Menu +

Adam Raška bude hrát extraligu v Chomutově, Matěj Psota podepíše nový kontrakt s HST

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Jak už jsme informovali, o Adama Rašku projevil zájem klub z nejvyšší české soutěže, Piráti Chomutov. Adam se Pirátům předvedl v zápase v O2 Aréně proti Spartě, kde pomohl k vítězství. A protože jak Piráti Chomutov, tak i sám hráč projevili přání o další angažmá Adama Rašky v extralize, došlo k dohodě a Adam Raška se přesouvá z Chance ligy do Tipsport Extraligy.
Sdílejte článek
 

Adam Raška v Třebíči po nepříliš povedené sezóně ve Znojmě značně pookřál. V osmatřiceti utkáních nasbíral stejný počet kanadských bodů za sedmnáct branek a dvacet jedna asistencí. Bylo proto jasné, že brzo přijde i zájem z nejvyšší soutěže. Adam Raška se po dohodě s Horáckou Slavií rozhodl využít nabídku Chomutova a bude teď hájit jeho barvy.

"Po jednáních mezi Horáckou Slavií Třebíč a Piráty Chomutov se Adam Raška přesouvá do klubu Piráti Chomutov.
Sám hráč projevil zájem posunout se v kariéře v návaznosti na chomutovskou nabídku do klubu Piráti Chomutov, kde bude Adam od 4.1.2019 působit a hrát za klub Piráti Tipsport Extraligu,"
vysvětluje sportovní manažer třebíčského klubu Radek Novák.

"Možnost startu Adama Rašky za Horáckou Slavii Třebíč stále existuje. O tom, kde bude Adam Raška v následujících týdnech hrát, však bude již rozhodovat klub z Chomutova," dodává vysvětlení Radek Novák.

Třebíčský sportovní manažer dále rozvedl myšlenku, která provází třebíčský hokej již delší dobu a která umožňuje mladším hráčům posun v jejich kariéře, zároveň však zkvalitňuje i hokej v Třebíči. "V Třebíči jdeme cestou pracovitosti. V případě, že některý hráč přesáhne dlouhodobě výkonnostně hranice Chance ligy, Horácká Slavia mu nebrání v cestě za další kariérou ve vyšší soutěži. To platilo i v minulosti a díky tomu má náš klub ve vyšších soutěžích, a to nejen v České republice své odchovance, kteří reprezentují Horáckou Slavii Třebíč."

Odchod Adama Rašky je jistě citelný, nicméně je to další výzva pro další hráče, kteří teď dostanou větší prostor ve hře, v přesilovkách a vyhrocených situacích zápasů. To zdůraznil i Radek Novák. "Po celou sezonu máme široký kádr, na klíčové posty se dostanou další hráči, kteří by měli prokázat svoji kvalitu. Jednoznačným cílem zůstává postup do play-off."

Horácká Slavia je současně těsně před podpisem dlouhodobějšího kontraktu s Matějem Psotou, který klub v nedávné době posílil. "Na smlouvě s Matějem jsme prakticky dohodnuti. Jakmile dojde k podpisu, budeme o detailech naše fanoušky informovat," dodává na závěr Radek Novák.

Vyjádření Adama Rašky

"Za působení v Třebíči jsem velice rád, hlavně za důvěru a roli, kterou jsem v týmu měl, bych chtěl poděkovat celému vedení Třebíče a samozřejmě klukům v kabině, bez kterých by to nešlo!!!
Stejně tak patří obrovské díky fanouškům za jejich podporu a doufám, že chápou můj posun v kariéře. Klukům fandím a věřím v postup do play-off, které by si Třebíč zasloužila. Moc všem děkuji."

Podobné články

Aktuální zprávy

Aktuální informace k dění v klubu

včera
Aktuální zprávy

Dnešní zápas s Benátkami se NEUSKUTEČNÍ

před 3 dny
Aktuální zprávy

Předseda klubu Martin Svoboda o následující sezoně

18.09.2020