Třebíčští berou ze zápasu se Sokolovem cenný bod, stále drží parádní čtvrté místo

T ř e b í č - Po zápase se Sokolovem chybí do konce základní části Chance ligy odehrát už jen sedm kol. Třebíčští se v nich představí čtyřikrát venku a jen třikrát doma. Hned po reprezentační pauze to bude v zápase se Zlínem. Po čtyřicátém pátém kole patří bílým hvězdám skvělá čtvrtá příčka tabulky a tu budou chtít jistě uhájit až do posledního kola. Nereálné není ani mírné vylepšení pozice, ale to už se pohybujeme v rovině spekulací. Navíc zápas se Sokolovem ukázal, že závěr soutěže bude nesmírně těžký a každý může porazit každého. Rozhodovat budou detaily, vůle, chtění.... Zápas s Baníkem rozehrála obě mužstva spíše opatrně, první gól viděli diváci až pět minut po začátku druhé třetiny a radovat se z něj mohl bojovník Radim Ferda. Puk jen těsně přešel brankovou čáru, ale rozhodčí byl v dobrém postavení. Jenže hosté dokázali rychle vyrovnat, když v přísně nařízené přesilové hře skóroval po pěkné kombinaci Tomeček. Půl minuty před koncem druhé dvacetiminutovky šli hosté do vedení, jednoduchou pozici měl před odkrytou brankou Bernovský. Ve třetí třetině byli domácí o poznání aktivnější, vytvářeli si gólové šance, ale na jejich hokejky jakoby se nalepila smůla. Když už byl brankář Michajlov překonaný, nedokázali trefit odkrytou klec, nebo zvonily tyčky, či se puk z výstroje hostujícího gólmana vykutálel těsně vedle branky. Ale Červenobílí neztráceli víru, což se jim vyplatilo v čase 59:12, kdy perfektní střílenou přihrávku Mihy Štebiha uklidil do sítě Ladislav Bittner. Prodloužení přineslo dva sporné momenty. Nejprve další velmi přísné vyloučení domácích za příliš mnoho hráčů na ledové ploše, aby následně stejný prohřešek a nutno dodat, že mnohem viditelnější, hostům prošel bez povšimnutí arbitrů. Ti navíc naprosto nepochopitelně odmítli vše vysvětlit domácí lavičce, ačkoli ta o to několikrát žádala. Prodloužení branku nepřineslo a tak se šlo na nájezdy. V těch se za domácí prosadil parádním blafákem Matěj Svoboda, za hosty byli úspěšní Vracovský a Tomeček, a tak hostům patří druhý bonusový bod. Na programu je teď reprezentační týdenní přestávka. Po ní míří Horácká Slavia k derby do Znojma a doma se představí v očekávaném duelu proti Zlínu ve středu 14. února.

45.kolo, sobota 3.2.2024
2:3sn0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1
SOK SOK
Branky a nahrávky: 24:50 Ferda (Poizl, Dočekal; 5/5), 59:12 Bittner (Štebih; 5/5), rozh. náj. Vracovský – 26:13 Tomeček (Vrdlovec, Bulka; 5/5), 39:27 Bernovský (Tomeček, Weinhold; 5/4). Rozhodčí: Valenta, Pilný – Rakušan, Augusta. Diváci: 963. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 43:22 (11:10, 12:7, 16:3). Zblokované střely: 8:3. Vhazování: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (s.n. Mičán) – Štebih, Vodička, Baláž, Furch, Poizl, Kříž – Vodný, Bittner, Psota – Dočekal, Michálek, Ferda – Maty. Svoboda, Malý, Ondráček – Matěj Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel.
HC Baník Sokolov: Michajlov – M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Bulka, Mlčák – Vracovský, Vrdlovec, Tomeček – Osmík, Přikryl, Bernovský – V. Adamec, Kysela, Šlechta – D. Novotný, T. Rohan, Křemen.

První větší příležitost ke skórování měli domácí hokejisté po vyloučení Tomáše Vracovského. Bílým hvězdám ovšem početní výhoda nevyšla podle představ a stav tak zůstával neměnný. O slovo se přihlásili také hosté zásluhou Osmíka, jehož ránu z kruhu si však Jekel pohlídal. Ze stejné pozice akorát na druhé straně pálil Martin Dočekal, ale gólman Michajlov puk bezpečně skryl do své výstroje.

Do velké příležitosti se dostal také kapitán hostů Vojtěch Tomeček. Ale ani jeho projektil nenašel přesný cíl. Na konci první dvacetiminutovky byl k otevření skóre blízko Jiří Ondráček. Zkušený útočník ovšem nedokázal na Michajlova najít recept.

Na začátku druhé části pořádně šlápl do bruslí Vojtěch Tomeček, ale jeho únik taktéž nevedl k úspěchu. Uchytila se až střela Daniel Poizla. Tu tečoval Radim Ferda a do sítě jí pomohl ještě odraz od jednoho z bránících hráčů.

Zanedlouho bylo vyrovnáno. Opět celé situaci pomohl nečekaný odraz. Nahození Daniela Vrdlovce se odrazilo přímo na hůl Vojtěcha Tomečka, na nějž už zívala odkrytá branka.

V závěru druhé třetiny hosté dokonce v přesilové hře otočili duel. Vojtěch Tomeček poslal střílený pas Janu Bernovskému. Sokolovský útočník pouze nastavil hůl do trajektorie střely a Baník v zápase poprvé vedl.

Ve třetí části se svěřenci Kamila Pokorného snažili co nejrychleji srovnat. Blízko byl v devětačtyřicáté minutě Martin Dočekal, který však netrefil odkrytou klec hostů. O dvě minuty později pálil z levé strany Ladislav Bittner, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče. Nejblíže ke srovnání byl Matěj Psota, který po nabídce od třebíčského kapitána trefil tyč.

Nakonec se na domácí ale usmálo štěstí. V poslední minutě základní hrací doby se Miha Štebih neukvapil a místo střely našel v předbrankovém prostoru Ladislava Bittnera, který usměrnil kotouč do odkryté klece a poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase byli blízko rozhodnutí hosté, kteří dostali k dispozici přesilovou hru, ale srdnatě se bránící Třebíč situaci ustála.

Vítěznou branku si nakonec v samostatných nájezdech připsal Tomáš Vracovský.

Autor: Viktor Pavlovec

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Musím uznat, že nás Sokolov ničím nepřekvapil. Očekávali jsme, že budou hrát aktivně, dobře bruslit, a to se potvrdilo. Myslím si, že prvních deset minut jsme na to dobře reagovali a hráli jsme to, co jsme chtěli. Bohužel jsme poté začali ztrácet na puku, komplikovali jsme si přechod do útočného pásma. Ve druhé třetině jsme se dostali do vedení, chtěli jsme dát větší důraz na předbrankový prostor a najít si odražené kotouče. To se nám dlouho nedařilo, ale nakonec jsme jeden nalezli a šli jsme do vedení. Soupeři se bohužel podařilo relativně rychle srovnat. Následně jsme šli z nepochopitelných důvodů do čtyřech, pořád nechápu proč, budu se na to muset ještě podívat. Viděl jsem to už třikrát, klidně se na to kouknu ještě desetkrát, a poté z toho vyvodíme nějaký důsledek. Oslabení se nám nepodařilo ubránit a soupeř se ujal vedení. Třetí třetina pak z našeho pohledu snesla měřítko. Byli jsme lepší na puku, vytvářeli jsme si šance, šli jsme si za vyrovnáním a necelou minutu před koncem se nám to i podařilo. Následovalo prodloužení, kde jsme špatně vystřídali a šli jsme do oslabení 3 na 4, to se nám podařilo ubránit. Poté zase nechápu, proč jsme 40 sekund před koncem nedostali přesilovku my. Soupeř při hře 4 na 4 hrál v pěti. Podívám se i na tento moment znovu, možná dostanu i pokutu, ale toto je nepochopitelné, co tady sudí předvedli. My se musíme nějak bránit, jak za tým, tak za klub. Takhle to nejde, nelíbí se mi to. Možná z toho budu mít nějaké následky, ale musíme bojovat. Hned teď se půjdu podívat na záznamy a začnu na tom pracovat.

Martin Sobotka - HC Baník Sokolov: Pro nás to jsou dva strašně důležité body z Třebíče. Když to vezmu postupně, ten zápas se pro nás nevyvíjel víceméně dobře. Dostali jsme první gól, kdy jsme si nepohlídali dorážku. Nicméně si strašně cením toho, že jsme pak otočili ten zápas. Sahali jsme po třech bodech, ale i ty dva jsou pro nás velmi cenné. Ke konci třetí třetiny jsme dělali vše pro to, abychom vyhráli a získali 3 body. Máme za sebou méně úspěšné období a potřebovali jsme se odrazit. Samozřejmě Třebíč je strašně silný soupeř dopředu, takže jsme měli respekt a snažili jsme se jejich útoky dobře bránit. V závěru zápasu jsme udělali takovou drobnou chybu, když jsme vyhazovali puk a nepohlídali jsme si přihrávku k tyčce, následně jsme z toho dostali gól na 2:2. V prodloužení jsme mohli rozhodnout, ale to se nám nepodařilo. Na nájezdy se nám podařilo uhrát bonusový bod, který je pro nás aktuálně v boji o top 6 velmi důležitý.