než domácí hokejisté. Především ve druhé třetině. Podržel nás Pavel Kantor a také branková konstrukce. Poté jsme dali branku a vedení jsme dlouho drželi. Nechali jsme se vyprovokovat, jako při utkání s Havířovem, a byli jsme vyloučeni. Na konci třetiny jsme dostali branku. V prodloužení v přesilovce už jsme neměli sílu vystřelit na branku a víceméně jsme prodloužení jen dohráli. Nájezdy, to je vždy vabank a dnes jsme měli víc štěstí než domácí. Agresivní byla třetí třetina proto, že Slavie chtěla vyrovnat a my jsme to nechtěli dopustit. Agresivita hráčů Slavie šla na nejvyšší hranici. Kluci mají v závěru méně sil a potyčky se vytvářejí. My jsme se nechali soupeřem strhnout a utkání se v klidu nedohrálo.