Menu +

Bavme se dokud můžeme, aneb co nového připravila režie kostky do nové sezóny?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Nová sezóna Chance ligy už se rozjela, nicméně třebíčští fanoušci si na domácí premiéru musí počkat až do této soboty 19. září, kdy na třebíčský led přijedou Benátky nad Jizerou. Bruslivý a mladý tým nebude lehkým soupeřem. K dobrému výkonu by však našim hráčům měla pomoci i výborná atmosféra na stadionu a to nejen v tomto utkání.
Sdílejte článek
 

O vylepšení a podporu atmosféry se má postarat i nový tým ovládání multimediální kostky hudby a světel, který bude letos pracovat v pozměněném složení.

“Přes léto jsme pracovali na tom, abychom trochu oživili to, co se vysílá na kostce. Chceme do dění více zapojit diváky, aby se bavili, aby si užívali hokej se vším všudy,“ říká Jiří Mokrý, který nahradil Tomáše Koutka ve vedení týmu režie multimediální kostky.

Diváci, kteří navštěvují i přípravná utkání už si určitě všimli, že se kostka oživila, nicméně to určitě není všechno. Na co se ještě diváci mohou těšit?

"V přípravě jsme si vyzkoušeli některé věci, ale nechtěli jsme odhalit úplně všechno, co máme připravené. Natáčeli jsme nová videa s hráči na oslavu gólů, také jsme připravili novou videosoupisku. Samozřejmě budeme pokračovat ve vyvolávání střelců branek, které se osvědčilo v minulých letech a diváci se k tomu rádi přidávali, což bylo super. Pracovali jsme na vylepšení zvuku na stadionu a složení hudebních vložek, kam jsme se snažili zařadit i co nejvíc hokejových věcí. Tady je jasné, že se netrefíme do vkusu všem, ale snažíme se udělat mix všeho, co k hokeji patří. Ať už jsou to klávesové znělky, taneční hudba nebo i rockové hity. Věřím, že diváci budou spokojeni a že je trochu nažhavíme. Těším se, až se najde někdo, kdo si s námi zatančí třeba kankán“ dodává s úsměvem Jirka Mokrý, který do režie přešel z pozice dlouholetého redaktora webových stránek klubu.

Zmíněni už byli i diváci. Ty by chtěla režie do dění zapojit mnohem víc, než tomu bylo v minulých letech.

“Chtěli bychom atmosféru na stadionu trošku přiblížit té na reprezentačních zápasech, kde se diváci baví nejen hokejem, který je samozřejmě nejpodstatnější, ale i tím, co mohou vidět na kostce. Je nám jasné, že ne každý přijme výzvu a bude trsat třeba jako Elvis Presley v nejlepších letech své rocknrolové kariéry. Přesto věřím, že se lidé budou bavit, děláme to pro ně, ale baví to i nás. Někdy může stačit jen úsměv, někdy pokynutí kelímkem piva, nebo zamávání do kamery. Za všechno budeme moc rádi a diváky následně na kostce odměníme třeba palcem nahoru nebo něčím jiným, co máme v zásobě. Tanečníky a tanečnice ale máme jasně nejradši," culí se režisér.

A co na to kotelníci, tedy nejaktivnější část fanoušků? I s těmi vedení režie mluvilo a nebrání se samozřejmě žádným návrhům, nicméně vše je také podřízeno technickým normám soutěže a ne vše co by režie chtěla, se dá realizovat."

Ukázkové video z oslavy branky. Těšit se můžete nejen na takováto videa, ale i na mnoho dalšího.

"Sešel jsem se u pivka osobně s představitelem nejaktivnější části fanoušků a o všem jsme si promluvili. Bylo to po prvním přípravném utkání a zprávy mám takové, že se to líbilo a že by to mohlo fungovat, tak uvidíme. Rozhodně nechceme zasahovat do fandění kotle nebo se s ním nějak překřikovat hudbou. Naopak, chceme kotel a diváky citlivě podpořit a někdy třeba i nakopnout ve chvílích, kdy to nebude v hledišti moc fungovat. Prostě je to vzájemná podpora, hráčů a dění na ledě," dodává nový šéf režie.

Padla i zmínka o omezeních a technických normách Chance ligy. Jaká jsou tedy tato nařízení důležitá pro práci režie kostky?

“Je jich hned několik. Vezmu to od začátku. Nejméně minutu před začátkem zápasu už musí svítit osvětlení na plný výkon. Máme připravený docela hezký desetivteřinový odpočet, se zhasnutými světly před prvním buly, ale kvůli tomuto nařízení jej budeme muset pustit už minutu před prvním vhazováním. Nesmí se používat stroboskopy, takže jsme upravovali i efekty při vstřeleném gólu. Jsou přesně určené časy a situace, kdy může a kdy nesmí být pouštěna komerční přestávka. Dále nesmíme na kostce opakovat sporné situace a fauly až do rozhodnutí hlavních rozhodčích. Můžeme zhasnout při komerční přestávce, což nejspíše využijeme. To jsou ty hlavní věci, ale celkově jich je mnohem víc a nejen pro režii.“

A co říci na závěr?

„Je teď taková složitější doba, a proto je třeba si užívat dokud můžeme. Je možné, i když si to samozřejmě nepřejeme, že v průběhu sezóny dojde k dalším omezením a už si nebude co užívat. Tak se nebojte, nestyďte se a pojďte do toho s námi. Hokej je přece zábava. Hráčům se hned jinak hraje, když cítí, že lidi hokej baví a že si to společně s nimi užívají. Pak i jejich výkony jdou nahoru. A o dobrý hokej nám jde přece všem dohromady.“

Podobné články

Aktuální zprávy

Schůzka a jednání s Karlem Nedbalem a Václavem Čejkou

20.10.2020
Aktuální zprávy

Dohoda na ukončení spolupráce

16.10.2020
Aktuální zprávy

Vyjádření hráčů HST k událostem v klubu

13.10.2020