Menu +

Bílé hvězdy budou v sobotním utkání usilovat o skalp prostějovských Jestřábů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Horácká Slavia míří k dalšímu utkání do Prostějova, kde bude bojovat o body s Jestřáby. Bílé hvězdy se v posledním odehraném utkání s českobudějovickým Motorem prezentovaly skvělou týmovou hrou a bojovností. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které měly velmi dlouhého trvání. Rozhodnutí se diváci dočkali až ve čtrnácté sérii. Vítěznou branku si připsal českobudějovický Pavel Pýcha, který tak přisoudil bonusový bod Motoru. Horácká Slavia však ukázala, že s týmy z horních pater tabulky dokáže hrát vyrovnanou partii. Jestřábi v posledním odehraném utkání nestačili na ústecký Slovan, kterému překvapivě podlehli 3:4. Zápas mezi Třebíčí a Prostějovem startuje v sobotu v 17:00 na prostějovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

LHK Jestřábi Prostějov

Hokejový klub v Prostějově vznikl v roce 1913. Prostějov se nejvíce proslavil v sezóně 1931/1932, kdy se probojoval na celostátní mistrovství. Na tomto mistrovství došli prostějovští hokejisté až do finále, které však o jediný gól vyhrálo pražské LTC. Prostějov se také pyšní třemi prvenstvími na Tatranském poháru. Za svoji existenci vystřídal Prostějov celkem dvanáct názvů.

V sezóně 2013/2014 Jestřábi vyhráli východní skupinu ve druhé lize, a postoupili tak do play off. Jak play off, tak i následnou baráž o WSM ligu prostějovští hokejisté zvládli a od sezóny 2014/2015 Jestřábi hrají druhou nejvyšší hokejovou soutěž v České republice.

První rok ve WSM lize se Prostějov trápil a musel bojovat o udržení. Prostějovští Jestřábi hektickou část sezóny zvládli a ve druhé nejvyšší tuzemské lize se udrželi.

O rok později se z outsidera stal velmi silný tým. Prostějov se z minulé sezóny ponaučil, a nakonec se po základní části umístil na celkovém pátém místě. Ve čtvrtfinále ovšem Prostějov tvrdě narazil na pražskou Slavii, která nedala Jestřábům žádnou šanci. I tak ale hokejisté Prostějova mohli považovat svoji sezonu za velmi úspěšnou.

V loňské sezóně Prostějov v play off nestačil na favorizované Kladno a vypadl hned z kraje vyřazovacích bojů poměrem 2:4 na zápasy.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Adam Raška (17+21), Silvester Kusko (17+17)

nejlepší nahrávač: Adam Raška (17+21)

lídr kanadského bodování: Adam Raška (17+21)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 92,61%, Lukáš Dostál 91,71%, Pavel Jekel 88,89%, Dominik Svoboda 92,16%

Statistiky hráčů Prostějova

nejlepší střelec: Tomáš Divíšek (21+29), Lukáš Žálčík (21+12)

nejlepší nahrávač: Marek Račuk (7+32)

lídr kanadského bodování: Tomáš Divíšek (21+29)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Neužil 90,61%, Tomáš Štůrala 89,85%, Daniel Huf 84,38%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 2:4

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha 3:2 po samostatných nájezdech

HC Zubr Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč 1:2

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 3:4 po samostatných nájezdech

Poslední odehrané zápasy Prostějova

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov 7:1

LHK Jestřábi Prostějov - SK Trhači Kadaň 11:1

Rytíři Kladno - LHK Jestřábi Prostějov 7:3

LHK Jestřábi Prostějov - AZ Residomo Havířov 3:0

HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Do. Svoboda (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka(C), Furch – Střondala, Raška, Vodný (A) – Psota, Nedvídek, Kusko (A) – Paták, Süss, Malec – P. Kratochvíl, Mlynář, M. Novák.

Sestava Prostějova z minulého utkání: Neužil (Huf) – J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Mikliš, Bažant – Dvořáček, Račuk, Starý (A) – Nouza, Prokeš, L. Luňák – Krejčiřík, Fajkus (C), Venkrbec – Dobiáš, Matýs.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

včera
Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

27.11.2020
Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

24.11.2020