Bílé hvězdy čeká důležitá středeční bitva, odehraje se na horkém ledě Kladna

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Horácká Slavia míří k dalšímu utkání na horký kladenský led. Bílé hvězdy si v posledním odehraném utkání poradily s Kadaní. Třebíčští hokejisté svého soupeře jasně přestříleli a byli opticky lepším týmem. Na brankáře Trhačů letělo neuvěřitelných sedmapadesát střel. Utkání však bylo velmi dramatické až do samotného závěru. Horácká Slavia si však své tříbodové vítězství uzmout nenechala a Trhače porazila 4:3. Kladno v posledním odehraném utkání s ústeckým Slovanem muselo otáčet zápas. Rytíři svou těžkou zkoušku zvládli a připsali si těsné vítězství 3:2. Zápas mezi Třebíčí a Rytíři startuje ve středu v 18:00 na kladenském zimním stadionu.

Rytíři Kladno

Rytíři se ve šlágru osmatřicátého kola Chance ligy střetli s českobudějovickým Motorem. České Budějovice si vytvořily tříbrankový náskok už v první třetině. Kladno sice ve druhé periodě snížilo na rozdíl jediné branky, ale nakonec svému rivalovi podlehlo 3:7. Rytíři se však z vysoké prohry rychle oklepali a v následném utkání s prostějovskými Jestřáby jasně zvítězili 7:3. Magické číslo sedm Kladno provázelo i nadále. Rytíři se totiž na ledě Trhačů sedmkrát prosadili a radovali se z vysoké výhry 7:1. V zápase s Havířovem Rytíři přišli o body v sedmapadesáté minutě utkání, když se ve zmatku před kladenskou branku nejlépe zorientoval Marek Haas, který uklidil kotouč do sítě a upravil na konečných 3:4 v neprospěch Rytířů. V utkání s ústeckým Slovanem sice Kladno po druhé třetině prohrávalo, ale nakonec výsledek otočilo a získalo plný počet bodů za výhru 3:2.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Lukáš Nedvídek (17+20), Silvester Kusko (17+17)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (17+20)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (17+20)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 92,61%, Lukáš Dostál 91,71%, Pavel Jekel 88,89%, Dominik Svoboda 92,42%

Statistiky hráčů Rytířů Kladno

nejlepší střelec: Ladislav Zikmund (18+11)

nejlepší nahrávač: Petr Vampola (11+26)

lídr kanadského bodování: Petr Vampola (11+26)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Cikánek 91,99%, Adam Brízgala 91,12%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slavia Praha 3:2 po samostatných nájezdech

HC Zubr Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč 1:2

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 3:4 po samostatných nájezdech

HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno 2:3

Sestava Třebíče z minulého utkání: Do. Svoboda (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – P. Kratochvíl, Střondala, Vodný – Havlát, Nedvídek, Psota – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, M. Novák, Süss.

Sestava Kladna z minulého utkání: Brízgala (Cikánek) – Veber, Nash, Šesták, J. Říha, P. Hořava, Zelingr, Zich – Svedlund, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kubík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – Kružík, Vildumetz, O. Bláha.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!