Menu +

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného vyráží k nejdůležitějšímu zápasu dosavadního ročníku Chance ligy. V Litoměřicích je čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera si dokázala na domácím ledě vynutit rozhodující pátý duel v Kalich aréně, který rozhodně o posledním postupujícím týmu do semifinále. Klání startuje v sobotu v 17:00 v Litoměřicích.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se připravují na rozhodující zápas série. Třebíčská kabina si rozhodující bitvu vynutila v prodloužení, kde nerozhodl nikdo jiný, něž věhlasný kanonýr Martin Dočekal. Ten se podílel na vítězství brankou a asistencí stejně jako Matěj Psota. Kání hodnotil Kamil Pokorný.

„Pro nás to byl velmi těžký zápas, prohrávali jsme v sérii. V zápas jsme dvakrát vedli, Litoměřice vždy srovnaly. Po prvním prohraném duelu v Litoměřicích jsem říkal, že se připravíme lépe. Za dnešek to slibuji všem. Osobně věřím tomu, že poslední utkání s Litoměřicemi vyhrajeme, už teď se na zápas všichni těšíme. Jsme si vědomi obrovské podpory fanoušků, vnímáme ji. Už kvůli nim a jejich podpoře to chceme dotáhnout co nejdál.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán (Jekel) – Bořuta, Baláž, Vodička, Furch, Kříž, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Vodný, Michálek, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Malý, Ondráček – Matě. Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel.

HC Stadion Litoměřice

Litoměřice již tradičně spoléhají na dravé mládí, které je táhne již několikátým rokem do vyšších pater tabulky a ani letos tomu nebylo jinak. Tým táhl neuvěřitelným tempem litvínovský odchovanec Přemysl Svoboda, který nasbíral v základní části 45 bodů a nevynechal ani kolo. Skvělou sezonu zažil i Fin Riku Sihvonen, který se po roce na Valašsku vrátil na místo činu, a dokonce si svými výkony řekl i o čtyři zápasy v Extralize, kde nastoupil za pražskou Spartu.

Velká spokojenost panovala u kališníků i s výkony Filipa Kuťáka. Zkušený útočník si řekl o nový pakt až do roku 2026. Klub argumentoval podpis nové dvouleté smlouvy skvělými výkony na ledě a také pomáhání litoměřickým nadějím v hokejovým vývoji.

V Litoměřicích se skvěle chytil také Pavel Kordule, kterému nedělal problém přechod z druhé ligy a po roce v Ústí nad Labem se skvěle ukázal v litoměřickém dresu a ukázal na sebe dvaatřiceti body.

Blýskl se i nadějný Petr Ton. Syn známého kanonýry nastřílel v letošní sezoně 11 branek.

Litoměřice měly možnost na třebíčském ledě rozhodnout o svém postupu, ale v prodloužení nakonec padly. Zápas po skončení hodnotil František Ptáček.

„Nehráli jsme tak dobře jako v třetím zápase, zatím nevím z jakého důvodu, ale určitě si to rozebereme. Dotahovali jsme, vypadalo to, že se možná nadechneme, ale myslím si, že za ten dnešní výkon jsme si to úplně nezasloužili. První branku sice vstřelili domácí, ale nemyslím si, že to bylo dnes klíčové, když jsme dokázali vždy odpovědět. Samozřejmě je to pro psychiku lepší, dýchá se vám lépe. Klíčové bych dneska řekl, že byla naše chyba v prodloužení. Není možné, abychom nechali stát soupeře volně před naší brankou.“

Sestava Litoměřic z minulého utkání: Cichoň (Šatný) – Jebavý (C), Tůma, Pavlák, Krutil, Husák (A), Černohorský, Tomek – Kordule, Jícha (A), Costa – Korkiakoski, Kuťák, Sihvonen – Ton, M. Vitouch, P. Svoboda – D. Vitouch, Plos, Žmola – Hrabík.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy svedou přímý souboj o šestku se Zubry!

29.02.2024