Třebíči se na Zubry vyzrát nepovedlo a vrací se domů bez bodu

P ř e r o v - Poslední utkání v roce 2020 nedopadlo pro bílé hvězdy vítězně. V úvodu zápasu si Horáci vybojovali pár slibných šancí, jenže ani jedna nepřekonala Klimeše. Přerov brzy převzal otěže duelu a vypracoval si hubené vedení, které ve druhé periodě navýšil již na tři branky. Poslední perioda přinesla neurovnanou hru a ještě jednu branku do sítě Horáků. Třebíč tak po pěti utkání neuzmula ze zápasu ani bod. Další zápas je na programu až 4. ledna, kdy Horáci zavítají do Vrchlabí.

10.kolo, sobota 19.12.2020
PRE PRE
4:01:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13. Číp (Hejcman), 22. F. Dvořák (Matěj Svoboda, Süss), 36. Číp (Hejcman, Šoustal), 54. Indrák (Dobiáš, Macuh). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Novák, Zídek. Vyloučení: 3:2, navíc Číp (PRE) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 4:0.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Hrabal, Kubeš, Zbořil, Krisl, Dluhoš, Dřímal – T. Doležal, Pšurný, Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Macuh, Indrák, Dobiáš – Dobša.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zukal, Furch, L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Stehlík, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Křehlík, V. Němec, Š. Kratochvil – Kořenek, Michálek, Valík.

Utkání začali lépe Horáci, kteří byli v úvodu aktivnějším týmem. Stehlík vypálil tvrdou ránu od modré, jenže místo brankáře schytal střelu těsně před brankou projíždějící Bittner. O chvíli později se v mezikruží objevil nikým nehlídán Šťovíček, ale na přihrávku od mantinelu nedosáhl. V sedmé minutě se poprvé ozvali Zubři. Šoustal našel před brankou Hejcmana, jenž rychlou střelou poslal puk do horní tyčky. I další akce Přerova byla nebezpečná, naštěstí pro Třebíč mířil pokus z mezikruží nad branku Jekela. Třebíčský brankář se musel nadále ohánět v brankovišti. Nejdříve vychytal Süsse a následně zakročil i proti teči Indárka. Domácím se přeci jen povedlo zužitkovat souvislý tlak ve 13. minutě. Radek Číp nabral rychlost, vybojoval puk ve středním pásmu a únik zakončil nad levý beton Jekela – 1:0. Přerovští mohli do konce periody ještě navýšit své vedení, ale Hrabalova střela se odrazila pouze od tyče do brankoviště, kde nebyl nikdo připraven dorážet.

Domácí navázali hned zkraje prostřední části hry na úvodní dvacetiminutovku. Už ve druhé minutě vsítil druhý gól Filip Dvořák. Svoboda vybojoval kotouč u mantinelu ve středním pásmu a hned pasem vyslal Dvořáka do úniku. Přerovský střelec zvolil kličku do forhendu a pod Jekelem se štěstím dostal černou pryž za brankovou čáru – 2:0. Přerov pokračoval v aktivitě a vybojoval si první přesilovou hru, ve které byla nejvíce nebezpečná teč Dostálka mimo tři tyče hostující branky. V průběhu druhé třetiny se Třebíč vyrovnala v útočné aktivitě svému soupeři a k vidění byl hokej od branky k brance. Dobrou šanci na skórování měl Psota, jenž dostal Klimeše na led a servíroval touš Bittnerovi, ale domácí obrana včasně zakročila.

Po polovině hry pořádně potrápil Klimeše Šťovíček, jenž vystřelil puk chytře přes obránce, ovšem na maskovaného muže si třebíčský hráč nepřišel. I tým z Vysočiny si zahrál početní výhodu. Těsně před vypršením trestu Bittner promáchl na zadní tyči prudký pas Šoustala. A tak se do útočení pustili opět Zubři, kteří se čtyři minuty před koncem radovali z dalšího přesného zásahu. Radek Číp si zpracoval puk ve středním pásmu, kličkou se dostal k pravému mantinelu a ihned po přejetí modré čáry prostřelil Jekela – 3:0. A mohlo být pro Třebíč ještě hůř, kdyby Dobiáše z blízkosti nevychytal hostující brankář. V úplném závěru byl vyloučen Číp, jehož trest se z velké části přenesl do třetí třetiny.

Přesilovku se využít nepovedlo, naopak po faulu Kratochvíla se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Po vypršení obou trestů se hra přelévala z jedné strany na druhou. Kowalczyk neprostřelil z pravého kruhu Klimeše. Na druhé straně trefil hruď Jekela ze slotu Dvořák. Osm minut před koncem utkání bylo rušno před brankou Třebíče. Jekel neměl kotouč pod kontrolou a hned dva domácí útočníci byli dost aktivní, ale nakonec třebíčský brankář kotouč zalehl a přerušil hru. Sedm minut před koncem dal skóre definitivní podobu Daniel Indrák, jenž střelou příklepem rozvlnil síť - 4:0. Třebíč tak po pěti utkání nevydolovala ze zápasu ani bod.

Jakub Grof - HC ZUBR Přerov: Věděli jsme, že narazíme na výborně nachystané mužstvo, což se potvrdilo. Zápas byl jako v play-off, na což jsme hráče upozorňovali. Vrátilo se nám, že jsme si plnili, co jsme si řekli. Dosáhli jsme výsledku 4:0, podpořeného skvělým Klímou v bráně, a bereme tři body. Chtěli bychom všem fanouškům v této těžké době popřát pěkné Vánoce. Hlavně zdraví a možná i hlavu vzhůru a pozitivní myšlení. To je asi jediný lék, jak se tato doba dá překonat.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Celkem se nám povedl vstup do zápasu, ze kterého jsme měli obavy. Přerov má začátky utkání silné. Prvních deset minut jsme hráli, jak jsme chtěli. Potom jsme udělali individuální chybu a dostali první branku. Od té chvíle byl Přerov až do konce zápasu lepší, po našich chybách přidal ještě další góly a zaslouženě vyhrál. Máme za sebou nicméně sérii utkání, kterou tým zvládl dobře. Dneska se nám to sice nepovedlo, ale celkově jsme s výkony po restartu spokojení. Doufáme, že tato porážka pro nás – stejně jako ty předchozí – bude užitečná.