Menu +

Bílé hvězdy budou na domácím ledě proti Slovanu útočit na třetí výhru v řadě

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného vstoupili do nového roku dvěma výhrami a drží se v elitní smetánce čela tabulky Chance ligy. Třebíčská parta zvládla jak vyrovnané klání se Sokolovem, tak i střetnutí s jestřábí letkou, která si navíc vylámala zuby na úžasném Pavlu Jekelovi. Nyní čeká bílé hvězdy měření sil s ústeckým Slovanem. Oba celky se potkají v letošní sezoně již potřetí. Zatímco Třebíč bude usilovat o upevnění své pozice a případné přiblížení se prvním Litoměřicím, tak Ústí nad Labem bude mít úplně jiné starosti. Lvi by se totiž rádi zapojili do bojů o play – off a opustili barážová místa. Na zápas bude kvůli vládním nařízením jako obvykle vpuštěno pouze 1000 diváků. Samotný zápas startuje v sobou v 17:30 v třebíčské KHNP aréně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia zatím v roce 2022 získala maximální počet bodů. Poradila si jak se Sokolovem, tak s Prostějovem. Ani jedni z dravců navíc neukořistili jediný bod. Byly to ale velmi vypjaté zápasy, kde hrál prim týmový výkon a famózní Pavel Jekel. Nyní už se Horácká Slavia soustředí na svého nadcházejícího soupeře, kterým je ústecký Slovan. Oba celky už se letos střetly dvakrát a body si rovnoměrně rozdělily. Nyní je na programu poslední měření sil těchto týmů v základní části. O přípravě na houževnatého soupeře a také o stavu kádru promluvil jako již tradičně třebíčský lodivod Kamil Pokorný.

„Hrajeme druhý zápas po sobě doma. Odehráli jsme kvalitní utkání ve středu a chtěli bychom v tom samozřejmě pokračovat a navázat na ten výkon doma s Prostějovem, ale soupeř je nepříjemný, hraje dobře v obraně a má výborné přesilovky. Poslední zápas s tímto soupeřem v Ústí nad Labem jsme prohráli. Ten zápas se nám nepovedl a zítra to budeme chtít určitě hostům vrátit a ten zápas zvládnout a vyhrát. ”

„Co se týče zraněných hráčů, tak máme k dispozici všechny hráče mimo Matěje Psoty a nemocného Matěje Zabloudila. Matěj Psota rehabilituje a pracuje na suchu na kole zatím. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+18)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+7)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,23%, Jan Mičán 95,35%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Jakub Stehlík, Poizl, Tureček – Střondala, L. Bittner, Šťovíček – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Křehlík.

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký Slovan se drží na čtrnáctém místě a rád by se ještě zapojil do bojů do play-off a vyhnul se baráži o udržení. Slovan na své soupeře neztrácí mnoho, ale začíná přituhovat, jelikož tabulka se začíná pomalu formovat a týmy už se snaží držet pevně svých těžce vybojovaných pozic. Ústečtí Lvi navíc nevstoupili po svátcích do roku 2022 vůbec dobře a prohráli oba své zápasy. Bodové rozdíly ale zatím nejsou tak velké, aby se s tím nedalo něco udělat.

Ústí proto podniklo několik podstatných kroků v hráčském kádru. Po dohodě s Havířovem proběhla výměna dvou hráčů. Do Slovanu se navrátil Jiří Severa a opačným směrem zamířil talentovaný Yurii Zholobov. To ale nebylo vše. Ústí nad Labem přivedlo i velezkušeného Tomáše Urbana, který se zatím bodově více než vyplácí. No a posilovalo se také v obraných řadách. Defenzivu přišel vyztužit Marcel Kottek, pro kterého už je Slovan třetím klubem, jehož dres v letošní sezoně oblékne.

Statistiky hráčů HC Slovan Ústí nad Labem

lídr kanadského bodování: Daniel Vrdlovec (7+20)

nejlepší střelec: Michal trávníček (8+16)

nejlepší nahrávač: Daniel Vrdlovec (7+20)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Petr Hamalčík 89,07%, Lukáš Cikánek, 91,38%, Šimon Zajíček 89,15%

Sestava Ústí nad Labem z minulého utkání: Cikánek – Drtina, Havránek, Trefný, Kottek, V. Brož, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Grim, Bláha – Bernat, Čermák, Severa.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022