Menu +

Bílé hvězdy budou usilovat o návrat na vítěznou vlnu v zápase se šumperskými Draky

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia v minulém klání na Valašsku nebodovala a na čtvrté místo zajišťující přímí postup do čtvrtfinále play - off ztrácí dva body. Tento deficit by třebíčská parta mohla smazat už v sobotu, kdy na svém ledě přivítá Draky ze Šumperka. Vše bude ale také záležet na výsledcích soupeřů, kteří se v tabulce nachází nad svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka. Bílé hvězdy už si v letošní sezoně s Draky jednou poradily a byla z toho vysoká výhra 8:2, na níž by celek z kraje Vysočina velice rád znovu navázal. Mužstvo okolo kapitána Lukáše Nedvídka má stále velmi reálné šance na umístění v první čtyřce, což kapitán bílých hvězd v jednom z minulých rozhovorů označil za jeden z vytýčených cílů pro letošní sezonu. Šanci na návrat do nejlepšího kvarteta ligy budou mít hokejisté Horácké Slavie už tuto sobotu. První vhazování padne, jak již bylo zmíněno, v sobotu v 16:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Úkol pro závěrečnou fázi základní části je jasný, a to udržet první čtyřku, což potvrdil i sám třebíčský kapitán Lukáš Nedvídek v jednom z rozhovorů pro klubový web. Není to ale jednoduché, jelikož je třebíčský kádr i po reprezentační přestávce stále sužován zraněními, která nedovolí třebíčským trenérům postavit takovou soupisku, jakou by si oni sami přáli a představovali.

Třebíčský celek se ale navzdory této nepřízni semknul a hraje jako jeden muž. Svého posledního soka z Valašska dokonce bílé hvězdy výrazně přestřílely, ale chybělo jim štěstí na hokejkách, jelikož si ani jedna z dvaatřiceti střel nenašla cestu do branky. Vsetín byl navíc efektivní a díky třem vstřeleným brankám si na domácím ledě ponechal všechny body.

Bílé hvězdy ale neskládají zbraně. Do konce základní části zbývá odehrát ještě šest zápasů a na čtvrtou jihlavskou Duklu třebíčská parta ztrácí pouhé dva body. Navíc se Horácká Slavia se svým úhlavním rivalem v letošní sezoně minimálně ještě dvakrát střetne. Je více než jasné, že boj o elitní čtyřku bude ještě hodně napínavý, jelikož je v něm namočeno hned několik týmů a bodové rozdíly jsou prakticky minimální.

Třebíčští hokejisté se musejí obejít bez svých zraněných opor, jejichž nepřítomnost v zápasech je znát. S touto velice citelnou ztrátou se bílé hvězdy vypořádávají zatím velmi dobře i přes to, že tato situace přišla ve velmi nepravý čas. Důkazem může být neuvěřitelný návrat do zápasu proti Přerovu či výrazná střelecká převaha v bitvě se Vsetínem, která však k bodům nakonec nevedla.

Horácká Slavia i nadále spoléhá na první formaci, které se zatím zranění vyhýbá. Třebíčské trio ve složení Bittner, Šťovíček, Psota se pravidelně stará o přísun kanadských bodů. Ve druhé formaci má k sobě kapitán Lukáš Nedvídek Petra Beránka a talentovaného Matouše Hrubce. Michal Vodný při absenci obránců vypomáhá v zadních řadách. Třebíč postrádá několik skvělých útočníků jako například Radima Ferdu a Václava Krliše. Hlavní problém je ale v obraných řadách, kde je marodka velmi početná, a proto zde musí vypomáhat i útočníci.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (20+13)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+20)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (20+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,94 %, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Vodička, Nedbal, Chalupa, Furch, Tejnor, Vodný – Šťovíček, Bittner, Psota – Beránek, Nedvídek, Hrubec – Malý, Brabenec, Š. Kratochvil – Křehlík, Michálek, Oščádal – Vedral.

Draci Pars Šumperk

Drakům se v jejich první sezoně po návratu z druhé ligy moc nedaří. V minulém kole si sice zastříleli proti ústeckému Slovanu, ale v devětadvaceti odehraných zápasech získali pouhých jednadvacet bodů, což jim přisuzuje sedmnácté, jinými slovy předposlední místo v tabulce Chance ligy.

Šumperk se snaží táhnout vzhůru především sedmadvacetiletý Tadeáš Jaroš, který jako jediný z týmu překonal dvacetibodovou hranici a s deseti přesnými zásahy a patnácti asistencemi je nejproduktivnějším hráčem klubu. Na něj se snaží navázat s osmnácti kanadskými body Jan Milfait, kterého si třebíčští fanoušci mohou pamatovat z jeho působení v Horácké Slavii. Dalším hráčem, který si vyzkoušel jaké je to zahrát si v třebíčském dresu, je Petr Kratochvíl, jež je třetím nejproduktivnějším hráčem Draků a na Jana Milfaita ztrácí dva body. A aby toho všeho nebylo málo tak Šumperk trénuje Martin Sobotka, který dlouhý čas působil jako hlavní trenér právě bílých hvězd.

Brankáři Šumperku zatím nemají nijak závratná čísla. Na těchto statistikách se ale výrazně podepisují špatné výsledky Draků. Jak Marek Peksa, tak Martin Altrichter mají procentuální úspěšnost zákroků pod hodnotou 89 %.

Statistiky hráčů Šumperku

nejlepší střelec: Tadeáš Jaroš (10+15)

nejlepší nahrávač: Tadeáš Jaroš (10+15)

lídr kanadského bodování: Tadeáš Jaroš (10+15)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Marek Peksa 88,43 %, Martin Altrichter 87,73 %

Sestava Šumperku z minulého utkání: Altrichter (Peksa) – Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek – Krejčiřík, Baláž, Danielčák – Jaroš, Altrichter, Bernovský – Milfait, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, J. Kučera, Blaško – Kaplan.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Závěr základní části zavede bílé hvězdy do Kolína

včera
Pozvánky na zápas

O návrat na vítěznou vlnu se Třebíč bude snažit v derby s Duklou

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude usilovat o snížení ztráty na elitní čtyřku v bitvě s Porubou

01.03.2021