Menu +

Bílé hvězdy hrají v sobotu proti těžké Kadani a potřebují i Vaši podporu!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 46. kola WSM ligy přivítá Horácká Slavia na domácím ledě celek z Kadaně. Těžký soupeř, se kterým budou domácí borci, kteří bojují s marodkou, hrát o dalších důležitých, pomyslných šest bodů! Do konce základní části chybí již jen pár utkání a Třebíč momentálně ztrácí na příčky zaručující předkolo play off čtyři body. Logika je tedy jasná, je třeba zvítězit. Úkol zní jasně, udělejte si v sobotu odpoledne volno a vezměte své kamarády a rodiny na hokej, hráči se nachází v těžké situaci a potřebují každého fanouška, který je povzbudí!
Sdílejte článek
 

Dnes nejprve pohled do tábora domácích!

WSM liga spěje nemilosrdně k závěru základní části. To není úplně potěšující okolnost, zejména pro Horáckou Slavii Třebíč, která touží dostat se do předkola play off, na které momentálně ztrácí čtyři body. V rámci 46. kola přicestuje na led Třebíče neoblíbený soupeř, SK Kadaň. Do konce základní části zbývá už jen sedm kol, a proto Třebíč již nutně musí bodovat. Dalo by se říci, že nic jiného než tři body proti Kadani nemůže být bráno za uspokojivý výsledek. Všichni jsou si dobře vědomi kvalit soupeře, a proto je zcela jasné, že úkol to nebude vůbec jednoduchý.

Ještě když vzpomeneme, že na Slavii Praha, kde Třebíč odehrála středeční kolo, neodcestovalo hned několik opor a sestava Horácké Slavie byla hodně slátaná. Chyběl forward první formace, Erat, dále Polodna a obránci Bartoň a Čejka. Aby toho nebylo málo, Třebíč se ještě musela obejít bez brankáře Vejmelky, místo něj naskočil do hry Falter. Třebíčští první třetinu nezvládli a čtyřikrát inkasovali. Bílé hvězdy mohly litovat neproměněných šancí ve druhé třetině, kdy snížily na 4:2, konkrétně trestného střílení Marka Švece, nebo neproměněného úniku Charlese Baldwina. Doufejme tedy, že alespoň někdo ze jmenovaných hráčů, kteří chyběli, v sobotu na domácím ledě znovu naskočí do hry. Díky absencím již zmíněných hráčů se do hry dostal i junior Všetečka, což je určitě dobrá zpráva, protože odchovanců v sestavě nebude nikdy dost.

Třebíč střílí málo gólů, to je v letošní sezoně velký problém. Vždyť jen ve třech utkáních v letošní sezoně dokázali borci s bílou hvězdou na hrudi vstřelit více jak čtyři branky. Na tento problém Třebíč bohužel doplatila i v posledním domácím utkání proti Prostějovu, ve kterém dokázala vstřelit jen jeden gól a navíc chvíli před koncem třetí části po obrovském zaváhání, kdy se dva domácí borci srazili před vlastní modrou, inkasovala a ze zápasu tak nebrala ani bod. Co se týče vzájemných zápasů s Kadaní v letošní sezoně, ten sobotní bude v pořadí čtvrtý. Vždy zvítězil domácí celek, takže dvakrát Kadaň a jednou Třebíč. Snad bude toto pravidlo potvrzeno i v sobotním duelu.

Sestava Horácké Slavie ze zápasu na Slavii Praha

Falter – Malena, Podlipnik, Schejbal, Štindl, Šaur, Niko – Wasserbauer, Dolníček, Přibyl – Kusko, Psota, Švec – Čech, Juráň, Pokorný – Petelin, Baldwin, Všetečka.

Ovšem v této chvíli je asi rozebírání toho co bylo, celkem zbytečné, chybí nám pár kol do konce a je třeba urvat body, a to zejména bojovností, protože hokejově to letos skřípe. Velice důležitá bude stoprocentně i podpora domácích fanoušků. Je pravdou, že letošní sezona nepatří k těm nejpovedenějším a že třebíčský divák je poněkud namlsaný, ovšem situace je taková, jaká je, a v těchto těžkých chvílích se musí diváci semknout a svým hráčům co nejvíce pomoci. Protože za uplynulé sezony, které byly velice úspěšné, si to zaslouží! Proto je třeba, aby se jich v sobotu 30. 1. od 17:30 sešlo co nejvíce, a to na obvyklé adrese, na Zimním stadionu města Třebíče - MANN+HUMMEL ARENĚ!


SK Kadaň - silný soupeř!

Co se týče brankáře, tam je situace poněkud nejasná. V partnerském kádru Chomutova se střídá hned několik brankářů. Nejvíce, tedy 12 zápasů odchytal Tomáš Dvořák. Často nastupuje také Jan Strmeň. Osm zápasů odchytal za Kadaň také zkušený Miroslav Hanuljak. Nejproduktivnějším obráncem Kadaně je také známé jméno, Jakub Trefný, ten si za 35 odehraných zápasů připsal 18 kanadských bodů. Mezi útočníky je nejproduktivnější Marek Račuk se 31 body, ten už ale válí v barvách Kladna. Za Kadaň v minulém zápase nastoupil i třebíčský odchovanec Danko Deveri, který působí v druholigovém Klášterci. Několik utkání odehrál za Kadaň také juniorský reprezentant David Kaše.

Co se týče aktuální formy našeho soupeře, za poslední čtyři zápasy získalo mužstvo sedm bodů. Naposledy si odvezlo bod ze Slavie, a pak těsně podlehlo doma Motoru 3:4. Kadani patří momentálně v tabulce WSM ligy 6. místo a má na svém kontě bodů 70.

Sestava SK Kadaň z minulého zápasu

Strmeň – Trefný, Černý, Szathmáry, Novák, Weinhold, Drobný, Meliško – Kadlec, Kverka, Sloboda – Macháček, Šťovíček, Hlava – Koblasa, Vrána, Vaněk – Huňady, Deveri, Wágner.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020