Menu +

Bílé hvězdy hlásí další posilu. Na hostování přichází štírek Tomáš Havránek

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dalším novicem v třebíčském dresu je Tomáš Havránek. Jde přitom o staronovou posilu, neboť talentovaný útočník již zná, jaké to je oblékat dres HST. Jedná se o hokejistu, jenž má bez debat schopnosti rozhodovat zápasy a Horácká Slavia si od něj právě tohle do příštího ročníku slibuje.
Sdílejte článek
 

Další posilou třebíčského hokejového klubu se stal Tomáš Havránek. Jednadvacetiletý útočník stráví na Vysočině následující prvoligový ročník formou hostování. Odchovanec žďárského hokeje přitom nepřichází do neznámého prostředí. Dres Třebíče totiž oblékal více či méně už během uplynulých tří sezon.

Svůj debut si mezi Bílými hvězdami odbyl během prvoligového ročníku 2016/2017. Tehdy nastoupil do 41 zápasů s bilancí 4 góly a 16 asistencí. O rok později odehrál za náš klub 39 soutěžních střetnutí (6+15). Letos bojoval za Třebíč v 11 případech (4+3). Celkově to dává dohromady 91 zápasů a 48 kanadských bodů. Není tak pochyb o tom, že talentovaný forvard bude mít v nadcházející sezoně jednu z vůdčích rolí v mužstvu. Šikovný útočník přichází na Vysočinu v rámci ročního hostování.

Právě skončený ročník byl pro Tomáše Havránka poměrně dost turbulentní. Vystřídal během něj hned 3 kluby. Sezonu zahájil v extraligových Karlových Varech, kde nakonec stihl odehrát 4 utkání (1+0). Následně putoval do Jihlavy (31 zápasů, 4+13), až ho jeho hokejové kroky zavedly znovu do Třebíče (11 utkání, 4+3). Sezona však skončila pro mladého hokejistu velmi smolně. Po těžkém otřesu mozku, který utrpěl během extraligového měření sil, když hájil barvy Karlových Varů, už další starty nepřidal. Nyní je ale zpět, připraven znovu naplno ukázat svůj nesporný potenciál.

„Téměř od začátku přípravného období se s naším týmem připravuje na nový ročník Chance ligy útočník Tomáš Havránek," přidává informaci o další posile týmu Horácké Slavie Třebíč její sportovní manažer Radek Novák.

„Tomáše již naši fanoušci dobře znají z dřívějších působení v HST. Naposledy v Třebíči hrál v závěru sezóny 2018 – 2019. Tomáš má velké předpoklady, i přes svůj mladý věk, výrazně se podílet na zvyšování úrovně naší ofenzivní hry a výkonnostně růst,“ doplnil pro oficiální klubové stránky současný sportovní manažer a bývalý vynikající útočník třebíčského klubu.

Jednadvacetiletý forvard si mimo jiné vyzkoušel i hokejovou Ligu mistrů, v této prestižní soutěži odehrál za brněnskou Kometu tři střetnutí. Patřil rovněž k mládežnickým reprezentantům naší země. S Kometou Brno navíc získal seniorský i juniorský extraligový titul.

Další kamínek do mozaiky nového třebíčského týmu je tedy zasazen. A nutno říct, že vedení klubu opravdu nezahálí. Podařilo se udržet většinu stěžejních hokejistů z loňského kádru, k nimž postupně přibývají hráči, kteří mají potenciál být rovněž těmi rozdílovými. Skladba mužstva navíc stále není u konce a my vám samozřejmě budeme postupně dávkovat další informace. Už teď si ale troufáme říci, že se třebíčský fanoušek může na následující ročník těšit.

Podobné články

Aktuální zprávy

Stabilní i nový partner dnes uzavřel spolupráci s HST

před 2 dny
Aktuální zprávy

Junioři stále bez ztráty bodu a další víkendová utkání

před 3 dny
Aktuální zprávy

Další posila, z Karlových Varů přichází forvard Matěj Zabloudil

14.10.2021