TRE - SLA 1:2 - Pražští slávisté využili dvě přesilovky, ty třebíčské trápila koncovka

T ř e b í č - Zápas dvou Slavií přinesl vyrovnaný a opatrný hokej. V první třetině se do vedení dostala pražská Slavie po trefě Knota. Poté zápas pokračoval bez větších šancí na obou stranách a k vidění byl spíše defenzivní styl utkání. V závěrečné třetině se v přesilové hře Matěj Pekr neukvapil, potáhl si puk podél padajícího obránce a krásnou střelou do růžku vyrovnal. Radost však domácím nevydržela dlouho, když se také v přesilovce trefil János Vas a hosté opět vedli. Na tom už nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře v podání Třebíče.

32.kolo, středa 9.12.2015
1:20:1, 0:0, 1:1
SLA SLA
Branky a nahrávky: 49. Pekr (Erat, Dolníček) - 7. Knot (Hruška D., Mikulík), 52. Vas (Robinson, Pavlin). Rozhodčí: Wagner – Svoboda, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1670. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr – Wasserbauer, Raška, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný.
HC Slavia Praha: Hylák – Krstev, Knot, Hraško, Pavlin, Kolařík, Andrlík, Růžička – Jiránek, Milulík, Hruška D. – Robinson, Vas, Čermák – Bahenský, Jurík, Micka – Nestrašil, Kašpařík, Šafránek.

Hned v prvních vteřinách úvodu zápasu si nabruslil na přihrávku před Vejmelku David Hruška, třebíčský brankář však zasáhl betonem. Výše jmenovaný slávistický útočník se v páté minutě dostal do samostatného úniku, Vejmelka však předvedl jistý zákrok, kterým kličku Hrušky zneškodnil. Po vyloučení domácích zavezl kotouč do útočného pásma a následně přihrával opět Hruška – byla z toho branka Knota, jehož rána doputovala za záda Vejmelky. Třebíči se naskytla možnost zahrát si přesilovou hru pěti proti třem, Bartoňovy střely od modré si na Hyláka v brance Slavie Praha nepřišly. Pekrova rána skončila ke smůle domácích na břevně. Raškova teč střílené přihrávky už při hře v pěti mířila jen do lapačky hostujícího brankáře.

Na Vejmelku vypálil Knot. Kusko nedokázal dostat puk za ležícího Hyláka. Třebíčský brankář musel zasahovat po střele od modré. Jurík z mezikruží minul. Vejmelka si pak poradil se střelou od modré i následnou dorážkou. Po vyloučení Rašky musel brankář domácích hned několikrát zasahovat. Nebezpečnou střelu Bahenského už při hře v pěti Vejmelka pokryl. Bekhendový pokus Rašky skončil u pozorného Hyláka. Dolníček mířil po parádní souhře a kličce na obránce nad.

Malenova přihrávka před branku byla nebezpečně tečovaná, Hylák ale reflexivně zasáhl. Švecovu střelu slávistický brankář vyrazil betonem. Po vyloučení Hrušky dokázala Horácká Slavia vyrovnat. Stačilo jí pouhých dvacet vteřin přesilové hry – krásnou ranou do rohu branky skóroval v posledních zápasech perfektně hrající Matěj Pekr. Třebíčští se ovšem neradovali dlouho. Za zdržování hry musel na trestnou Štindl a János Vas se zorientoval v brankovišti nejrychleji – 1:2. Hylák pak pokryl další puk po závaru před brankou. Vejmelka pro změnu vystihl záměr Robinsona. Nechybělo mnoho a domácí mohli znovu srovnat při přesilové hře, leč nestalo se. Horácká Slavia zkusila v závěru hru bez brankáře, vybrala si oddechový čas, vyrovnat už ovšem nedokázala.

Tiskovka po utkání Třebíč - Slavia Praha 1:2

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme čekali, že soupeř bude hrát hokej, že bude hodně bruslit. Samozřejmě tam došlo k nějaké výměně trenérů, to vždycky to mužstvo dva tři zápasy hraje úplně jinak. Udělali jsme v první třetině hloupý faul, z první přesilovky střela od modré, tečovaný puk a gól. Mohli jsme to srovnat z přesilovky pět na tři, ale prostě nejsme schopni dát gól. Druhou třetinu jsme ustáli oslabení a ve třetí třetině jsme chtěli ten zápas dostat minimálně do prodloužení, podařilo se nám dát z přesilovky na 1:1. Pak zase hrajeme oslabení a v posledních vteřinách si soupeř najde puk v mlýnici a píchne to do brány. Co se týče power-play, byl soupeř dvakrát nezodpovědný, ale stejně jsme to nepotrestali.

Milan Razým – HC Slavia Praha: Pro nás to bylo velmi těžké utkání. Po těch předchozích nezdarech jsme vstoupili do toho utkání dobře. Dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou, soupeře jsme přestříleli. Využili jsme přesilovku. Věděli jsme, že domácí v poslední třetině přitlačí, dostali nás pod tlak. Podařilo se jim vyrovnat. Dneska rozhodly o všem přesilové hry, my jsme využili dvě, domácí pouze jednu. Jsme velmi spokojeni se třemi body na dva góly i s předvedenou hrou.