Přestřelka v Litoměřicích pro domácí

L i t o m ě ř i c e - Na severu Čech odehráli Třebíčští dobrý duel, i když se šťastnějším koncem pro domácí. Oba týmy se předháněly v parádních akcích, i vedení. Skóre otevřel domácí Plos v čase 02:19. Ale stále ještě ve třetí minutě vyrovnal Martin Dočekal. Hráči v červených dresech šli do vedení ještě v první třetině po parádní střele Michalčukově. Stadion dokázal ještě v průběhu první třetiny zápas překlopit na svou stranu brankami Kuťáka a Husáka a šel do vedení 3:2. V sedmapadesáté minutě se znovu prosadil Filip Kuťák, jenž vystihl rozehrávku bílých hvězd a v oslabení zvýšil na 4:2. Naději dal hostům Radim Ferda o dvě minuty později a rovněž v oslabení - 4:3. Třebíčští v závěru sáhli ke hře bez brankáře, ale tu potrestal, i když s přispěním nešikovně postaveného čárového sudího ve středním pásmu Kordule, který uzavřel skóre zápasu na konečných 5:3. Třebíčští ale musí na tento zápas rychle zapomenout, už za dva dny, tedy ve středu 20. prosince je totiž čeká domácí sledované derby s Jihlavou.

30.kolo, pondělí 18.12.2023
LTM LTM
5:31:1, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 02:19 Plos (Kordule, Kroupa; 5/5), 27:22 Kuťák (Jícha; 5/4), 32:26 Husák (Kuťák, Hauser; 5/5), 56:58 Kuťák (Hauser; 4/5), 59:56 Kordule (5/5) – 02:48 Dočekal (Psota; 5/5), 25:05 Michalčuk (Bittner, Bořuta; 5/5), 59:02 Ferda (4/5). Rozhodčí: Svoboda, Bejček – Štěpánek, Dědek. Diváci: 772. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 34:35 (9:10, 10:6, 15:19). Zblokované střely: 10:3. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC Stadion Litoměřice: Cichoň – Kroupa, Jebavý, Aubrecht, Husák, Tůma, Černohorský – Korkiakoski, Jícha, Sihvonen – Ton, Kuťák, Hauser – Kordule, Vitouch, P. Svoboda – Costa, Plos, Hrabík – Senčák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, J. Stehlík, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Bittner, Dočekal, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Ondráček, Kučera, Frömel – Matěj Svoboda, Maty. Svoboda, Michalčuk.

Litoměřice vstoupily do utkání aktivněji. Hned v úvodních sekundách zápasu to zkoušel druhý nejproduktivnější hráč domácích Riku Sihvonen. Jeho střelu dokázal třebíčský Pavel Jekel zlikvidovat, ale jen o pár minut později už musel lovit puk za svými zády. Litoměřičtí hokejisté přešli bez problému střední pásmo a Lukáš Plos se po přesné přihrávce od Pavla Korduleho nemýlil – 1:0. Bílé hvězdy se ale nenechaly zaskočit a už po 29 sekundách bylo skóre zásluhou Martina Dočekala opět nerozhodné – 1:1. Následně hostujícím hráčům zatrnulo, když Filip Kuťák ujížděl sám na Jekela. Ten však jeho kličku do bekhendu zvládl pokrýt a svůj tým podržel i vzápětí při dvojnásobném oslabení.

Bránit se museli Třebíčští i na začátku druhé třetiny. I tentokrát to však zvládli na výbornou a ve 26. minutě se po kombinaci Ladislava Bittnera s Davidem Michalčukem radovali z vedoucí branky – 1:2. Radost jim však příliš dlouho nevydržela. Další prohřešek už totiž domácí dokázali potrestat. Filip Kuťák poslal ihned po vhazování puk k levé tyči Jekelovy brány a v Kalich areně bylo opět srovnáno – 2:2. Přidat svůj druhý gól a vrátit Třebíči vedení mohl Michalčuk, ale střela mu nevyšla. Naopak Patriku Husákovi sedla perfektně, když zamířil přesně ke vzdálenější tyči a svojí první brankou v sezoně zajistil domácím vedení – 3:2. Velké příležitosti měly následně oba celky. Nejprve třebíčský Štebih nahodil puk před Cichoně a tečovaná střela se nakonec odrazila od tyčky. V poslední minutě před druhou sirénou zase promarnil při přesilovce obrovskou příležitost Pavel Kordule, který minul odkrytou bránu.

Odskočit do dvoubrankového vedení mohli domácí ve 42. minutě poté, co byl Přemysl Svoboda faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. To sice Svoboda proměnit nedokázal, Litoměřice se ale čtvrtého gólu přeci jen dočkaly. Už jednou skórující Filip Kuťák vystihl třebíčskou přihrávku a bekhendovým blafákem obelstil Jekela – 4:2. Horáci se ale bodů ještě nechtěli vzdát a 58 sekund před koncem snížili po samostatném úniku Radima Ferdy na rozdíl jediného gólu – 4:3. Následná power play jim však kýžené vyrovnání nepřinesla a vítězství kališníků naopak stvrdil střelou do odkryté klece Pavel Kordule5:3.

František Ptáček - HC Stadion Litoměřice: Třebíč je dobrý a těžký soupeř, relativně jsme se na ni připravovali, věděli jsme, že výborně brání a čeká na chyby. Snažili jsme se je nedělat, ale ty, co jsme udělali, oni potrestali. Měli jsme celý zápas výborný pohyb, podržel nás gólman. Snažili jsme se po celé utkání být fyzicky nad nimi, škoda neproměněných šancí. Třikrát jsme jeli sami na bránu, jednou jsme měli k dispozici trestné střílení, toto bychom měli trestat, abychom měli větší klid. Proti Třebíči vydřená parádní výhra a děkuji klukům.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Dneska se mi to nehodnotí vůbec dobře. Připravovali jsme se na soupeře, který má velice dobré bruslení, o kterém jsme věděli, že je velmi nebezpečný v protiútocích. Ráno u videa jsme na to upozorňovali, ale bohužel jsme po celých šedesát minut nedokázali zachytit tempo domácích, ani jejich agresivní hru v osobních soubojích. Prohrávali jsme 1:0, ale rychle jsme zareagovali. Druhá třetina byla z naší strany rozdrobená mnoha vyloučenými, vůbec jsme se nedostali do tempa. Vždycky, když jsme se začali nadechovat, tak jsme faulovali nějakou nešikovností nebo tím, že jsme nestíhali bruslařsky. Ve třetí třetině jsme ještě vykřesali naději, ale v power-play se nám nepodařilo vyrovnat, naopak jsme inkasovali. Soupeř byl dnes celý zápas lepší v bruslení a byl agresivnější v osobních soubojích. Na jeho přednosti jsme dnes nedokázali zareagovat. Zápasy jdou ale rychle po sobě, už ve středu nás čeká doma derby s Jihlavou. Věříme, že nás přijde podpořit hodně diváků, protože hráči jejich podporu velice cítí a potřebují. Derby určitě budeme chtít zvládnout a věřím, že diváci nám k tomu pomohou.