Menu +

„Musíme hrát pořád stejně a věřit v dobrý výsledek,“ glosuje Marosz

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Ani ve třetím kole neokusila Horácká Slavia hořkost porážky a i nadále vévodí bez ztráty kytičky první hokejové lize. Jenže série těžkých zápasů pokračuje. Třebíč sice porazila Hradec Králové s Michalem Mikeskou v sestavě, v sobotu ji ale čeká Ústí nad Labem, v pondělí Olomouc a příští středu Mladá Boleslav. Hrát se ale dá určitě s každým. Naposledy nestačili na Horáckou Slavii, nejen díky dvěma brankám Rostislava Marosze, Královští lvi.
Sdílejte článek
 

Středeční zápas očima Rostislava Marosze

„Je to pro nás určitě příjemné, že se nám daří, že máme devět bodů. Škoda, že jsme to takhle zdramatizovali. Měli jsme to skvěle rozehrané na 3:0, potom jsme zaspali, ujel nám chlap – 3:1, začali jsme se strachovat o výsledek. Zbytečně moc nervozity jsme do toho přidali, to je škoda,“ pronesl bezprostředně po utkání střelec večera.

První zápas s Kadaní byl bojovný, v Jihlavě už byl ten výkon opravdu dobrý, ve středu pak bylo vidět, že ty výkony nejsou náhoda. „Pokud si každý drží to, co má, hrajeme to, co nám trenér řekne, tak si myslím si, že výsledky mohou být, protože tady máme mladé dravé mužstvo. Doufám, že teďka se z toho nesesypeme, máme těžké soupeře. Musíme potvrdit, že ty body nejsou náhodou,“ je si vědom nelehkého úkolu aktuálně nejproduktivnější hráč družiny Kamila Pokorného.

Po dvou třetinách vedla Horácká Slavia už 3:0, ale Hradec to určitě nezabalil. Což se promítlo i do konečného skóre. „Chtěli jsme hrát pořád stejně, ale jak jsem říkal, ten gól nás trošku položil. Odhazovali jsme puky, byli jsme všude později, prohrávali jsme souboje. To bylo to, že jsme to takhle zdramatizovali,“ odhalil příčiny zdramatizování utkání se čtyřiadvacítkou hrající Marosz.

Lajna Burian – Ostřížek – Marosz

Formace Burian – Ostřížek – Marosz vstřelila branku v Jihlavě, dneska se posledně jmenovaný prosadil gólově hned dvakrát. „Neřekl bych, že se nám daří střelecky, protože jsme dvakrát vyhráli na dva góly, což je hodně dobře z obrany a dva góly je docela málo. Takže musíme podle mě ještě trošku přidat,“ zhodnotil nejprve produktivitu celého týmu.

Spolupráce výše uvedené formace však klape zjevně na výbornou. Ze sedmi vstřelených branek Třebíče se Maroszův útok podílel na třech. „Kluci jsou zkušení, jsou velcí bruslaři. Doufám, že to půjde takhle dál. Doufám, že tam Ostřížovi něco spadne, protože má strašně moc šancí, trefuje tyčky. Doufám, že to roztrhne, ten pytel,“ přeje svému kamarádovi z Třince prolomení střelecké smůly.

Těžký los na úvod ligy

V sobotu Ústí nad Labem, ve středu Mladá Boleslav. Těžký začátek sezóny. Možná však nebudou favorité ještě tolik rozehraní. „Řekl bych, že každý je rozehraný, že každý se na tu ligu těšil. A bylo spoustu přátelských utkání a my se nesmíme z těch top týmů první ligy posadit na zadek. Musíme hrát pořád stejně a věřit v dobrý výsledek,“ uzavřel pozápasové ohlasy pro třebíčskou redakci jednadvacetiletý forvard.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020