Vítězství nad Zlínem zajistila velká bojovnost týmu a branka Jakuba Malého v prodloužení

T ř e b í č - V první třetině předvedli domácí hráči doslova fantastický výkon. Loňského vítěze celé soutěže k ničemu nepustili a nasázeli mu tři branky, jednu hezčí, než druhou. Postupně se trefili Vodný, Bittner a Ferda. Bylo jasné, že takhle zápas dál pokračovat nebude a Zlín se pokusí utkání zdramatizovat. To se potvrdilo, hosté byli ve druhé třetině aktivnější, i za pomoci přesilovek, kterým ale občas dost významně pomáhali, což dostalo do varu domácí publikum. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 3:2, když za Berany skórovali Hrbas a Čáp. Třetí dvacetiminutovka byla ze všech tří nejvyrovnanější. V závěru už se čekalo jen na to, kdo udělá chybu. V padesáté minutě byl pohotový Keränen a po objetí branky zasunul puk k levé tyčce - 3:3. V prodloužení stačilo domácím je jedenáct vteřin ke vstřelení rozhodující branky zápasu. Velký důraz na brankovišti a pohotovost osvědčil Jakub Malý a přisoudil Třebíčským skvělý druhý bod.

21.kolo, středa 15.11.2023
4:3p3:0, 0:2, 0:1 – 1:0
ZLN ZLN
Branky a nahrávky: 01:05 Vodný (5/5), 18:33 Bittner (Štebih, Bořuta; 5/3), 19:46 Ferda (Psota, Vodný; 5/4), 60:11 Malý (Štebih, Dočekal; 3/3) – 22:04 Hrbas (Novák, Gago; 5/5), 35:30 Čáp (Keränen, Lang; 5/5), 49:38 Keränen (Hrbas; 5/5). Rozhodčí: Obadal, Čáp – Zídek, Polák. Diváci: 1051. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 33:30 (15:9, 6:19, 10:2). Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 26:34. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Furch, Bořuta, Poizl, Štebih, Vodička, Baláž – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Frömel, Malý, Kučera – Michalčuk, Maty. Svoboda, Matěj Svoboda – L. Stehlík.
PSG Zlín: Kořének (21. Huf) – Suhrada, Zbořil, Salonen, Hrbas, M. Novotný, Čáp, Husa – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler – Süss, Kindl, Šlahař – Keränen, Werbik, Novák – M. Lang, Gago, Paukku.

Třebíči vyšel vstup do utkání na jedničku - David Michálek vysunul v čase 01:05 Michala Vodného, jenž blafákem do bekhendu otevřel skóre. 1:0 Za hosty mohl odpovědět Salonen, střela finského beka však skončila na betonech Jana Mičána. V čase 17:57 byli současně vyloučeni hostující Martin Novotný a Nicolas Werbik, před Třebíčí se tak otevřela možnost dvouminutové přesilovky pět na tři. A Horáci s ní naložili znamenitě. V čase 18:33 vystřelil od modré čáry Miha Štebih, načež jeho projektil šikovně tečoval mimo Kořénkův dosah Ladislav Bittner. 2:0 V navazující početní výhodě pět na čtyři byl před bránou nikým nehlídaný Radim Ferda, který rozvlnil síť za zlínským brankářem potřetí 3:0. N a světelné tabuli v tu chvíli svítil čas 19:46.

Zlín korigoval v čase 22:04, když od modré čáry přesně zamířil Marek Hrbas. 3:1 V dalších minutách byli hosté aktivnějším celkem na ledové ploše, jejich příležitosti však dlouhou dobu likvidoval pozorný Mičán. Až v čase 35:30 při signalizované početní výhodě narýsoval chirurgicky přesný pas Martin Lang a skórující Zděněk Čáp už měl snadnou práci. 3:2

Třetí perioda dlouho nic zajímavého nenabídla. Oba celky v těchto chvílích postrádaly tolik potřebný klid, z čehož plynula řada nepřesností. Beranům pomohla k vyrovnání trochu šťastná trefa Michaela Keränena, finský internacionál objel v čase 49:38 branku a zasunul puk za Mičána. 3:3 Ve zbytku základní hrací doby žádná další branka nepadla. Šlo se tedy do prodloužení, které ovšem mělo jepičí život. Nastavený čas trval konkrétně jedenáct vteřin. Utnul jej Jakub Malý, třebíčský forvard dorazil do brány ránu Štebiha a rozhodl o tom, že druhý bonusový bod zůstává v Třebíči,

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se hraje šedesát minut a dneska fanoušci mohli vidět skoro vše, co je v hokeji vůbec možné. Měli jsme výborný vstup do utkání, dal jsme rychle branku, využili jsme přesilovku 5 na 3, která nám v závěru první periody přinesla další dvě branky. I přesto jsme nepodceňovali Zlín, přeci jen je to vítěz minulého ročníku. Jak jsme měli dobrý vstup do začátku utkání, tak přesné opak se stal na začátku druhé periody. Hosté nás dostávali pod tlak, nedokázali jsme dobře řešit situace a soupeř toho zužitkoval. Po druhé přestávce šlo vidět, že hrajeme na stejné úrovni, hráli jsme vyrovnaně, jen jsme bohužel dostali vyrovnávací branku. Kluci v dnešním zápase předvedli velmi dobrou práci, byli obětaví, stálo je to mnoho sil i krve. Tak, jak jsme začali zápas, tak jsme ho i ukončili. Rychlou brankou v prodloužení se nám povedlo získat dva body do tabulky, za to jsme velmi rádi. I přes velmi vypjatý stav v hledišti se nám podařilo zachovat koncentraci. U mě a celkově u nás to bylo horší, ale nechtěli jsme to převádět na hráče, tak jsme se museli velmi krotit. Dneska nemůžete vůbec nic říct, něco řeknete a oni hned zabrečí. Hned jsou z toho pokuty a problémy. Bohužel je to takto v dnešní době nastavené a nemůžeme s tím nic dělat.

Petr Leška - PSG Berani Zlín: Pro nás to dneska byl šílený vstup do utkání. Při druhém střídání jsme z první střely dostali gól. Hru se nám poté podařilo uklidnit, ale naše nedisciplinovanost způsobila přesilovku 5 na 3 pro domácí, kteří z ní vstřelili další dvě branky. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, za to musím tým pochválit. Hoši zvedli hlavu a vzpamatovali se velmi rychle z té nevydařené první třetiny. Díky tomu se nám před druhou přestávkou povedlo snížit a prohrávali jsme už jen o jednu branku. Třetí třetina pak byla z našeho pohledu zase slabší, naštěstí se nám povedlo vyrovnat, takže jsme byli velmi rádi, že se nám podařilo dohnat domácí a zajistit si tím aspoň jeden bod. Jak celý zápas začal, tak vlastně skončil. Hned na úvodu prodloužení padl kotouč do naší branky. Nezbývá mi nic jiného, než soupeři pogratulovat.