Menu +

Bílé hvězdy budou v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Poruby

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká sobotní bitva s Porubou. Bílé hvězdy odehrály svůj poslední duel ve Frýdku-Místku. Třebíčští hokejisté srovnali v sedmapadesáté minutě základní hrací doby stav utkání díky parádní trefě Lukáše Vágnera. V prodloužení se však prosadil Lukáš Kovář, který tak přisoudil bonusový bod domácímu celku. Poruba svůj minulý zápas zvládla. Díky pěti vstřeleným brankám a výhře nad ústeckým Slovanem 5:1 si ostravský tým připsal cenné tři body. Z posledního vzájemného střetnutí Třebíče a Poruby vyšla lépe Horácká Slavia. Bílé hvězdy dokázaly svého soupeře porazit na jeho vlastním ledě a braly všechny body. Přijďte i vy podpořit třebíčské hokejisty a pomozte vytvořit skvělou diváckou kulisu, která požene Horáckou Slavii za vítězstvím. Utkání mezi Třebíčí a Porubou začíná v sobotu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

HC RT Torax Poruba 2011

Historie tohoto klubu sahá až do roku 1946, kdy tento celek poprvé spatřil světlo světa. Klub byl poprvé pojmenován SK Poruba. Svůj současný název získal v roce 2011.

Důležitým mezníkem pro Porubu je rok 1996. V tomto roce se totiž tomuto ostravskému celku podařilo postoupit z krajského přeboru do druhé ligy. Poruba strávila ve druhé lize několik sezon.

V roce 2004 Poruba překonala všechny nástrahy a proklestila si cestu do první ligy. Poruba setrvala ve druhé lize pět sezón. V té páté však došlo k zásadnímu zvratu v událostech. Ročník 2008/2009 s sebou totiž přinesl vážné komplikace. Ostravský celek se ve druhé lize neudržel, a z finančních důvodů navíc přišel o seniorské mužstvo. Poruba byla z tohoto důvodu nucena vynechat dvě sezóny.

Nový sponzor RT Torax dokázal Porubě vdechnout nový život, a moravskoslezský celek se tak po delší odmlce vrátil do druhé ligy. Druholigovou licenci ostravský celek odkoupil od týmu HC Roudnice nad Labem. Po úvodním nepříliš vydařeném ročníku nabrala Poruba velkou sílu. Zajímavý byl pro ostravský tým rok 2017, ve kterém se Poruba dostala až do finále. Na hladový Vsetín však Poruba neměla dostatek sil.

Následující sezónu to však konečně klaplo. HC RT Torax Poruba 2011 si v hektickém zápase s týmem BK Havlíčkův Brod vybojovala své místo ve druhé nejvyšší hokejové lize v České republice.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Kusko Silvester (14+13)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (13+18), Adam Raška (13+18)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (13+18), Adam Raška (13+18)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 94,05%, Lukáš Dostál 91,71%, Pavel Jekel 88,64%, Dominik Svoboda 84,62%

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Jan Káňa (12+19), Petr Kanko (12+4)

nejlepší nahrávač: Jan Káňa (12+19)

lídr kanadského bodování: Jan Káňa (12+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Dolejš 92,24%, Hynek Kůdela 90,21%, Tadeáš Dvořák 88,10%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - Rytíři Kladno 1:2

AZ Residomo Havířov - SK Horácká Slavia Třebíč 4:1

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 0:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 6:3

HC Frýdek - Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po prodloužení

Poslední odehrané zápasy Poruby

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT Torax Poruba 5:2

SK Trhači Kadaň - HC RT Torax Poruba 3:2

Rytíři Kladno - HC RT Torax Poruba 3:1

AZ Residomo Havířov - HC RT Torax Poruba 1:2

HC RT Torax Poruba - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Vejmelka (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Furch, V. Čejka (C), Hort – P. Kratochvíl, Raška, Vodný (A) – Havlát, Nedvídek, Kusko (A) – M. Novák, Mlynář, Süss – Paták, Tadeáš Král, Malec.

Sestava Poruby z minulého utkání: Dolejš (Kůdela) – Slavík, Ovčačík (C), D. Krenželok, Matějíček, Pastor, Černý, Padrnos – Ollender, J. Káňa (A), Guman – Toman, Vymazal, Kanko (A) – Jankovský, Pytlík, Dufek – Fojtík, Häring.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021