Menu +

Baví mě to, je to pro mě skvělá škola, říká Patrik Eliáš o trénování české "20"

Rozhovory
T ř e b í č - Nejslavnější třebíčský odchovanec Patrik Eliáš před více jak dvěma lety položil brusle na hřebík a věnuje se trénování. Nyní u české reprezentace do dvaceti let v roli asistenta. Na zápase s Benátkami byl pozorovat dva až tři hráče hostů, kteří mají naději na juniorské MS. Slavný hráč nám poskytl rozhovor o CHANCE lize, jeho momentálním programu a také o rodné Třebíči.
Sdílejte článek
 

Patrik Eliáš se hned po své výjimečné hráčské kariéře vydal trenérskou cestou. Jeho návštěva sobotního utkání měla hned dva důvody. „Byl jsem zde za prvé u rodičů, takže rodinné povinnosti, a zrovna se mi to hodilo, že tady hrály Benátky nad Jizerou. U nich máme 2-3 kluky v širším kádru do 20 let, takže jsem se byl na ně podívat,“ řekl dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Podle bývalého hráče New Jersey mají mladíci v druhé nejvyšší soutěži velkou šanci na nominaci do národního týmu dvacítky. „Pro mladé hráče to přínos má. Doba je však jiná než v minulosti, dřív se do reprezentace do 20 let vybralo víc kluků, co hráli v NHL a na farmě. Nebo samozřejmě z extraligy. Nyní juniorský hokej není tam, kde bychom ho chtěli mít, a ti kluci, co hrají v CHANCE lize, mají obrovskou šanci dostat se na mezinárodní turnaje,“ komentoval několikanásobný reprezentant.

Třebíčský hokej slavná šestadvacítka nadále pozoruje. „Výsledky Třebíče sleduji neustále, už jenom z pohledu trenéra se člověk musí zajímat o vše,“ pravil.

A pokračoval: „Jezdím sem jednou za 2-3 měsíce. Jak to vyjde. Moc to není, člověku to někdy připadá, že s rodiči komunikoval více, když byl v zámoří.“

Patrik Eliáš s Tomášem Zelenkou na hokejové exhibici v roce 2016.

Případný návrat do mateřského klubu na závěr kariéry ovšem neplánoval. „Nad tím jsem nepřemýšlel. Akorát jsem uvažoval, zda se nevrátit zpátky po operaci k hokeji na nějaké úrovni. Ale rozmyslel jsem si to a řekl jsem si, že mé zakončení bylo fajn,“ dodala ikona českého hokeje.

V těchto měsících se Patrik Eliáš zaměřuje hlavně na sledování hráčů z jeho výběru. „V září a říjnu mám nějak volno, v tomhle období se soustředím spíš na skautování kluků. Já se snažím jezdit sledovat kluky z naší reprezentace,“ odpovídal.

A dále pokračoval: „Poté přes listopad a prosinec to je poměrně náročné, protože člověk je pořád pryč. Ale to je v pořádku, mě to baví a užívám si to. Je to pro mě skvělá škola.“

Od 26. prosince čeká českou dvacítku domácí MS v Ostravě a Třinci, turnaj potrvá do 5. ledna.


Patrik Eliáš reprezentoval Českou republiku například na světovém šampionátu v Bratislavě.


Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020