Menu +

Bílé hvězdy budou chtít potvrdit svou formu z posledních dvou bitev proti Sokolovu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po skalpu lídra a úhlavního rivala bude Horácká Slavia útočit na třetí výhru v řadě. V cestě jí bude stát Baník, který se snaží zažehnat velké množství proher a vrátit se do klidných pater soutěže. Svěřenci Kamila Pokorného se o víkendu opět dotáhli na první místo, kde úřaduje ostravský celek, když po výborných dvou třetinách v Pelhřimově získali tři body. Nadcházející třebíčský soupeř se naopak snaží uniknout před blížícími se týmy typu Šumperku. Střetnutí bílých hvězd se Sokolovem je na programu ve středu v 17:30 na zimním stadionu města Třebíče KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy jsou zatím ve velmi dobrém rozpoložení. Podařilo se jim zastavit úřadujícího lídra z Poruby a konečně vyšel i zápas mimo domácí mantinely, když si třebíčská parta zastřílela v Pelhřimově proti svému úhlavnímu rivalovi.

Bílé hvězdy mohly spoléhat na svou tradiční sestavu bez výraznějších absencí a tým znovu předvedl svou sílu. Horácká Slavia dala soupeři lekci z produktivity. Ladislav Bittner si v klání připsal tři body a znovu se posunul do čela tabulky střelců. Martinu Dočekalovi po střetnutí s giganty soutěže schází pouhé dva body na krále kanadského bodování Chance ligy. Na pozici čtvrtého nejlepšího maskovaného muže soutěže se posunul Pavel Jekel, který má navíc oproti svým konkurentům odchytáno téměř dvojnásobek duelů.

Po vyhraném derby ale zůstávají všichni pevně nohama na zemi. Trenéři připomněli první dvacetiminutovku, kde byla Dukla lepším týmem, ale naopak vyzdvihli dobrého týmového ducha. Třebíčští hokejisté si totiž po promluvě v kabině zlepšili pohyb, využili šance a nepouštěli soupeře do nebezpečných akcí.

Teď stojí proti bílým hvězdám částečně se lepšící Sokolov, který udělal několik změn, aby výkonnostní krizi zažehnal. Horácká Slavia při posledním střetnutí s tímto sokem neuspěla a na ledě Baníku padla. Dokáže parta okolo kapitána Ladislava Bittnera již po několikáté uhájit domácí led?

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Martin Dočekal (10+12)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+7)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (1+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 93,17 %, Jan Mičán 88,35 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Hunkes, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Vodný, Mat. Novák – Krliš, D. Michálek, Meluzín – Michalčuk, Šilhavý, Svoboda M.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy útoční na hranici pětadvacetiprocentní úspěšnosti přesilových her. Zatím si drží třetí pozici těsně za Porubou a Litoměřicemi. Sokolovský Baník také dokáže v početních výhodách pořádně zahrozit a jeho úspěšnost je lehce nad 20 %. Svěřenci Kamila Pokorného jsou na tom ve statistikách lépe i v oslabení, kde mají na svého soka v úspěšnosti ubránění náskok několika málo procent. Sokolov je sedmým nejtrestanějším klubem celé soutěže. Naproti tomu Horácká Slavia je nejméně vylučovaným celkem soutěže.

Baník Sokolov

Baník z posledních osmi klání dokázal zvítězit pouze dvakrát. A propadl se až na poslední pozici zajišťující postup do osmifinále. Sokolov tedy bude muset dávat pozor na Šumperk s pražskou Slavií a Kolínem, kteří usilují o návrat do středních vod tabulky. Celek z Karlovarského kraje se navíc potýkal s problémy v brankovišti. Zranil se totiž Oldřich Cichoň a vedení muselo rychle sehnat náhradu. Vyřídily se tedy střídavé starty litvínovské naděje Šimona Zajíčka. Už se však Sokolovu vrátil alespoň Adam Horák, který byl také mimo sestavu a Baník tedy momentálně využívá tandem Michajlov - Horák.

To ale nebyly veškeré změny. Kvůli narůstajícím prohrám do klubu přišel na měsíční zkoušku Jakub Hajný, kterému se letos nedařilo v béčku Dynama. Známý ranař by měl pozvednout trápící se mužstvo Sokolova.

Přestože se Baníku v poslední době příliš nedařilo, tak má v týmu druhého nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. V Sokolově má v současné době status nejlepšího střelce, nahrávače a samozřejmě také nejproduktivnějšího kanonýra vůbec. Kontakt se s tímto lídrem snaží alespoň částečně udržet Tomáš Vracovský. Z defenzivy se snaží produktivitu podpořit Jan Pohl, ale od mnoha členů kádru se čeká více. Zatím však nemají takovou formu, aby mohl Baník stíhat favority.

Statistiky hráčů Baníku Sokolov

lídr kanadského bodování: Jaromír Kverka (7+16)

nejlepší střelec: Jaromír Kverka (7+16)

nejlepší nahrávač: Jaromír Kverka (7+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Martin Michajlov 89,04 %, Oldřich Cichoň 90,80 %, Vladislav Habal 96,67 %, Šimon Zajíček 92,31 %.

Sestava Sokolova z minulého utkání: Michajlov (Horák) – Tomek, Jan Novák, Baláž, Pohl, Krutil, Weinhold, Rulík – Hauser, Vrhel, Vracovský – Berka, Zadražil, Osmík – Tomi, Rohan (C), Jurčík (A) – Hajný, D. Novotný, Švec.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se navrací mezi své mantinely, kde vyzvou svoji pražskou jmenovkyni

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Autobus bílých hvězd nabírá směr Prostějov, kde je na programu střetnutí s Jestřáby

03.12.2022
Pozvánky na zápas

Na led KHNP arény se vydávají produktivní Litoměřice, které budou čelit silné třebíčské družině

29.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč