Menu +

Bílé hvězdy budou chtít natáhnout sérii výher na ledě Poruby

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia míří po třetím tříbodovém úspěchu na led Poruby, kde bude usilovat o čtvrtý zářez v řadě. Bílé hvězdy po skalpu ambiciózního Zlína pomýšlejí na další posun v tabulce, jelikož už na začátku soutěže je sběr bodů nesmírně důležitý. Stíhací závody na konci soutěže totiž nemusí být vždy úspěšné, o čemž by ostravský celek mohl hovořit. Poruba však chce dát zapomenout loňskému fiasku, a že to myslí vážně dokazují i její výsledky. Zatím si totiž drží šesté místo a to je v porovnání s předešlým ročníkem velký posun. Zatím jsme ale samozřejmě na startu soutěže a stát se může cokoliv. Samotný zápas mezi Třebíčí a ostravským celkem ve středu v 18:00 v RT TORAX aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV .
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Svěřencům Kamila Pokorného se vstup do sezony vydařil. Horácká Slavia je po sedmi kolech zatím na průběžné třetí pozici a ze sedmi klání se musela před svým soupeřem sklonit pouze dvakrát. Může se pochlubit skalpy Zlína, Frýdku-Místku, Slavie, Draků a také Dynama.

Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera si vede i v osobních statistikách. Sám vůdce třebíčské družiny platí za nejlepšího střelce ligy. Se sedmi vstřelenými brankami se o tuto pozici dělí s prostějovským Davidem Ostřížkem. Vedení se navíc povedl i příchod obránce Antonína Bořuty, který je nepostradatelným článkem sestavy a se sedmi asistencemi je společně s Martinem Dočekalem a Michalem Vodným na druhém místě v této statistice v celé soutěži.

Horáckou Slavii, ale zdobí především týmovost, pokora a dodržování taktiky. Tým se navíc může opřít o skvělý brankářský tandem ve složení Jekel – Mičán. První jmenovaný má procentuální úspěšnost zákroků 92,78 % a má lví zásluhu na získaných bodech.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (7+2), Antonín Bořuta (2+7)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (7+2)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (2+7), Martin Dočekal (1+7), Michal Vodný (0+7)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,78 %, Jan Mičán 91,18 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Furch, Kovář – Dočekal, Bittner, Meluzín – Holec, Vodný, Mat. Svoboda – Krliš, D. Michálek, Ferda – Michalčuk, Mat. Novák.

Co říkají týmové statistiky?

Co se týče přesilových her, tak v nich mají oba celky obrovskou sílu. Poruba je čtvrtá nejlepší s úspěšností využití 27,27 %. Horácká Slavia je na tom ještě lépe a s hodnotou 39,29 % této disciplíně kraluje. V oslabení je naopak o něco lepší ostravský celek, jehož procentuální úspěšnost ubráněných oslabení je 84,62 %. Třebíč má toto číslo přesně na 80 procentech. Poruba je však se 108 trestnými minutami suverénně nejvylučovanějším týmem celé soutěže. Bílým hvězdám náleží s 66 minutami osmá pozice.

HC RT Torax Poruba

Poruba po loňské hrubě nevydařené sezoně, kdy nenaplnila predikce favorita a jen těsně se vyhnula baráži, provedla mnoho změn a výrazně přestavěla kádr. Tým vytvořil nový brankářský tandem ve složení Dolejš – Bláha. Zde tedy nezůstal kámen na kameni.

Změny se nevyhnuly ani obraně. K již postavenému jádru přibil velmi produktivní Jiří Klimíček a Adam Sedlák. Na nich by Poruba ráda stavěla. Vedení však lovilo i na Slovensku odkud přivedlo Kanaďana Justina Lemckeho. Potenciál by zde chtěl naplnit i třebíčským fanouškům dobře známí Jan Mlčák.

V útočných řadách řádil velký vítr a oproti loňské sezoně vznikly úplně nové formace. Do týmu přišel kanonýr Roman Pšurný, který minulou sezonu dohrával v týmu rivala ze Vsetína a již stačil nastřádat úctyhodných šest bodů. Z Frýdku-Místku se o kousek dál přesunul Jakub Šlahař, který má bohaté extraligové zkušenosti ze sezon strávených v kádru Beranů. Brno navíc do Poruby uvolnilo Tomáše Šoustala a Vojtěcha Střondalu. Do týmu výborně zapadla i bývalá hvězda Draků Tomáš Vildumetz. A dál bychom mohli pokračovat. Je tedy jasné, že před námi stojí úplně nová Poruba, která má ale stejný cíl a to úspěch v play – off. Jestli se to tentokráte podaří, zatím zůstává ve hvězdách.

Ostravský celek zatím ovládnul čtyři z šesti odehraných bitev a usídlil se na šesté příčce tabulky. Konkurence je však velmi vysoká a bodové rozdíly takřka minimální.

Statistiky hráčů Poruby

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (2+4), Tomáš Vildumetz (2+4), Michal Vachovec (1+5)

nejlepší střelec: Daniel Hrníčko (3+2)

nejlepší nahrávač: Michal Vachovec (1+5)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Dolejš 89,58 %, Ondřej Bláha 90,91 %

Sestava Poruby z minulého utkání: Dolejš – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Šoustal – Berisha, Vachovec, Vildumetz – Hrníčko, Hudeček, Gřeš – Střondala, Toman, Christov – Karafiát.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se navrací mezi své mantinely, kde vyzvou svoji pražskou jmenovkyni

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Autobus bílých hvězd nabírá směr Prostějov, kde je na programu střetnutí s Jestřáby

03.12.2022
Pozvánky na zápas

Na led KHNP arény se vydávají produktivní Litoměřice, které budou čelit silné třebíčské družině

29.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč