Menu +

Bílé hvězdy čeká ve středu jeden z nejdůležitějších zápasů základní části, v boji o play-off budou čelit přerovským Zubrům

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horáckou Slavii čeká veledůležité utkání s Přerovem. Třebíčští hokejisté v posledním odehraném zápase nestačili na svou pražskou jmenovkyni a domů se vraceli bez bodového zisku. Jediným úspěšným střelcem Horácké Slavie se stal Ondřej Malec. Zubři v posledním utkání porazili ústecký Slovan 5:3 a pojistili si své místo v elitní osmičce tabulky. Bílé hvězdy se s Přerovem v letošní sezóně střetly třikrát a ve dvou případech se radovaly z vítězství. Horácká Slavia má stále šanci na postup do play-off, ale bude hodně záležet na výsledcích ostatních zápasů. Každopádně Třebíč potřebuje na domácím ledě získat potřebné body, aby se udržela v urputném boji o play-off. Přijďte i vy podpořit třebíčské hokejisty a pomozte vytvořit skvělou diváckou kulisu, která požene Horáckou Slavii za vítězstvím. Utkání mezi Třebíčí a Přerovem začíná ve středu v 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče - KHNP ARENĚ.
Sdílejte článek
 

HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Tréninky probíhaly v Prostějově a v Olomouci a často v pozdních večerních hodinách. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí nejvyšší české hokejové soutěže. Přerovští fandové měli zanedlouho znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal znovu o ligu výše. V roce 1881/1882 se Přerov dostal na další metu. Vyhrál totiž druhou ligu a po kvalifikaci se dostal i do té první. Po sezóně 1993/1994 se hokejisté Přerova vrátili do druhé ligy. Hned následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2015, a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Silvester Kusko (21+23), Lukáš Nedvídek (21+22)

nejlepší nahrávač: Silvester Kusko (21+23)

lídr kanadského bodování: Silvester Kusko (21+23)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 92,53%, Pavel Jekel 88,22%, Dominik Svoboda 92,42%

Statistiky hráčů Přerova

nejlepší střelec: Tomáš Sýkora (16+17)

nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (11+26)

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (11+26)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Lukáš Klimeš 92,47%, Milan Klouček 92,48%, Michal Šurý 88,24%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC RT Torax Poruba - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - VHK Robe Vsetín 6:0

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 po prodloužení

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 3:6

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 6:1

Poslední odehrané zápasy Přerova

HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov 4:2

SK Trhači Kadaň - HC Zubr Přerov 1:6

HC Zubr Přerov - Rytíři Kladno 6:2

AZ Residomo Havířov - HC Zubr Přerov 1:2

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Zubr Přerov 3:5

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Kusko, Nedvídek, Havlát – Vodný, Psota, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Süss, M. Novák, Paták.

Sestava Přerova z minulého utkání: Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Weinhold, Malina – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Davídek, Sikora, T. Sýkora (C) – M. Kratochvíl, Hejcman, Goiš – Tomi, Moučka, Gago.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024