Menu +

Bílé hvězdy míří do Benátek nad Jizerou, kde budou chtít natáhnout svoji vítěznou sérii na čtyři zápasy

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia vlétla do sezony jako velká voda a zatím semlela vše, co se jí postavilo do cesty. Posledním kdo okusil sílu třebíčského celku, byl Frýdek-Místek, který se domů vracel s prázdnou. Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera zatím neztratila ani jeden bod a se svou pražskou jmenovkyní je suverénně na čele celé tabulky Chance ligy. Dalším sokem, kterému budou hokejisté Horácké Slavie čelit, jsou Benátky nad Jizerou. Ty jsou zatím stejně jako Kadaň stále bez bodu a náleží jim předposlední pozice. V zápasech se však farmářský klub libereckých Bílých Tygrů snažil držet krok a ve všech kolech padl v uvozovkách pouze o dvě branky. Zatím se sice stále jedná o start sezony, ale v konečném zúčtování může hrát roli každý bod navíc. Další tři budou ve hře ve středu v 17:30, kdy se Horácká Slavia postaví proti Benátkám nad Jizerou.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Svěřenců lodivoda Kamila Pokorného je doslova a do písmene plný led. Statistika devíti bodů ze tří odehraných klání hovoří sama za sebe. Bílé hvězdy zůstávají suverénní díky skvělým týmovým výkonům, které na kluzištích předvádí. Důkazem může být úžasně sestavená čtvrtá třebíčská řada, mezi kterou je obrovská chemie a úřadovala zatím v každém klání. Na ledě navíc dokáže soupeři pořádně zamotat brusle. David Michálek, který je této útočné trojice součástí, zatím platí za nejlepšího třebíčského střelce. O toto vyznamenání se ale dělí s Václavem Krlišem, který proti Frýdku-Místku dvakrát rozvlnil síť soupeře.

Opomenout ale nesmíme ani další hráče. Zmínit můžeme Matěje Psotu, který svými kličkami a technickou hrou dokáže připravit nejednu šanci a měl lví podíl na otevření skóre v klání s Rysy. Příkladem jde i samotný kapitán Ladislav Bittner, který v kolonce vstřelených branek dýchá na záda nejlepším třebíčským snajprům.

Dres Horácké Slavie v letošní sezoně poprvé oblékl i Silvester Kusko, který působí v extraligové Kometě. Bílé hvězdy mají opravdu velkou základnu svých odchovanců, kteří se do známého prostředí velmi rádi vracejí. Kromě Kuska už za Třebíč naskočili i Martin Dočekal s Vilémem Burianem ,kteří se také náležitě zapsali do statistik.

Je velmi těžké říci, na kterém postu je největší síla Horácké Slavie, jelikož začátek sezony je jako z říše snů. Výborná čísla si stále drží Pavel Jekel, který má úspěšnost zákroků atakující hodnotu 94,40%, což je velmi úctyhodné číslo. Svými gymnastickými zákroky už tento maskovaný hrdina zastavil několik gólových akcí.

Horácká Slavia v minulém ročníku vyzvala Benátky nad Jizerou celkem dvakrát. Poprvé na domácím ledě sice neuspěla, ale v následné odvetě svého soka skolila v nastaveném čase. Jak bude tento příběh pokračovat, se fanoušci dozvědí už ve středu.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: David Michálek (3+0), Václav Krliš (3+0), Matěj Psota (0+3), Michal Vodný (1+2)

nejlepší střelec: David Michálek (3+0), Václav Krliš (3+0)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (0+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 94,37%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Kusko, Burian – Ferda, Michálek, Křehlík.

HC Benátky nad Jizerou

Benátkám nad Jizerou zatím start sezony vůbec nevychází podle představ. V prvním klání se farmě libereckých Bílých tygrů ještě dařilo s Vrchlabím držet krok alespoň v počtu střel. Při měření sil s pražskou Slavií a Litoměřicemi už ale Benátky nad Jizerou nestačily na aktivní hru soupeře. Nicméně ve všech těchto duelech soupeř vždy zvítězil jen o dvě branky. Zásluhu nesou především skvělí strážci svatyně, kteří mají na startu nového ročníku Chance ligy výborná čísla.

Tým plný nadějných hokejistů před touto sezonou přivedl několik mladých talentů, kteří tak budou moci nakouknout do seniorského hokeje a v případě dobrých výkonů může přijít i šance v extraligovém kádru Bílých Tygrů.

Obrané řady přišel vyztužit mladý Jakub Žůrek, který je právě libereckým odchovancem, ale minulou sezonu si vyzkoušel zahraniční angažmá ve Švédsku.

V útočných řadách se nově trenérský štáb může spolehnout na Adama Klapku, který se rozhodl pro návrat do rodné vlasti po své zámořské štaci. Z Finska se do Benátek nad Jizerou přesouvá Adam Kalaj, který byl na severu Evropy velmi produktivní. Prosadit se bude chtít i Erik Čermák, který v minulé sezoně již Chance ligu okusil v dresu Litoměřic. Zkušenosti by měl svým následovníkům předávat velezkušený Antonín Dušek, který se do Čech vrací po dvou sezonách ve francouzském Nice.

Jak již z předešlých let a také z článku vyplývá, tak Benátky nad Jizerou budou opět spoléhat na dravé mládí, které bude doplněno zkušenými hokejisty. Ti se budou snažit svým nástupcům předat co nejvíce dovedností.

Statistiky hráčů Benátek nad Jizerou

lídr kanadského bodování: Antonín Dušek (1+0), David Aubrecht (1+0), Daniel Bukač (1+0), Vojtěch Jiruš (0+1), Lukáš Pabiška (0+1), Jan Šír (0+1), Adam Klapka (0+1), Adam Dlouhý (0+1)

nejlepší střelec: Antonín Dušek (1+0), David Aubrecht (1+0), Daniel Bukač (1+0)

nejlepší nahrávač: Vojtěch Jiruš (0+1), Lukáš Pabiška (0+1), Jan Šír (0+1), Adam Klapka (0+1), Adam Dlouhý (0+1)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Matěj Žajdlík 92,31%, Daniel Král 92,11%, Jaroslav pavelka 91,43%

Sestava Benátek ad Jizerou z minulého utkání: Pavelka – Šedivý, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek, Bukač, Patzelt – Dlouhý, Dušek, Šír – Jiruš, Jansa, Pabiška – Wiencek, Čederle, Klapka – Vomáčka, Čermák, Křepelka.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká přímý souboj o první místo s Litoměřicemi

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká po jedenáctém vítězství v řadě cesta do Vrchlabí

16.10.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia bude chtít proti Zubrům natáhnout svou sérii výher už na jedenáct zápasů

12.10.2021