TRE – ZDR 5:3 – S druholigovým Žďárem si Třebíčští poradili, přehráli ho v závěru

T ř e b í č - Další přípravné střetnutí před nadcházející prvoligovou sezónou sehráli hokejisté Horácké Slavie Třebíč proti Žďáru nad Sázavou. Ten se ujal brzy vedení, když využil přesilovou hru. Domácí odpověděli Dolníčkem taktéž při početní výhodě. Ve druhé třetině Třebíčští hosty přehrávali a přidali další dvě branky. Nejprve se prosadil Paták, na 3:1 zvyšoval Král. Ve třetím dějství padly hned čtyři branky, po dvou na každé straně. Za Třebíč se mezi střelce zapsali Vodný a Matěj Novák.

, úterý 8.8.2017
5:31:1, 2:0, 2:2
ZDR ZDR
Branky a nahrávky: 14. Dolníček (Novák, Erat), 29. Paták, 39. Král (Hort), 57. Vodný, 60. Novák (Erat, Kaláb) – 2. Kovářů (Gregar, Marek), 47. Kovářů (Beneš), 58. Pytlík. Rozhodčí: Pokorný, Ondráček – Horký, Roupec. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šoustal – Brančík, Kaláb, Sedláček, Hort, Wasserbauer Jiří, Svoboda Karel - Erat, Dolníček, Novák - Vodný, Wasserbauer Jan, Kristl - Malec, Heinrich, Paták - Čejka, Král, Ferda.
SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Beneš, Pojzel, Kolda, Klodner, Marek, Jícha Martin, Jícha Lukáš, Kuřítko, Bureš, Juráň, Pytlík, Nagy, Pazourek, Vítek, Klíma, Nečas, Gregar, Kovářů.

Hned v první minutě byl vyloučen Kaláb, čehož hosté využili. Nagy sice orazítkoval břevno, Gregar ale přihrál do předbrankového prostoru na Ondřeje Kovářů a ten přehodil Šoustalův beton – 0:1. Tečovaná Kristlova střela mířila mimo. Malec zamířil jen do lapačky Radosty. K dalšímu zakončení před Šoustalem se prokličkoval Kovářů. Radosta si poradil se střelou Svobody od modré. Třebíčští poté hráli přesilovou hru po vyloučení Jíchy, slovo si vzala Dolníčkova formace a kapitán Třebíče po souhře s Matějem Novákem a Eratem vyrovnal. Heinrich bekhendem nezakončil přesně. Tvrdě vypálil Kaláb. Dalším vyloučeným hostujícím hráčem byl Kolda, Jan Wasserbauer brankový stav nezměnil.

V úvodu druhé třetiny se prodral do zakončení Matěj Novák, poté obdržel čtyřminutový trest Brančík. Domácí se bez větších potíží bránili, do tří je ovšem poslal na patnáct vteřin Kaláb. Nagy nadvakrát z bezprostřední blízkosti Šoustala nepřekonal. Dolníčkova teč už při hře v pěti z Radosty nevypadla. Brankář hostů si poradil také se střelou Jana Wasserbauera. Po akci Patáka a šťastném odrazu se už ovšem skóre měnilo – 2:1. Vyrovnat mohl Gregar, ale mířil jen na střed branky. Brančíkovu ránu lapil Radosta do lapačky. Skóre nezměnili Kristl tečí, Novák z blízka, ani Holec z mezikruží. Tutovku Nováka zastavila opět bezchybná lapačka hostujícího brankáře. Na 3:1 zvýšil Tadeáš Král, který neměl problém dorazit kotouč za klečícího brankáře.

Také ve třetí dvacetiminutovce měli puk na holi zejména domácí, což ještě umocnil faul Nečase. Hosty držel ve hře výborně chytající Radosta. Z ničeho nic přišlo snížení. Kovářů v úniku naznačil a vystřelil přesně a nechytatelně k bližší tyči. Malcova střela se svezla po břevně. Na trestnou musel ještě usednout Pojzel a dobře postavený Michal Vodný využil volný puk. Hosté ihned z protiútoku snížili. Nagy přihrál Pytlíkovi a bylo to znovu jen o jednu branku. Pak však přišel další zbytečný faul a Matěj Novák v poslední minutě upravil na konečných 5:3.

V závěrečné dovedností soutěži byli úspěšnější domácí. Postaral se o to Michal Vodný, který se prosadil hned dvakrát, zatímco za hosty byl jediným střelcem v nájezdech Ondřej Kovářů.

Michal Konečný po utkání přípravy TRE - ZDR 5:3

Jaroslav Barvíř po utkání přípravy TRE - ZDR 5:3