Menu +

Aktivní odchovanci 2016/17 – extraliga a první liga

Pohled do historie
T ř e b í č - V níže uvedeném článku najdete přehled aktivních hráčů, kteří prošli Horáckou Slavií a byli jejími odchovanci. Ve výčtu hráčů jsou ti, kteří odehráli za Třebíč několik sezón a zanechali v ní výraznou stopu, ale také ti, kteří se v dresu Bílých hvězd jen nachomýtli, příp. působili pouze v mládežnických kategoriích. Hierarchicky můžete projít extraligou a první ligou, respektive WSM Ligou. V dalším článku budou následovat nižší soutěže, kde působila celá řada hráčů majících kdysi na hrudi pěticípou hvězdu, ale také zahraničí.
Sdílejte článek
 

Extraliga

Pavel Kubiš v dresu Horácké Slavie.

Už dvanáctou extraligovou sezónu má za sebou zlínský útočník Pavel Kubiš, ta letošní byla díky většímu hernímu prostoru na ledě bodově jeho nejvydařenější. Ve 49 utkáních základní části vstřelil 12 branek a dalších 13 připravil. V play-out si připsal 3 starty, ve kterých vstřelil dvě branky. Celkem už stihl Kubiš odehrát v dresu extraligového Zlína 618 utkání (95G+83A).

Důležité postavení v pardubické sestavě měl opět Lukáš Nahodil. Dravý centr odehrál v dresu Tesly v základní části 49 utkání s bilancí 14 branek a 16 asistencí. V play-out stihl připsat 6 utkání, ve kterých vstřelil pět branek svého týmu. V baráži pak pomohl zachránit extraligu ve městě (12Z; 4G+1A), od nové sezóny však bude působit v brněnské Kometě. Dosavadní statistiky nejvyšší soutěže čítají u Nahodila 290 startů, 64 branek a 59 asistencí.

Marek Laš nastupoval i nadále v nejvyšší české soutěži v dresu Olomouce. Připsal si 51 startů v základní části, při kterých byl náležitě produktivní (9G+15A). V bojích play-out zaznamenal v šesti duelech tři branky a dvě asistence. V české nejvyšší soutěži zaznamenal Laš již 292 startů (44G+45A).

Na Hané nastupoval po přestupu z Komety také osmadvacetiletý Vilém Burian. Odehrál padesát zápasů základní části (8G+7A), v extraligovém play-out zaznamenal v šesti duelech 4 kanadské body (2G+2A). Celkem už odehrál urostlý útočník v české nejvyšší soutěži 292 utkání (40G+56A).

Obránce Filip Pyrochta se z kanadské juniorské ligy QMJHL vrátil před sezónou do Liberce. Ten obhájil i s pomocí Pyrochty, který dostával ve své první extraligové sezóně stále větší a větší prostor na ledě (43Z; 2G+4A), Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy. Obhájit mistrovský titul se už ovšem Libereckým nepodařilo, proti byla ve finále brněnská Kometa. Na cestě k titulu vicemistra zaznamenal Pyrochta jednu asistenci v 11 zápasech. Vyjma extraligových startů nastupoval třebíčský odchovanec také na farmě ve WSM Lize v dresu Benátek nad Jizerou (22Z; 5G+7A).

HC Kometa Brno

Jednadvacetiletý třebíčský odchovanec Karel Vejmelka; foto: Michal Eger, hc-kometa.cz.

Další tváří brněnské extraligové scény z třebíčské hokejové líhně je brankář Karel Vejmelka. Ten se postavil v základní části hned jednatřicetkrát do branky modrobílých, neboť se původně zamýšlená jednička (pozn. red.: Marek Čiliak) potýkala se zraněními (1729 minut; průměr 2,5 branky na zápas; procentuální úspěšnost 90,49%; třikrát čisté konto, dvě asistence). Do vítězného play-off nezasáhl, kryl záda uzdravenému a bezchybnému Čiliakovi. Vyjma extraligových startů nastupoval Vejmelka i v Třebíči.

Do své páté brněnské sezóny vstoupil Martin Dočekal. V základní části si připsal 50 startů (10G+8A), ve vítězném play-off přidal ve 14 zápasech jednu branku a jednu asistenci. V nejvyšší soutěži stihl Dočekal celkem už 250 zápasů (35G+45A).

Také Tomáš Vondráček navázal v dresu Komety na své tři předešlé sezóny. V základní části nastoupil v brněnském dresu pouze šestnáctkrát (4G+2A), neboť byl poslán kvůli nabité konkurenci na hostování do Plzně (35Z; 5G+3A). Na play-off byl už ovšem třebíčský odchovanec zpátky a podepsal se pod mistrovský titul (12Z; 1G+1A). V součtu extraligových statistik již 211 utkání v nejvyšší soutěži s bilancí 46 branek a 30 asistencí.

Tomáš Bartejs začínal sezónu v Třebíči, pak si ho vytáhla pro vrchol sezóny Kometa (16Z základní části; 14Z play-off). V nejvyšší soutěži zaznamenal celkem už 146 zápasů (1G+8A).

Prvních devět extraligových startů a svůj první extraligový gól si připsal v dresu brněnské Komety také věkově ještě starší dorostenec, který nastupoval po většinu sezóny v brněnské juniorce, ale objevil se také ve WSM Lize v mateřské Třebíči, Matěj Novák.

1. liga

Obránce Lukáš Popela nastoupil k deseti zápasům WSM Ligy v dresu Trhačů z Kadaně.

V Jihlavě absolvoval už sedmou sezónu Tomáš Kaláb. V základní části si připsal 42 startů s bilancí tří branek a tří asistencí, v play-off přidal ve dvanácti startech další tři kanadské body (1G+2A). V baráži o extraligu nastoupil ofenzivně laděný obránce dvanáctkrát a dvěma brankami a stejným počtem asistencí pomohl jihlavské Dukle postoupit do extraligy.

Pozn. na závěr: Kořeny v Třebíči má i jihlavský kapitán Tomáš Čachotský, který dovedl Duklu do extraligy (v základní části i v play-off byl jejím nejproduktivnějším hráčem: 51Z, 52 kanadských bodů, 16G+36A; v play-off 12Z, 4G+9A; v baráži přispěl 11 starty a 7 kanadskými body, 2G+5A) .

Podobné články

Pohled do historie

Uplynulá sezóna 2017 – 2018 v řeči čísel

31.03.2018
Pohled do historie

Krátký pohled na další sezónu v prvoligové historii, uplynulý ročník 2017 – 2018

25.03.2018
Pohled do historie

Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí

25.06.2017