Menu +

„Doufám, že to takhle bude pokračovat pořád,“ přeje si Stanislav Dietz

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - S Litoměřicemi Třebíč v letošní sezóně v předešlých duelech třikrát pohrála, naposledy 8:2. Dal se tak dopředu očekávat těžký zápas, ve kterém může rozhodnout jediná chyba. Jenže Červenobílým se v poslední době daří a tak pohádkový začátek, jako v tomto duelu snad ani mnohý divák nepamatuje. Skóre postupně narůstalo a zastavilo se až na stavu 7:0. K pozápasovému rozhovoru byl přizván k redakčnímu mikrofonu Stanislav Dietz, který v čase 1:21 zvyšoval už na 2:0 pro domácí.
Sdílejte článek
 

Utkání zvládla Horácká Slavia na jedničku, připsala si pátou výhru v řadě, získala další tři důležité body, vstřelila v Třebíči populárních sedm branek a vítězství korunoval navíc pátým čistým kontem v sezóně Šimon Hrubec. Klíčový byl začátek utkání, což zmínili po zápase jak oba trenéři, tak i Stanislav Dietz. „My jsme dali hned po dvou minutách dva góly. Dali jsme rychlý góly, napadalo nám to tam. Potom už bylo takřka, dá se říct, po první třetině rozhodnuto.“

Postupně se na ledě začalo více jiskřit, neboť Litoměřičtí přidali na důrazu a začali být frustrovaní z narůstajícího skóre Třebíče. „Oni už to potom jenom řezali, snažili se něco vyprovokovat. My jsme se ale nenechali, hráli jsme pořád to svoje, takže to dopadlo dobře,“ neskrýval spokojenost obránce, který si připsal doposud 20 trestných minut, ale dnes nebyl vyloučen ani jedinkrát.

Stanislav Dietz při pozápasové děkovačce

Důrazný a pracovitý bek je jedním z mála hráčů, kteří odehráli všechna dosavadní utkání v sezóně. Byl tak rovněž aktérem v duelu, ve kterém inkasovala Třebíč na litoměřickém ledě osm branek. „Určitě jsme šli do toho zápasu s respektem, aby se nestalo to, co se nám stalo v Litoměřicích, že jsme dostali tolik gólů. Hráli jsme dnes od obrany a bylo to naopak, než tenkrát v Litoměřicích. Dnes to tam napadalo nám. Takže je to super,“ srovnal oba zápasy hráč s číslem 90 na dresu.

Už pětkrát v řadě se radovala Horácká Slavia z vítězství. Může jen mrzet, že takováto šňůra nepřišla dříve. „No to jo, teď už to play-off je daleko, ale ještě je to možné. Třeba to ještě nějak doženeme. Ale je to super, pět zápasů v řadě, to je výborné. Doufám, že to bude ještě pokračovat.“

A čím to je, že se zrovna právě nyní tak daří? „Tak to nevím, prostě nám to tam teď padá. Celou sezónu nám tam ty góly nepadaly, měli jsme smůlu. Teďka nám tam začaly padat, vyhráváme zápasy, je to dobré,“ je si Stanislav Dietz moc dobře vědom toho, jaký byl průběh sezóny a jak se začalo v poslední době jeho týmu dařit.

Stanislav Dietz vstřelil svou druhou branku v sezóně, před domácím publikem se trefil vůbec poprvé a následné vyvolávání jeho jména diváky si náležitě užil. „Jo, užil jsem si to, je to výborné. Ty lidi tady jsou skvělí, takže jsem si to užil moc. Výborný.“

Autor dvou branek a tří asistencí ve čtyřiceti šesti zápasech ani přesně nevěděl, jak se mu podařilo skórovat.„Tam tuším že David Dolníček vyhrál buly. Myslím, že to tak bylo, že vyhrál buly, tak jsem si to jenom odtáhnul na osu a odsud jsem to střílel. Já ani nevím, jak to tam padlo. Viděl jsem jenom červené světlo, jak svítí, tak jsem zvednul ruce.“ usmívá se střelec důležitého gólu na 2:0.

Příští zápas sehraje Horácká Slavia ve středu doma se Šumperkem. Čeká ji tak tedy další utkání o pomyslných šest bodů. Jak na tým, který bojuje stejně jako Třebíč o každý bod? „Tam jsou starší hráči, jsou zkušení, takže my musíme hrát zase to naše, od obrany. Doufáme, že nám tam zase napadají branky. Na to teď máme štěstí. Doufám, že to bude pokračovat takhle pořád,“ uzavřel své povídání s prognózou a tužbou do dalších zápasů třebíčský obránce.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020