TRE - UNL 2:3 - Drama pokračuje, o soupeři pro play - off rozhodne až poslední kolo

T ř e b í č - V předposledním kole základní části přijeli na třebíčský led Ústečtí Lvi. V první třtině se oba týmy oťukávaly, i když větší aktivitou hýřili domácí. Ve druhé třetině již začaly padat branky. Nejprve se prosadil v těžké pozici Rod. Domácí prakticky vzápětí vyrovnali, když Dolníček obelstil Dlouhého. Ve třicáté minutě šel na trestnou lavici Přibyl, jeho vyloučení potrestal tři vteřiny před jeho návratem Meidl. Domácí se dočkali vyrovnání v 53. minutě, kdy těsně po návratu Roubíka prostřelil Dlouhého Přibyl. Hosté však nesložili zbraně a i potřetí šli do vedení, když se prosadil Vávra. To bylo v 58. minutě. Domácí sáhli k power-play, ale přes několik dobrých příležitostí už puk za Dlouhého potřetí nedostali.

51.kolo, pátek 14.2.2014
2:30:0, 1:2, 1:1
UNL UNL
Branky a nahrávky: 27. Dolníček (Laš, Dočekal), 53. Přibyl (Moučka, Křivohlávek) – 27. Rod (Roubík, Baránek), 32. Meidl (Grin), 58. Vávra (Hanzl, Kuchynka). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Valenta, Čejka, Dietz, Přibyl – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Moučka, Kaut, Křivohlávek – Čech.
HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý – Sklenička, Grin, Vobořil, Brož, Smetana, Černý – Pořický, Meidl, Přeučil – Rod, Roubík, Baránek – Vávra, Hanzl, Videlka – Kuchynka, Merta, Dostálek.

Úvodní třetina se nesla ve znamení bojovného hokeje. Oba celky si byly vědomy, o co jim v zápase jde. Do větších šancí se dostali domácí až při vyloučení Skleničky, kdy musel Dlouhý vyřešit několik těžkých střel mířících na jeho branku. Tutovku zazdil Čuřík při dorážce střely Nahodila. Hosté ohrozili Novotného taky v přesilovce, Smetana však domácího strážce svatyně nepřelstil. Fořtovu akci chtěl dotáhnout Nahodil, jenže ztroskotal na Dlouhém. Když v poslední minutě prvního dějství neuspěl Vávra a na druhé straně ani Křivohlávek, šli hokejisté do kabin za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny přinesl celou řadu nepřesných střel, čímž trpěla atraktivita zápasu. Diváci se čekali na branku do 27. minuty utkání, kdy v rozmezí 43 vteřin padly hned dvě. Skóre utkání otevřel Tomáš Rod, a ačkoliv si musel zpracovávat nepříliš povedenou přihrávku od Roubíka, dokázal rozvlnit síť třebíčské branky. Hosté se však neradovali z vedení dlouhou dobu. První formace Horácké Slavie zakombinovala v útočném pásmu, Laš přenechal puk Davidu Dolníčkovi, který si vyjel před Dlouhého a vyrovnal na 1:1.

V polovině utkání šel pykat třebíčský Přibyl. I když hosté nesehráli přesilovou hru zrovna přesvědčivě, dokázali ji zužitkovat z hole Václava Meidla. Domácí se pak logicky vrhli do útoku, střela Valenty při trestu Brože brankou neskončila. Když už dostal puk za Dlouhého Čuřík, pískali sudí posunutou ústeckou klec. Po dvou třetinách byli o branku lepší hráči Ústí nad Labem.

Třetí třetina začala delší pasáží bez přerušení. Pak šel pykat Brož, Třebíč však v početní výhodě nic kloudného nevymyslela. Hosté zpevnili obrany, domácí měli problémy Dlouhého vůbec ohrozit z dobré střelecké pozice. Když už se dostal ke střele Dočekal, hostující gólman si poradil. V 51. minutě šel pykat Roubík, jeho spoluhráči se sice v početní nevýhodě ubránili, ale v momentě, kdy vyloučený hráč skočil na led, zavěsil dělovkou od modré čáry Milan Přibyl.

Třebíčští pak ubránili dvojnásobnou přesilovku Ústí. Po jejím skončení mohl strhnout vedení na stranu domácích Čejka, ale neuspěl. Bílé hvězdy si pak nepohlídaly Tomáše Vávru, který dostal ideální pas, dokázal v čase 57:09 zajistit svému týmu tři body. O soupeři Třebíče pro čtvrtfinále se tak rozhodne v posledním kole základní části.

Tiskovka po utkání Třebíč - Ústí n/L 2:3

David Dolníček po utkání Třebíč - Ústí n/L 2:3

Kamil Pokorný - Třebíč: My jsme chtěli to utkání zvládnout, ale bylo vidět, že Ústí potřebuje body a odvíjelo se to tak i na ledě. Chyběla mi tam z naší strany větší dravost, i když jsme měli optický tlak, měli jsme i šance, dá se říct, ale podržel je gólman. Z naší strany to bylo všechno signalizované. Soupeř se dostal do vedení, což je vždycky trošku problém. Zvládli jsme vyrovnat, přežili jsme oslabení 5 na 3 a pak jsme měli gólovku. Nedali jsme a soupeř tam využil našeho totálního zaváhaní mezi kruhy, kdy ten hráč má být obsazený. My jsme tam měli hráče a ten o něm nevěděl a ten rozhodl zápas. Mně se to hodnotí špatně, myslel jsem si, že budeme hrát víc dravěji, ale to tam prostě nebylo. Hráli jsme na tři řady, protože Eda Kadela byl nemocný. Z Brna jsme žádnou výpomoc nedostali. Byl to jeden zápas za týden, protože byla pauza a teď bude zas, takže jsme se pro to rozhodli a chyběl mi tam větší tlak do brány, větší drive. Měli jsme šance, měli jsme převahu, ale bohužel ty góly nepadly a vzadu jsme sehráli některé situace laxně a soupeř je potrestal.

Milan Skrbek - Ústí: My jsme v situaci, kdy každý zápas pro nás je strašně důležitý. My jsme sem přijeli s tím, že potřebujeme nutně body, v každém zápase musíme bodovat. Kluci dneska do toho dali všechno. Udělali pro to všechno, aby nějaký bod získali. Získali jsme tři body a jsme za to rádi.