TRE - PRO 3:0 - Třebíč získala po vynikajícím výkonu další důležité tři body

Horácká Slavia na své půdě přivítala poprvé v sezoně nováčka 1. ligy, se kterým na jeho ledě nešťastně prohrála. Tentokrát ale Třebíčští neponechali nic náhodě a na svém ledě nenechali soupeře skórovat. První třetinu vyhráli domácí 2:0,když skórovali Korotvička se Sobotkou, třetí branku přidal Jozef Lukáč v přesilovce ve třetí třetině. Body tak zaslouženě zůstaly doma.

20.kolo, sobota 5.11.2005
3:02:0, 0:0, 1:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 8. Korotvička (Čech), 13. Sobotka (Laš), 57. Lukáč. Využití: 1:0. Střely na branku: 54:23. Rozhodčí: Husička - Dřínovský, Klein. Diváci: 810.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Hrbáček, Lukáč, Lučka, Rehák, Sláma, Ščerban, Šefčík, Bulička, Laš, Oliva, Květoň, Pelán, Sobotka, Látal, Čech, Tatarčík, Korotvička, Fryauf, Zahradník, Přibyl.
LHK Jestřábi Prostějov: Lakosil - Piecha, Žibrita, Švrček, Hegegy, Hradecký, Čech, Saluga, Sedlák, Dibelka, Čech M., Toms, Kameš, Musil, Řípa, Sabela, Fojtík, Luka, Kučera, Všetečka.

Utkání začalo ve svižném tempu. Hokejistům Horácké Slavie vyšel úvod do utkání lépe. Hned v úvodu první třetiny se domácí hráči dostali do šance, střela však skončila pouze v náručí hostujícího gólmana. První přesilovku si zahráli třebíčští hokejisté, vyloučen byl Jiří Řípa. Prostějovští se zcela s přehledem ubránili třebíčské početní výhodě. V polovině osmé minuty se třebíčští dostávají do vedení. O branku se zasloužil Jan Korotvička po asistenci Čecha. Prostějov si zahrála přesilovku 4 na 3, kterou nevyužila. Na oplátku bojovná hra Třebíče slízela ovoce v podobě dalšího gólu, který vstřelil Martin Sobotka, asisitenci si připsal Laš. Na straně hostů byli vyloučeni hned dva hráči. Třebíč však přesilovku 5 na 3 nevyužila.

Hosté začali druhou třetinu o poznání lépe, třebíčská obrana však zůstala pokaždé pozorná. V polovině 30. minuty se v obrovské šanci ocitl domácí Květoň, který ani nadvakrát nepřekonal Lakosila. Hned vzápětí se Prostějov dostává rovněž do stoprocentní šance, puk však těsně před brankovou čárou skončil u domácího obránce. V 36. minutě hosté zvedali ruce nad hlavu, puk ale brankovou čáru nepřešel celým objemem. Prostějovští jsou na konci druhé třetiny aktivnějším týmem, branku se jim však střelit nedaří.

Na začátku třetí třetiny se Prostějov dostal do slibné šance, Musil je těsně minul Šindelářovu odkrytou klec. Prostějov dostal domácí pod velký tlak, který vyvrcholil v přesilovce 5 na 3. Domácí se však s početní převahou vypořádali. V 51. minutě se prostějovský Kučera dostal do velké šance, puk však za Šindelářovými zády neskončil. Pět minut před koncem třetí třetiny si Horácká Slavia zahrála přesilovku 5 na 3. Početní převahu využila, skóroval Jozef Lukáč. Horácká Slavia zvítězila nad Jestřáby z Prostějova a za výhru 3:0 si připusuje tři cenné body na svoje konto.