Cenné tři body ze Sokolova přinesl zodpovědný výkon týmu

S o k o l o v - Sokolovští se v začátku sezóny prezentují velmi dobrými výkony, což ostatně v minulém kole poznali i hokejisté Znojma, náš sobotní soupeř, kteří na západě Čech ani jednou neskórovali, přitom sami inkasovali dvakrát. Třebíčští se v Sokolově prezentovali výborným a zodpovědným výkonem, který jim nakonec zajistil skvělé tři body. Nejprve se prosadil Kevin Horváth, který stál na správném místě a dorazil za Hamalčíka střelu Matěje Svobody. Domácí vyrovnali na začátku druhé třetiny, když se podobnou brankou prezentoval Štěpán Csamango. Pak už se ale prosazovali jen hráči v červených dresech, tedy ti třebíčští. Ve třicáté čtvrté minutě skóroval Miha Štebih, jehož střele skvěle pomohli hráči stínící brankáři. Třetí gól pak zaznamenal Martin Dočekal při hře čtyř proti třem ve třicáté páté minutě. Ve třetí třetině už branka nepadla a to ani při power play Sokolova. Krásné tři body tedy putují přes celou republiku k nám do Třebíče.

6.kolo, středa 27.9.2023
SOK SOK
1:30:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 20:50 Csamango (Vrdlovec, Klejna; 5/4) – 09:47 Horváth (M. Svoboda, Štebih; 5/5), 32:19 Štebih (M. Svoboda; 4/4), 34:23 Dočekal (Bittner, Bořuta; 5/4). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Belko, Dědek. Diváci: 479. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:30 (7:17, 15:11, 5:2). Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Baník Sokolov: Hamalčík – M. Rohan, Tureček, Krajčík, Rulík, Bulka, Klejna, M. Beran – Osmík, Kverka, Kružík – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – D. Novotný, Šlechta, Křemen – V. Adamec, Kysela, Šmajda.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Bořuta, Furch, Štebih, Kříž, Vodička, Poizl, Baláž – Dočekal, Bittner, Ferda – Michalčuk, Vodný, Malý – L. Stehlík, Maty. Svoboda, Michálek – Matěj Svoboda, Horváth, Berka.

Do utkání v Sokolově nastoupili Horáci plni odhodlání. Borců v červeném byl plný led, což domácí Baník velmi pravděpodobně zaskočilo. Třebíčští si díky aktivnímu pojetí hry připravovali střelecké pokusy i šance. A nakonec se také po zásluze dočkali vedoucího gólu. V čase 09:50 střílel od modré čáry Miha Štebih, puk vyslaný z hole slovinského beka se od bruslí Matěje Svobody odrazil přímo k nehlídanému Kevinu Horváthovi, jenž kus černé gumy neomylně zametl do brány. 0:1 Pro mladého útočníka šlo o první gól v Chance lize. V závěru úvodního dějství přišlo několik po sobě jdoucích třebíčských vyloučení - družina hlavního trenéra Kamila Pokorného však početní převaze Sokolova dlouho odolávala.

Až v čase 21:00, tedy těsně po začátku druhé periody, rozvlnil síť za Janem Mičánem po rychlé kombinaci Štěpán Csamango. 1:1 Následovaly další tresty pro Třebíč, ty už ale třebíčské speciální formace určené pro oslabení ubránily. Klíčový moment zápasu se přihlásil o slovo v čase 33:45. Matyáš Svoboda vyhrál buly v útočném pásmu přesně na hůl Mihy Štebiha, který rychlou ránou vymetl všechny pavouky z pravého horního rohu sokolovské svatyně. 1:2 A pro Horáky bylo ještě lépe. Hned o necelou minutu později si při třebíčské přesilovce vybruslil na pravý kruh Martin Dočekal, přičemž jeho přesně mířený projektil zatloukl pomyslný poslední hřebík do baníkovské rakve. 1:3

Třetí dvacetiminutovka už žádný další gól nepřinesla. Horáci si pečlivě hlídali střední pásmo, díky čemuž se Sokolov do velkých šancí nedostával. Naopak ve vzduchu visel čtvrtý přesný zářez bílých hvězd, jenže Radim Ferda neuspěl a nezadařilo se ani o pár minut později Martinu Dočekalovi. Komplikace to ale nebyla, protože i tak si Třebíč veze domů na Vysočinu všechny tři body po výhře 3:1.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Kluci k dnešnímu zápasu přistoupili velice dobře, velká pochvala pro celý tým. To, co jsme si ukázali ráno na poradě, jsme plnili, a tím pádem jsme měli i dobrý vstup do zápasu. Dostali jsme se do vedení, ale v závěru první třetiny jsme si situaci zkomplikovali oslabením, šli jsme i do oslabení tří proti pěti, které jsme ale přečkali. Na začátku druhé třetiny jsme hráli v šesti a v této přesilovce Sokolov srovnal na 1:1. Pak přišla pasáž, která se nám nelíbila, byli jsme nedisciplinovaní, hráli jsme často v oslabení, což stálo hráče hodně sil. Pak se nám po standardní situaci povedlo zvýšit na 2:1 a myslím si, že v té době se zápas začal překlápět na naši stranu. Hráli jsme zodpovědně, dobře v osobních soubojích. Řekl bych, že jednoduše a účelně. Pak jsme zvýšili na 3:1 a kluci pak velice dobře zvládli i závěr zápasu, nezatáhli jsme se, byli jsme stále aktivní a hráli jsme chytře. Přesvědčili jsme se o tom, že když hrajeme naši hru, tak můžeme být úspěšní. Celý zápas podtrhl výborným výkonem Honza Mičán a myslím si, že si dnes zaslouženě odvážíme tři body.

Tomáš Mariška - HC Baník Sokolov: Mrzí nás, že se nám nepodařilo dnešní zápas zvládnout. Hráli jsme proti skvěle organizovanému a obětavému soupeři, který byl silný v osobních soubojích a výborně hrál na kotouči. Doplatili jsme na to, že jsme nehráli dobře a nedrželi jsme se našeho herního plánu. Nechali jsme si Třebíč lacině odskočit na rozdíl dvou branek, a ta se pak mohla soustředit na defenzivu, ve které dnes byla lepší. Měli jsme i hodně přesilových her, ale nebyli jsme produktivní, což rozhodlo o výsledku utkání. V dalších zápasech se musíme vrátit k naší hře a začít zase pracovat tak, abychom mohli v dalších zápasech pomýšlet na bodové zisky.