Menu +

Baví mě to, je to pro mě skvělá škola, říká Patrik Eliáš o trénování české "20"

Rozhovory
T ř e b í č - Nejslavnější třebíčský odchovanec Patrik Eliáš před více jak dvěma lety položil brusle na hřebík a věnuje se trénování. Nyní u české reprezentace do dvaceti let v roli asistenta. Na zápase s Benátkami byl pozorovat dva až tři hráče hostů, kteří mají naději na juniorské MS. Slavný hráč nám poskytl rozhovor o CHANCE lize, jeho momentálním programu a také o rodné Třebíči.
Sdílejte článek
 

Patrik Eliáš se hned po své výjimečné hráčské kariéře vydal trenérskou cestou. Jeho návštěva sobotního utkání měla hned dva důvody. „Byl jsem zde za prvé u rodičů, takže rodinné povinnosti, a zrovna se mi to hodilo, že tady hrály Benátky nad Jizerou. U nich máme 2-3 kluky v širším kádru do 20 let, takže jsem se byl na ně podívat,“ řekl dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Podle bývalého hráče New Jersey mají mladíci v druhé nejvyšší soutěži velkou šanci na nominaci do národního týmu dvacítky. „Pro mladé hráče to přínos má. Doba je však jiná než v minulosti, dřív se do reprezentace do 20 let vybralo víc kluků, co hráli v NHL a na farmě. Nebo samozřejmě z extraligy. Nyní juniorský hokej není tam, kde bychom ho chtěli mít, a ti kluci, co hrají v CHANCE lize, mají obrovskou šanci dostat se na mezinárodní turnaje,“ komentoval několikanásobný reprezentant.

Třebíčský hokej slavná šestadvacítka nadále pozoruje. „Výsledky Třebíče sleduji neustále, už jenom z pohledu trenéra se člověk musí zajímat o vše,“ pravil.

A pokračoval: „Jezdím sem jednou za 2-3 měsíce. Jak to vyjde. Moc to není, člověku to někdy připadá, že s rodiči komunikoval více, když byl v zámoří.“

Patrik Eliáš s Tomášem Zelenkou na hokejové exhibici v roce 2016.

Případný návrat do mateřského klubu na závěr kariéry ovšem neplánoval. „Nad tím jsem nepřemýšlel. Akorát jsem uvažoval, zda se nevrátit zpátky po operaci k hokeji na nějaké úrovni. Ale rozmyslel jsem si to a řekl jsem si, že mé zakončení bylo fajn,“ dodala ikona českého hokeje.

V těchto měsících se Patrik Eliáš zaměřuje hlavně na sledování hráčů z jeho výběru. „V září a říjnu mám nějak volno, v tomhle období se soustředím spíš na skautování kluků. Já se snažím jezdit sledovat kluky z naší reprezentace,“ odpovídal.

A dále pokračoval: „Poté přes listopad a prosinec to je poměrně náročné, protože člověk je pořád pryč. Ale to je v pořádku, mě to baví a užívám si to. Je to pro mě skvělá škola.“

Od 26. prosince čeká českou dvacítku domácí MS v Ostravě a Třinci, turnaj potrvá do 5. ledna.


Patrik Eliáš reprezentoval Českou republiku například na světovém šampionátu v Bratislavě.


Podobné články

Rozhovory

Třebíčští fanoušci fandí skvěle a my to na ledě cítíme, říká poctivec Jakub Jenáček

před 2 dny
Rozhovory

Je to zatím moje životní forma! O nové masce jsem do poslední chvíle nevěděl, říká brankář dorostu Lukáš Vejmelka

06.11.2019
Rozhovory

Trenér Martin Sobotka hodnotí úvodní část sezony

06.11.2019