TRE - SKA 1:2 - Třebíč nad Skalicí sice vedla, ale nakonec těsně prohrála

T ř e b í č - Utkání Horácké Slavie Třebíč proti slovenskému extraligovému soupeři ze Skalice se hrálo ve vysokém tempu, ale první dvě třetiny branku nepřinesly. Až ve 44.minutě se výstavní střelou blýskl třebíčský Jan Korotvička a poslal domácí do vedení. V polovině třetí části sáhli hosté k výměně brankáře a nato se jim podařilo dvěma brankami Finka a Valy utkání otočit. Třebíčští měli ještě šanci v závěru, kdy hráli dvě poslední minuty přesilovou hru 5:3, ale v ní již branka nepadla, a tak přes optickou převahu v zápasu museli domácí spolknout další hořkou pilulku v podobě prohry 1:2. Fotografie z utkání najdete ZDE.

přát., čtvrtek 24.8.2006
1:20:0, 0:0, 1:2
SKA SKA
Branky a nahrávky: 45. Korotvička (Dolníček) - 51. Fink (Hollý), 53. Vala (Školiak). Rozhodčí: Pokorný, Doležálek, Samuel. Vyloučení: 9:7, navíc Školiak (SKA) 5 minut + do konce utkání za nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Valent - Ščerban, Šefčík, Dvořák, Rehák, Sláma, Bulička, Sedláček, Hrbáček - V. Burian, Oliva, Látal - Pelán, Dolníček, Korotvička - Čech, Zahradník, Handlovský - Oberreiter, Sobotka, Přibyl.
HK 36 Skalica: Hamerlík (53. Kotvan) - Ivičič, Šille, Svoboda, Klament, Škarda, Gula, Hanka, Šátek, Vala, Liška, Hruška R., Školiak, Fink, Hollý, Mikušovič, Malík, Hrnčirik.

První třetina začala početní výhodou domácího mužstva. Po pěkné kombinaci se k puku dostal Handlovský, ale skalický gólman stačil zavčas srazit betony. Na začátku třetí minuty se role vyměnily a do čtyřech šli pro změnu hráči Horácké Slavie. V brankovišti domácích dobře operovali Liška s Hruškou, avšak druhý jmenovaný nasměroval puk jen do lapačky hbitého Valenta. I poté byli mírně aktivnější hosté, což vyústilo v brankovou příležitost pro skalického Hollého. V brankovišti však znovu vládl pozorný Valent a změnu skóre nepřipustil. V 9.minutě se na Hemerlíka zleva řítil Handlovský - vypálil, slovenský brankář vyrazil puk před sebe, tam ale nebyl žádný hráč v červeném dresu, který by akci zakončil ke spokojenosti domácích diváků. Následovala pasáž, ve které si obě mužstva vyzkoušela po jedné přesilové hře, a ve které vládli brankáři a obránci nad útočníky. Ve 14. minutě se k puku dostal hostující Vala a z ostrého úhlu prověřil Valenta, jenž vyrážečkou vytlačil i dorážku Lišky. Šestnáctá minuta byla ve znamení akce domácího Zahradníka, který se nádherně uvolnil přes obránce, leč ztroskotal na Hamerlíkovi. Dvě minuty před první sirénou pálil z hranice útočného pásma agilní Liška. První třetina se hrála ve svižném tempu, avšak bez vyložených šancí a také bez jakéhokoliv úspěšného proměnění, takže mužstva odcházela do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou část zahájila přesilovou hrou Skalica a zatlačila domácí do defenzívy. Ostražitý Valent však uhájil čisté konto. Ve 23. minutě měl strážce třebíčské svatyně starosti se skákavou střelou Škadry. I nadále byla Skalica mírně aktivnější a domácí gólman musel odolávat několika střelám od modré čáry. V čase 25:50 vyhráli Třebíčští v početní výhodě buly, obránce Šefčík vypálil a Oliva se snažil dorážet puk do brány - neúspěšně. V polovině zápasu se naskytla příležitost přesilové hry domácím a v brankovišti zle zatápěla lajna Oliva - Látal - V. Burian. V závěru přesilovky si Třebíčští vytvořili řadu dalších šancí, z nichž ani nájezd Šefčíka z levé strany, ani střela Dvořáka gólem neskončily. Kola přesilových her se točila i nadále a dávala příležitosti ke skórování. Ve 37.minutě, když na trestné lavici seděl třebíčský Sedláček, vypálil od modré skalický Školiak, k dorážce se chystal Patrik Fink, ale ani tento protřelý český ostrostřelec na mladého Valenta nevyzrál. Ani tři početní výhody hostujícího celku v druhé polovině druhé třetiny branku nepřinesly, a tak na ukazateli stále svítilo divácky neatraktivních 0:0.

Do třetího dějství naskočili hosté velmi aktivně a hned v úvodu si vytvořili tlak. Od modré nebezpečně pálil Svoboda, Valent vytěsnil a o dorážku Lišky se postarala třebíčská obrana. Na druhé straně si do dobré pozice najel Ondřej Látal, prudká přihrávka mu však nesedla ideálně na hůl. Ve druhé minutě se domácí museli opět bránit a k prvnímu rozvlnění sítě mnoho nechybělo po dělovce Svobody, do níž vložil hůl Hruška a nasměroval puk jen těsně mimo Valentovu klec. Prvního gólu se diváci dočkali až v čase 44:45, kdy převzal přihrávku od Dolníčka Korotvička a prudkou střelou z pravé strany vymetl horní růžek Hamerlíkovi brány - 1:0. Touto brankou jakoby byla domácím vlita čerstvá krev do žil a do šancí se dostali Sobotka a V. Burian. Příležitost k vyrovnání měli hosté ve 37.minutě, kdy třebíčská obrana lehce zaspala a v přečíslení byli Liška se Školiakem. Obětavý zákrok slavistického obránce však mužům v zelených dresech překazila radost z možného vyrovnání. V půli závěrečné části mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl domácí Oberreiter, když mu ideálně servíroval Sobotka. Hamerlík se však proti Oberreitrově zakončení vytáhl a změnu skóre nepřipustil. Na druhé straně pak úřadoval Valent, když udržel vedení po akci Školiaka a Hrušky. V čase 50:12 se hosté rozhodli pro změnu brankáře (z důvodu jeho poranění), brankoviště opustil Hamerlík a nahradil ho Kotvan. Tato změna jako by předurčila zvrat v zápase. Hned z následující akce totiž Patrik Fink vyrovnal v čase 50:40 na 1:1 a neuplynuly ani dvě minuty a hosté se dostali do vedení, když puk mezi Valentovými betony prostrčil zblízka Vala 1:2. Další velkou příležitost měl v 57.minutě v přesilové hře Skalice znovu Vala, ale sám před Valentem tentokrát neuspěl. Po hrubém faulu Skalických dostali v závěru domácí příležitost pětiminutové přesilovky 5:4. Ve vlastním oslabení se však šikovně před třebíčského gólmana prosmýkl Hollý, leč Valent se v brance roztáhl jak široký, tak dlouhý a uchoval domácím naději na vyrovnání. V posledních dvou minutách si Třebíčští dokonce mohli vyzkoušet hru pět proti třem, ale přes veškerou snahu, nastřelenou tyč a vybraný oddechový čas, se jim stejně jako proti Kometě skórovat nepodařilo, a tak odešli ze zápasu poraženi 1:2.