Menu +

Bílé hvězdy budou bojovat o páté místo na ledě Litoměřic

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První hokejová liga míří do svého finiše, tedy minimálně její základní část. Ve 46. kole zajíždí Horácká Slavia Třebíč do Kalich Areny, kde jejím soupeřem bude místní Stadion Litoměřice. Tento souboj bude mít nádech souboje o pátou příčku, kterou zatím drží Třebíčští. Prohra by pro oba týmy mohla znamenat i propad až na sedmou pozici, očekává se tedy velký boj. Jako tradičně pro vás bude připraven online přenos.
Sdílejte článek
 

HC Stadion Litoměřice lze považovat za již tradiční a zkušený prvoligový klub. Litoměřičtí jsou čtvrtou sezónou v 1. hokejové lize. Stále ale čekají na postup mezi nejlepší osmičku a účast ve vyřazovací části soutěže. V minulých dvou sezónách jim elitní osmička vždy jen těsně unikla. V tomto ročníku však chtějí účast v ní již konečně vybojovat. Nutno dodat, že zatím jsou předváděnými výkony a především výsledky na velmi dobré cestě tento cíl naplnit. Klub i nadále úzce spolupracuje se Spartou Praha, a Lvem Praha, což se projevuje ve složení kádru. Hokejisté Litoměřic podávají v sezóně zatím velmi sympatické výkony a drží se zcela zaslouženě mezi nejlepší osmičkou.

V brance Litoměřic se objevuje hrající generální manažer klubu Petr Přikryl, který se pravidelně střídá s Tomášem Králem. Do branky Severočechů již nastoupilo šest brankářů, mezi nimi i Filip Novotný, který nyní bude stát na opačné straně barikády. V obraně patří k oporám především Jakub Šulc, Dušan Žovinec nebo Marek Hrbas. V útoku mužstvo zatím táhnou především Miloslav Čermák, který je aktuálně šestým nejproduktivnějším hráčem soutěže, Martin Novák a Jaroslav Hašek. Z forvardů nelze opomenout ani velezkušeného Martina Chabadu, který je také výraznou oporou svého týmu. Ve dvou utkáních se v dresu Stadionu objevil i Niko Kapanen, který jinak obléká v letošní sezóně dres pražského Lva.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Stadionu:

Havl. Brod - Litoměřice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), branka LIT: Švagrovský.

Litoměřice - České Budějovice 2:3 (1:2, 1:0, 0:1), branky LIT: Hrbas, Doležal.

Olomouc - Litoměřice 6:0 (3:0, 2:0, 1:0), branky LIT: nikdo.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

7. kolo: Třebíč – Litoměřice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), branky: 2 Vondráček, Křiohlávek.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně byl sehrán v Třebíči. Domácí v utkání měli neustále převahu, ale brankově se ji nedařilo naplnit, tak jak by si Třebíč přála. Padly celkem tři branky, rovnoměrně rozdělené do všech třetin

20. kolo: Litoměřice – Třebíč 5:2 (3:1, 1:0, 1:1), branky: Forman, Chabada, Šulc, Čermák, Švagrovský.

Druhý zápas obou soupeřů v sezóně se odehrál na ledě Litoměřic. Domácím se povedla odveta dokonale, hned v úvodní třetině odskočili na rozdíl tří branek a tento náskok si udržovali až do konce utkání.

33. kolo: Třebíč - Litoměřice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), branky: Pivko 2, Wasserbauer - Suja 2.

Třetí dějství vzájemných zápasů mělo opět zcela jiný průběh. Domácí se na přelomu první a druhé třetiny dostali do dvoubrankového vedení, který hosté v 45. minutě zlikvidovali. Přesto si domácí do tabulky připočetli všechny body za výhru, V 57. minutě se trefil přesně Wasserbauer. Dvěma brankami se blýskli Libor Pivko a Jakub Suja.

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

HC Stadion Litoměřice: Král – Hrbas, Šulc, Žovinec, Míka, Husák, Drábek, Kolář – Rubeš, Švagrovský, Čermák – Chlapík, Hašek, Budínský – Škop, Hampl, Doležal – Racek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Čejka – Čuřík, Dolníček, Laš – Vondráček, Mikeska, Fořt – Kaut, Nahodil, Křivohlávek – Přibyl, Kadela, Čech.

Utkání HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč začíná v sobotu 1. února 2014 v 17:00 hodin v Kalich Areně v Litoměřicích. A jako tradičně pro Vás bude připraven online přenos, který připraví redakce Stadionu.

Kompletní program 46. kola – sobota 1. února 2014

HC Benátky nad Jizerou - HC Olomouc
HC AZ Havířov 2010 - HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč
HC Most - BK Mladá Boleslav
HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice
HC Berounští Medvědi - HC Rebel Havlíčkův Brod
SK Kadaň - Salith Šumperk

Tváří v tvář

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč
sobota 1. února 2014, 17:00 hodin
Kalich Arena

Porovnání v lize
6.
umístění
5.
45
počet odehraných zápasů
45
20-2-6-17
celková bilance
19-5-4-17
139:132
skóre
110:106
4
utkání bez vstřelené branky
2
2
utkání se shut-outem
7
Miloslav Čermák – 45 b. (25+20)
nejproduktivnější hráč
Marek Laš - 29 b. (11+18)
Miloslav Čermák - 25
nejlepší střelec
Jakub Čuřík,
Tomáš Vondráček – oba 16
Miloslav Čermák - 20
nejvíce asistencí
Lukáš Nahodil – 21
3,09 průměr vstřel. branek 2,44
37 góly v přesilovkách 23
3 góly v oslabení 0

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020