Menu +

Horácká Slavia bude ve středu bojovat o body s přerovskými Zubry, kteří jsou zatím na samém čele Chance ligy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Bílé hvězdy míří na led v současnosti prvního Přerova. Horácká Slavia zvládla derby se svojí pražskou jmenovkyní a připsala si důležité dva body. Zubři vybojovali v utkání s ústeckým Slovanem tři body, a získali tak pro sebe nejvyšší místo v tabulce. Zubři odehráli s Bílými hvězdami dva přípravné zápasy. V tom prvním se lépe dařilo Přerovu, který udolal Třebíč v samostatných nájezdech, druhé utkání už však patřilo Horácké Slavii, která vyhrála 3:2. Všechny tyto duely jsou už však zapomenuty. Zápas mezi Bílými hvězdami a Zubry začíná ve středu v 18:00 na přerovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Tréninky probíhaly v Prostějově a v Olomouci a často v pozdních večerních hodinách. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí nejvyšší české hokejové soutěže. Přerovští fandové měli zanedlouho znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal znovu o ligu výše. V roce 1881/1882 se Přerov dostal na další metu. Vyhrál totiž druhou ligu a po kvalifikaci se dostal i do té první. Po sezóně 1993/1994 se hokejisté Přerova vrátili do druhé ligy. Hned následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2015, a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Adam Raška (4+3), Lukáš Nedvídek (4+1)

nejlepší nahrávač: Kusko Silvester (2+3), Adam Raška (4+3), Petr Kratochvíl (1+3), Karel Nedbal (0+3), Vlastimil Bilčík (0+3)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (4+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 95,15%, Lukáš Dostál 88,71%, Dominik Svoboda 80,77%, Pavel Jekel 70,83%

Statistiky hráčů Přerova

nejlepší střelec: Matouš Kratochvíl (4+1), Milan Procházka (4+1)

nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (3+5), Jiří Goiš (2+5), Ivan Rachůnek (0+5), Martin Novotný (1+5), Mikuláš Zbořil (1+5)

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (3+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Klimeš 91, 18%, Milan Klouček 96,88%

Zubři jsou na samém vrcholu tabulky Chance ligy

Přerov si v pátém kole poradil s prostějovskými Jestřáby a s přehledem vyhrál 4:1. V zápase s Trhači Zubři ani jednou neinkasovali a síť svého soupeře rozvlnili kotoučem celkem pětkrát. O body přišel Přerov až v zápase s favorizovanými kladenskými Rytíři, kteří zvítězili 5:3, a Zubři tak odjeli z kladenského stadionu s prázdnou. Chuť si však Přerov spravil hned v následném zápase s Havířovem. Havířov sice třikrát skóroval, ale také dvojnásobný počet branek inkasoval. Zubry nezastavil ani ústecký Slovan, a Přerov se tak po devátém kole Chance ligy ocitl na prvním místě tabulky.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC RT Torax Poruba 2011 2:1 po prodloužení

VHK Robe Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 1:0

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 6:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha 2:1 po samostatných nájezdech

Poslední odehrané zápasy Přerova

LHK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 1:4

HC Zubr Přerov - SK Trhači Kadaň 5:0

Rytíři Kladno - HC Zubr Přerov 5:3

HC Zubr Přerov - AZ Residomo Havířov 6:3

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Zubr Přerov 2:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – R. Čermák, Bilčík, Furch, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, Hort – L. Horký, Raška, Süss – P. Kratochvíl, Nedvídek, Kusko – J. Čejka, Mlynář, Tadeáš Král – Střondala, Škvrně, Ferda.

Sestava Přerova z minulého utkání: Klimeš (Šurý) – Pala, Malina, Zbořil, R. Černý, Padrnos, Ferenc – Rachůnek, T. Sýkora, T. Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Hejcman, Navrátil, Š. Kratochvíl – Moučka, Goiš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020