Menu +

Bílé hvězdy čeká cesta do dalekého Ústí nad Labem, kde budou usilovat o bodový zisk

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Horácká Slavia míří do vzdáleného Ústí nad Labem, kde bude s tamním Slovanem soupeřit o veledůležité body. Bílé hvězdy v posledním kole padly na ledě Havířova 1:4. O jedinou branku Třebíče v utkání se postaral Silvester Kusko, který proměnil nařízené trestné střílení. Ústecký Slovan odehrál své poslední utkání ve středu. Hokejisté Ústí nad Labem hráli se stejným soupeřem jako Horácká Slavia a stejným poměrem branek také prohráli. Bílé hvězdy se s ústeckým Slovanem v letošní sezóně střetly dvakrát, v obou duelech zvítězili hráči Horácké Slavie. Zápas mezi Třebíčí a Slovanem startuje ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Ústí nad Labem.
Sdílejte článek
 

HC Slovan Ústí nad Labem

Hokejový klub v Ústí nad Labem vznikl v roce 1963. Klub hrál krajský přebor pod názvem Slovan NV. Slovanu se podařilo v krajském přeboru zvítězit, ale následná kvalifikace o druhou ligu skončila nezdarem.

V sezóně 2002/2003 dostal klub nový název HC Slovan Ústečtí Lvi. V sezóně 2006/2007 se Slovanu podařilo vyhrát první ligu a postoupit do extraligy. Pro ústecké hokejisty a fanoušky to byl nezapomenutelný zážitek. Ústí nad Labem se však v tuzemské elitní soutěži nedařilo a následoval pád zpět do první ligy.

Ústí ale neskládalo zbraně, a i v dalších sezónách bylo jedním z lídrů první ligy. V následujících pěti sezónách se Slovan marně snažil o návrat mezi tuzemskou elitu. Slovan se v těchto sezónách dostal dvakrát do baráže, dvakrát prohrál ve finále a jednou v semifinále. Velkolepý návrat se tedy nekonal. Posledním velkým úspěchem Ústeckých Lvů bylo vyřazení Kladna ve čtvrtfinále Chance ligy a následné semifinále.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (13+16), Kusko Silvester (13+11)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (13+16)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (13+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 94,66%, Lukáš Dostál 91,42%, Dominik Svoboda 84,21%, Pavel Jekel 88,7%

Statistiky hráčů Slovanu Ústí nad Labem

nejlepší střelec: Antonín Melka (10+12)

nejlepší nahrávač: Daniel Vrdlovec (4+13), Lukáš Volf (7+13)

lídr kanadského bodování: Antonín Melka (10+12)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jan Dlouhý 89,69%, Dominik Groh 85,13%, Štěpán Lukeš 91,67%, Aleš Stezka 91,72%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 0:4

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 3:4

SK Trhači Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3

SK Horácká Slavia Třebíč - Rytíři Kladno 1:2

AZ Residomo Havířov - SK Horácká Slavia Třebíč 4:1

Poslední odehrané zápasy Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 5:0 kontumace

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:0

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 5:1

Rytíři Kladno - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení

HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Residomo Havířov 1:4

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Vl. Brož, Furch – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Raška, M. Novák – Mlynář, Škvrně, Ferda.

Sestava Ústí nad Labem z minulého utkání: Š. Lukeš (Stezka) – M. Jandus, Zukal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (C), Mert, Látal (A) – Severa, L. Volf, Chrpa – Jánský (A), Pšenička, Jícha – Tůma, Davídek, T. Jandus – Planý, Kropáček, Krliš.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Rysů

14.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se budou chtít v Havířově vrátit na vítěznou vlnu

12.01.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou na domácím ledě proti Slovanu útočit na třetí výhru v řadě

07.01.2022