Menu +

Bílé hvězdy budou proti své pražské jmenovkyni usilovat o prodloužení vítězné série

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká důležitá bitva v hlavním městě, kde bude proti pražské Slavii hájit svoji neporazitelnost z posledních dvou klání. Za úspěchem třebíčské družiny stojí především výborná produktivita a zodpovědný týmový výkon. Tyto atributy budou proti sešívaným obzvláště důležité, protože i Pražané dokázali v minulém kole naplno bodovat, když si vyšlápli na úhlavního třebíčského rivala z Jihlavy. Rozjeté hokejisty s bílou hvězdou na hrudi čeká velmi těžký úkol, jelikož mezi jednotlivými zápasy není moc velká časová rezerva a je velmi důležité nevypadnout z tempa. Se svojí jmenovkyní se Horácká Slavia střetne už ve čtvrtek v 18:00 v pražském Edenu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy do slova a do písmene po restartu sezony září. Ke skalpu jmény nabitého Vsetína přidaly i výhru nad ústeckým Slovanem a už podruhé za sebou neinkasovaly. Celkové skóre z těchto dvou zápasů je 7:0. Horácká Slavia je prostě k nezastavení a jako nůž máslem projíždí soutěží.

Velkou zásluhu na třebíčském úspěchu má fantom z druhé formace jménem Ladislav Bittner, jehož forma zápas od zápasu graduje. Ladislav Bittner si v posledních dvou odehraných kolech připsal neuvěřitelných pět bodů a táhne svůj celek. K němu se přidává i Lukáš Nedvídek, který proti Ústí nad Labem zažil tříbodový večer. Korunku tomu všemu dává Pavel Jekel, jenž ve druhém zápasu po sobě udržel čisté konto.

Celý tým v pozápasovém rozhovoru vyzdvihl i Jaroslav Barvíř, který pochválil bravurně zvládnutou defenzivní činnost. Zároveň však apeloval na to, že je potřeba rychle zregenerovat, jelikož další klání už klepe na dveře.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (6+4)

nejlepší nahrávač: Ladislav Bittner (6+4), Martin Šťovíček (2+4), Lukáš Nedvídek (1+4)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (6+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,92%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, L. Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.

HC Slavia Praha

Po prohraném utkání s přerovskými Zubry se sešívaní rychle vzpamatovali a odpověděli na něj, jak nejlépe mohli. Z horké půdy favorizované jihlavské Dukly si totiž na cestu domů přibalili plný počet bodů, který jim zajistil osmou pozici v tabulce.

Pražany táhne jejich vlastní odchovanec a mladý talent českého hokeje Tomáš Šmerha, který má v průměru skoro bod na zápas. Zkušeného Petra Vampolu, kterému ve sbírce medailí nechybí ani ta nejcennější ze seniorského mistrovství světa asi netřeba více představovat. Vampola společně s Filipem Vlčkem a Filipem Kuťákem mladému Šmerhovi zdatně sekundují a především díky tomuto kvartetu hokejistů jsou sešívaní úspěšní.

Navíc se mohou opřít o Martina Michajlova, kterého si mnozí fanoušci pamatují ještě z jeho působení v Litoměřicích. Nyní už tento brankář vyměnil modrobílou bravu za modročervenou a nevede si vůbec špatně. Jeho úspěšnost zákroků přesahuje třiadevadesát procent.

Statistiky hráčů Slavie Praha

nejlepší střelec: Tomáš Šmerha (4+4)

nejlepší nahrávač: Filip Kuťák (1+6)

lídr kanadského bodování: Tomáš Šmerha (4+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Martin Michajlov 93,55%

Sestava pražské Slavie z minulého utkání: Michajlov – Buchta, J. Novák (C), D. Krejčí, Hejda, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Všetečka, Šmerha – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Jar. Brož – M. Ondráček, Vlček, Petrov.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

dnes
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021