Jan Mičán: Hokej hraji kvůli emocím a lidem! Že budu chytat jsem před zápasem nevěděl.

Rozhovory
T ř e b í č - Ve druhém přípravném zápase se do hry dostal i druhý gólman třebíčského celku. Do druhé třetiny byl po rozhodnutí trenérů postaven do brány Jan Mičán kvůli zdravotním komplikacím třebíčské jedničky, Pavla Jekela. Do domácí svatyně se v základní hrací době puk již nepodíval. Nájezdy ovšem ukázaly na vítěze z Jihomoravského kraje.

Naskočil jsi do rozehraného zápasu, bylo to plánované?

Vůbec! V plánu bylo, že celý zápas odchytá Pavel Jekel. Po první třetině odjel Pavel do kabiny, já jsem se chvíli zdržel ještě na střídačce a po chvilce za mnou přišel trenér, že zbytek zápasu odchytám já. Pavla prý zastihly nějaké zdravotní komplikace, tak jsem naskočil do zápasu.

Během zápasu jsi předvedl plno krásných zákroků, jak bys zhodnotil svůj výkon?

Už od začátku zápasu šlo vidět, že Kometa je svojí úrovní hokeje trochu jinde, než my. Osobně si však myslím, že celý náš tým podal výborný výkon a díky tomu jsme byli výbornými soupeři v tomto přípravném utkání.

Bez problému sis poradil i s přečíslením během vlastní přesilovky, bylo to náročné?

Popravdě ani moc ne. Kluci dokázali dobruslit soupeře a snad ze tří přečíslení se dostal jen jednou ke střelbě. Naši obránci mi hodně pomáhali a já zase tolik práce s chytáním neměl.

Došlo i na nájezdy, kde jsi ukázal svoje kvality, ale na výhru to bohužel nestačilo. Mrzí tě to?

Upřímně? Já si myslel, že jsem propustil jen jeden nájezd (směje se). Už jsem chtěl jet zpátky do brány, když mi kluci řekli, že je to 2:1 pro soupeře. O tom druhém proměněném nájezdu jsem se dozvěděl až od rozhodčího, který ukazoval na bránu. Já si myslel, že puk mám v lapačce.

Nicméně zbytek nájezdů jsi parádně vychytal.

To jo, to bylo hlavně pro naše fanoušky za jejich podporu a energii, kterou nám dávají. Mému sebevědomí to taky přidalo. Když chytím nájezd, tak jsem šťastný. Takový pocit mám rád, proto hraji hokej.