Menu +

A jak to bude s mládeží? Čekáme a těšíme se na led, hlásí Martin Čech

Aktuální zprávy
Snažíme se reagovat na Vaše dotazy a informovat Vás o aktuální situaci. Žádná konkrétní stanoviska ale zatím nemáme. A to se netýká jenom hokeje profesionálního, ale také, pro nás neméně důležitého, hokeje dětí a mládeže. Jakýsi vhled do situace nám dnes poskytl sportovní manažer mládeže Ing. Martin Čech.
Sdílejte článek
 

Český svaz ledního hokeje zaslalo klubům zatím pouze toto vyjádření: „Jak všichni vnímáme z oficiálních vyjádření NSA (Národní sportovní agentura – pozn. redakce) i vedení všech sportovních svazů, stále se vedou k tomuto tématu jednání, předpoklady se mění v podstatě během každého dne a bohužel se nedá předvídat, kdy může dojít k uvolnění. Tomáš Král (prezident ČSLH – pozn. redakce) Vás tímto žádá o trpělivost a pochopení, že Vám zatím nemůže dát přesnější informace.“

Debata mezi NSA a Ministerstvem zdravotnictví by měla přijít na řadu v rámci následujícího týdne. „Samozřejmě bude záležet, jak se bude vyvíjet situace a jestli půjdou alespoň některé věkové kategorie zpět do škol. Pokud bude situace příznivá, mohly by se tréninky mládeže rozjet již na přelomu listopadu a prosince. Co se týká samotných zápasů, pravděpodobně nebudou dříve než v lednu,“ popisuje dění kolem organizačních záležitostí Martin Čech a dodává: „S tímto souvisí i prodloužení sezóny do dubna, pokud to bude možné. Pro start trénování budou pravděpodobně nařízena nějaká opatření, která budeme muset plnit, ale ta se budou ještě upřesňovat, takže uvidíme."

Ptali jsme se Martina Čecha také, jakým způsobem nyní komunikují s mládežnickými hráči a jak se je snaží udržet ve formě, alespoň v rámci možností: “V současné situaci posíláme videa a tréninkové plány jednotlivým kategoriím, ale hokej je hodně specifický sport a už bychom chtěli jít na led. Všude se mluví o tom, že bychom měli mít silnou imunitu, abychom zvládli případnou nákazu, ale jak jinak ji lépe posílit, než sportem? Doufám, že jednání dopadnou dobře a že se, v nějaké formě, budeme moci vrátit prozatím alespoň k tréninkové činnosti."

Podobné články

Aktuální zprávy

Týden hokeje je za půlkou, sledujete témata?

před 2 dny
Aktuální zprávy

Rodinná brankářská tradice pokračuje

před 3 dny
Aktuální zprávy

Tým Horáků posílí dva hráči Znojma

24.11.2020