Menu +

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia se vrací mezi své mantinely, kde přivítá pardubické béčko, které usiluje o záchranu v soutěži. Draci totiž svému konkurentovi dýchají na záda a zdá se, že souboj mezi těmito dvěma celky bude ještě hodně zajímavý. Svěřenci Kamila Pokorného pravidelně bodují a snaží se udržet úchvatnou první pozici před věhlasnými konkurenty. Zápas mezi Horáckou Slavií a Dynamem B startuje v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy bodovaly již po šesté v řadě a dál si drží první místo v tabulce. V posledních dvou kláních jim ale v nastaveném čase štěstí moc nepřálo. Doma padly v nájezdech a v Šumperku přišlo rozhodnutí v závěru prodloužení. V neskutečné formě dál pokračuje Martin Dočekal, který opět bodoval a platí za elitního kanonýra. Pozadu nezůstává ani Matěj Psota s Ladislavem Bittnerem, kteří se také zapsali do statistik. Horácká Slavia však i přes skvělé postavení v tabulce musí dál zůstávat pokorná a jít od zápasu k zápasu. Tým musí být na závěr základní části co nejvíce připraven, o čemž mluvil i Jaroslav Barvíř.

„Jsme rádi i za ten jeden bod. Musíme teď počítat s takovými zápasy, kdy soupeři budou hrát na krev. V sobotu nás čekají doma Pardubice, taky soupeř ze spodku tabulky hrající o všechno. Blíží se závěr základní části a takhle na doraz teď budou hrát všichni soupeři. Musíme na to být připraveni. Doufám, že se dobře nachystáme na sobotu, budeme doma bodovat a do pauzy se nám půjde líp.“

Bílé hvězdy v závěru přestupního termínu provedly dva trejdy. Nejprve se dohodly se svou jmenovkyní na výměně Václava Krliše, za kterého získaly Tomáše Pšeničku a později přišla i transakce se Vsetínem. Na Valašsko zamířil Miroslav Holec a jako protihodnota přišel do Třebíče Daniel Klímek.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (23+27)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (23+27)

nejlepší nahrávač: Marin Dočekal (23+27)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,78 %, Jan Mičán 92,04 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Klímek, D. Michálek, Ferda – Pšenička, Malý, I. Sedláček – Michalčuk, Mat. Svoboda, Mat. Novák.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy nadále válcují své soupeře v přesilových hrách, jejichž úspěšnost je 26,25 %. Dynamo B je až na jedenácté pozici a využije pouze 16,86 % nabídnutých početních výhod. Horácká Slavia je úspěšnější i v oslabení. Má třetí nejlépe bránící speciální formaci z ligy, jejíž úspěšnost neinkasování je 85,71 %. Pardubické béčko znovu zaujímá až jedenáctou příčku s číslem 78,65 %. Dynamo je oproti disciplinované Třebíči třetím nejtrestanějším týmem vůbec.

Dynamo Pardubice B

V Pardubickém béčku se před koncem přestupního termínu děly věci. Tým se zvedl, ale někteří členové sestavy nepředváděli takové výkony, jaké by si jejich zaměstnavatel představoval, a tak přišly změny. Ty se týkaly hlavně útočných řad. Zde došlo k rozvázání smlouvy s útočníky Martinem Bellušem a Martinem Kadlecem. Zatímco první jmenovaný se přesunul na rodné Slovensko, tak Kadlec posílil konkurenci. Došlo i k prodloužení smluv, které podepsali Ondřej Rohlík a Michal Rouha. Oba bojují i o místo v extraligovém kádru Dynama a jsou příslibem do budoucna.

Z deseti duelů Dynamo zvládlo sedm bitev a odpoutalo se od posledního místa v tabulce, na kterém jej vystřídal Šumperk. Ten na svého soka zatím ztrácí dva body. Pardubické béčko si poradilo s takovými celky jako jsou Zlín, Dukla, Litoměřice nebo Prostějov. Navíc zvládli i několik vypjatých duelů s přímými konkurenty. Nebezpečí ovšem stále není zažehnáno a hráči se budou muset ještě hodně činit.

Statistiky hráčů Dynamu B

lídr kanadského bodování: Tomáš Kaut (9+14)

nejlepší střelec: Ondřej Matýs (12+10)

nejlepší nahrávač: Jan Zráhal (6+16)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Milan Klouček 92,15 %, Vojtěch Nečas 87,69 %, Dominik Frodl 90,32 %, Lukáš Matěcha 80,00 %

Sestava Pardubic B z minulého utkání: Klouček – Bukač, Zdráhal, Hanousek, Bučko, Nedbal, Hrádek, Drtina – Mandát, Rákos, Zeman – Kaplan, Kaut, Svoboda – O. Rohlík, Urban, Lichtag – Rouha, M. Rohlík, Pochobradský.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká dechberoucí pátá semifinálová bitva s Berany!

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyrážejí do Zlína, kde je za vyrovnaného stavu série čekají dva duely!

21.03.2023
Pozvánky na zápas

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

17.03.2023
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
PSG Zlín