JUN: TRE-ZNO 4:0 - Junioři čyřikrát dali, ani jednou nedostali

T ř e b í č - Junioři dnes v pětadvacátém kole extraligy narazili na poslední tým tabulky, Znojemské Orly. Orli ale domácí dlouho trápili a po první třetině byl stav bezgólový. Ve druhé třetině domácí zlepšili hlavně produktivitu a vyhráli ji 2:0, obě branky dal Jakub Klíma.Ve třetí třetině zatloukli další dva hřebíčky do znojemské rakvičky Vilém Burian a Lukas Němec. Výborný výkon podal domácí gólman Petr Ondrůj, který za svá záda nepustil jediný puk a připsal si i jednu asistenci u důležité třetí branky. Minimálně do pátku okupují junioři druhou příčku extraligové tabulky.

25.kolo, úterý 13.11.2007
4:00:0, 2:0, 2:0
ZNO ZNO
Branky a nahrávky: 23. Klíma (Kesner), 39. Klíma, 52. Burian V. (Nahodil, Ondrůj), 56. Němec (Burian V.). Rozhodčí: Jaromír Vampola - Klouda, Křivský. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 145 a pes Max. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 4:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Kadela R., Němec, Dostál, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Klíma, Kadela E., Burián, Kurial.
Orli Znojmo: Müller - Rybníkár, Blažek, Geryk, Šindelář, Štindl, Kouřil, Pláněk, Koza, Koblížek, Saidl, Havlík, Alexa, Šedý, Barák, Lattner, Trojan, Lechner, Kovalský, Ferenčík.

V první třetině vidělo sto padesát diváků vyrovnaný hokej. Znojmo sice uzavírá extraligovou tabulku, ale v první třetině to na ledě znát nebylo. Hosté hodně bruslili a hráli agresivní hokej, což domácím hrajícím na čtyři kompletní řady dělalo značné problémy. Sice se více hrálo před znojemskou brankou a třebíčský brankář Petr Ondrůj si kotouč poprvé osahal až na konci čtvrté minuty, ale v poli byla hra velmi vyrovnaná. V osmé minutě se k dobré pozici propracoval Karel Kesner, ale svojí střelou jen vyprášil výstroj brankáře Orlů Jiřího Müllera. Hned z protiútoku zahrozili i Znojemští, ale Ondrůj se stihl do odkryté branky vrátit včas a střelu od modré vytěsnit mimo tři tyče. Ani přesilovky nebyly v první třetině silnou zbraní žádného ze soupeřů a tak po první dvacetiminutovce svítil na světelné kostce stav 0:0.

To druhou třetinu začali domácí hezky zostra. Už v čase 22:43 měla obsluha časomíry práci. Důraz na brankovišti přetavil ve vedoucí gól Slavistů Jakub Klíma, asistenci si připsal Karel Kesner – 1:0. Druhá třetina přinesla výraznou převahu domácího celku a hosté chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Ani v přesilovkách se Znojmo k žádnému výraznějšímu ohrožení branky domácího celku nedostalo, což dokumentovala i vynikající práce dvojice Vilém Burian – Lukáš Nahodil, která v oslabení dlouho nepůjčila hostům puk a udržela ho v obranném pásmu Znojma. Převahu červenobílí domácí tým dokázal do druhé přestávky vyjádřit i brankově, když svůj druhý gól v utkání zaznamenal Jakub Klíma, který si zprava nabruslil na kruh a dělovkou po ledě mezi Müllerovy betony zvýšil na 2:0. To už bylo v devětatřicáté minutě a tímto stavem také druhá třetina skončila, i když Orli měli ještě v poslední vteřině velkou šanci ke snížení, ale branka Třebíče zůstala nepokořena.

Začátek třetí třetiny vyšel dobře hostům. Ve druhé minutě měl obrovskou gólovou šanci v přesilové hře Stanislav Ferenčík, a snad ani Ondrůj nevěděl, jak puk zastavil, ale štěstí k dobrým gólmanům patří. Hned co se na led vrátil vyloučený třebíčský hráč, odpověděli domácí rychlou akcí, po níž se Müller jen bezmocně díval, jak puk trefuje pravou tyčku jeho brány. Na nervy třebíčského publika zabrnkali třebíčští junioři ve čtyřicáté páté minutě, kdy si po nedorozumění brankáře a obrany dali málem vlastní gól. V přesilové hře v průběhu osmačtyřicáté minuty výborně kombinoval útok Dostál – Kurial – Burián, ale pozorný brankář Znojma Jiří Müller jejich snahu dokázal zlikvidovat. O minutu později dostal Petr Fila krásnou přihrávku za obranu soupeře a řítil se sám na brankáře Orlů. Jeden z obránců ho však dostihl a nedopřál mu k zakončení potřebný klid. Hned z protiútoku zahrozili hosté a Petr Ondrůj musel jejich akci zastavit lapačkou. Asi zlomový třetí gól dobře hrající juniorky Třebíče vsítil v přesilové hře Vilém Burian po asistencích Lukáše Nahodila a brankáře Petra Ondrůje v čase 51:56 - 3:0.
Čtvrtý gól pak přišel o necelé čtyři minuty později. To po chytré přihrávce Vildy Buriana skóroval střelou po ledě Lukas Němec - 4:0. Vzrušení ještě přinesl výborný zákrok Petra Ondrůje, který skvěle načasovaným vyjetím zlikvidoval šanci ujíždějícího útočníka Znojma, ale zároveň inkasoval dvě minuty, protože podle názoru rozhodčího přerušil hru za spojnicí bodů pro vhazování. To už ale běžely poslední dvě minuty utkání a Třebíčští žádné další ohrožení své branky nepřipustili. Po zásluze si tak připsali tři body v utkání, ve kterém byli lepším týmem.

Kamil Pokorný

Roman Kaňkovský – Znojmo: "První třetinu to bylo vyrovnané utkání. Do té druhé domácí vstoupili mnohem lépe, líp bruslili, dohrávali souboje a vytěžili z toho dva góly, což si myslím, že to utkání rozhodlo. Když je stav 0:0, tak mužstvo, které dá první gól, má pak navrch a víc si věří. Pak nás domácí mužstvo přehrávalo. Třetí gól domácí definitivně uklidnil, ale podle mého názoru utkání rozhodl první gól domácích, kteří po něm získali na jistotě."

Štěpán Oberreiter – Třebíč: "Je to tradiční derby a my s ním už máme zkušenosti z minulého roku. Soupeř byl velmi houževnatý a my jsme se na začátku zápasu nemohli dostat do tempa. Po první třetině ale kluci zabrali a vyplatila se nám hra na čtyři formace. Myslím si, že náš výkon byl dnes takový kolektivní, síly jsme rozložili na všechny čtyři pětky a zápas se nám podařilo dovést do konce bez inkasované branky. Bylo vidět, že když kluci chtějí, dokážou pořádně zatáhnout a myslím, že i v závěru jsme měli více sil. Hráčům děkujeme za kolektivní výkon a už se soustředíme na další domácí zápasy, které nás čekají koncem týdne."