Menu +

Horácká Slavia bude ve středu bojovat o body s přerovskými Zubry, kteří jsou zatím na samém čele Chance ligy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Bílé hvězdy míří na led v současnosti prvního Přerova. Horácká Slavia zvládla derby se svojí pražskou jmenovkyní a připsala si důležité dva body. Zubři vybojovali v utkání s ústeckým Slovanem tři body, a získali tak pro sebe nejvyšší místo v tabulce. Zubři odehráli s Bílými hvězdami dva přípravné zápasy. V tom prvním se lépe dařilo Přerovu, který udolal Třebíč v samostatných nájezdech, druhé utkání už však patřilo Horácké Slavii, která vyhrála 3:2. Všechny tyto duely jsou už však zapomenuty. Zápas mezi Bílými hvězdami a Zubry začíná ve středu v 18:00 na přerovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Tréninky probíhaly v Prostějově a v Olomouci a často v pozdních večerních hodinách. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí nejvyšší české hokejové soutěže. Přerovští fandové měli zanedlouho znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal znovu o ligu výše. V roce 1881/1882 se Přerov dostal na další metu. Vyhrál totiž druhou ligu a po kvalifikaci se dostal i do té první. Po sezóně 1993/1994 se hokejisté Přerova vrátili do druhé ligy. Hned následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2015, a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Adam Raška (4+3), Lukáš Nedvídek (4+1)

nejlepší nahrávač: Kusko Silvester (2+3), Adam Raška (4+3), Petr Kratochvíl (1+3), Karel Nedbal (0+3), Vlastimil Bilčík (0+3)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (4+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 95,15%, Lukáš Dostál 88,71%, Dominik Svoboda 80,77%, Pavel Jekel 70,83%

Statistiky hráčů Přerova

nejlepší střelec: Matouš Kratochvíl (4+1), Milan Procházka (4+1)

nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (3+5), Jiří Goiš (2+5), Ivan Rachůnek (0+5), Martin Novotný (1+5), Mikuláš Zbořil (1+5)

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (3+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Klimeš 91, 18%, Milan Klouček 96,88%

Zubři jsou na samém vrcholu tabulky Chance ligy

Přerov si v pátém kole poradil s prostějovskými Jestřáby a s přehledem vyhrál 4:1. V zápase s Trhači Zubři ani jednou neinkasovali a síť svého soupeře rozvlnili kotoučem celkem pětkrát. O body přišel Přerov až v zápase s favorizovanými kladenskými Rytíři, kteří zvítězili 5:3, a Zubři tak odjeli z kladenského stadionu s prázdnou. Chuť si však Přerov spravil hned v následném zápase s Havířovem. Havířov sice třikrát skóroval, ale také dvojnásobný počet branek inkasoval. Zubry nezastavil ani ústecký Slovan, a Přerov se tak po devátém kole Chance ligy ocitl na prvním místě tabulky.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC RT Torax Poruba 2011 2:1 po prodloužení

VHK Robe Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 1:0

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 6:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha 2:1 po samostatných nájezdech

Poslední odehrané zápasy Přerova

LHK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 1:4

HC Zubr Přerov - SK Trhači Kadaň 5:0

Rytíři Kladno - HC Zubr Přerov 5:3

HC Zubr Přerov - AZ Residomo Havířov 6:3

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Zubr Přerov 2:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – R. Čermák, Bilčík, Furch, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, Hort – L. Horký, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – J. Čejka, Mlynář, Tadeáš Král – Střondala, Škvrně, Ferda.

Sestava Přerova z minulého utkání: Klimeš (Šurý) – Pala, Malina, Zbořil, R. Černý, Padrnos, Ferenc – Rachůnek, T. Sýkora, T. Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Hejcman, Navrátil, Š. Kratochvíl – Moučka, Goiš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

včera
Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

27.11.2020
Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

24.11.2020