Bílé hvězdy míří již v sobotu na horký led Litoměřic!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rychlém sledu pokračuje kolotoč zápasů první ligy. Na programu je již 17. kolo. V něm zavítá vedoucí tým soutěže Horácká Slavia Třebíč na led Stadionu Litoměřice. Kališníci drží aktuálně třetí příčku s 28 body, jedná se tak o další šlágr kola! Udrží Bílé hvězdy první pozici před Chomutovem i po tomto souboji? Zápas mezi Stadionem Litoměřice a Horáckou Slavií začíná v sobotu 25. října 2014 v 17:00 hodin.

Statistika nuda je…

Litoměřice možná tak trochu překvapivě figurují na špici prvoligové tabulky. Kališníci sice nestačili v posledních dvou kolech na jihlavskou Duklu a na favorizovaný Chomutov, v předchozích dvou zápasech však pěti góly zdolali Prostějov i České Budějovice.

Kanadskému bodování Litoměřic vévodí zkušený útočník Jaroslav Kalla, který se může pochlubit 20 body za 3 branky a 17 asistencí. Nejlepším sniperem svého týmu je dosud Vítězslav Bílek s deseti přesnými zásahy. Oba dva tito hráči patří ke špičce v hodnocení v celém pelotonu prvoligových aktérů. Třetí průběžná pozice Kališníků není proto z tohoto pohledu až takovým překvapením. Necelých 19 procent využitých přesilových her ukazuje na největší nebezpečí našeho příštího soupeře. Větší porci zápasů odchytal v brance Litoměřic jedenadvacetiletý Tomáš Král. Jeho úspěšnost zákroků se blíží hranici 94%. Ve statistikách první ligy mu patří třetí místo.

Kanadskému bodování Bílých hvězd vévodí oblíbenec domácích tribun Lukáš Havel, který z 16 odehraných zápasů získal již 17 kanadských bodů a s 10 vstřelenými brankami mu po právu náleží dělené druhé místo pro nejlepší střelce soutěže. Na tomto místě se však zároveň sluší připomenout zásluhy Romana Erata, který má na své pažbě 14 gólových nahrávek a v tomto směru je rovněž na špičce všech prvoligových nahrávačů. Brankoviště Bílých hvězd, to je jedna z rarit prvoligových kluzišť. Za šestnáct kol druhé nejvyšší soutěže se v Třebíči protočilo už šest gólmanů, kteří byly vždy oprami! Tomáš Štůrala, Marek Čiliak, Martin Falter, Luboš Horčička, Karel Vejmelka a Lukáš Dusík. Ti všichni už v dresu Horácké Slavie zasáhli do nového ročníku první ligy. A na soupisce figurují ještě mladíci Lukáš Klimeš a Milan Máj. V Horácké Slavii si však logicky uvědomují, že situace není ideální a věří, že se brzy zranění gólmani dají dokupy a budou mít ve zbytku sezony pevně stanovenou brankářskou dvojici.

Rekapitulace 16. kola z pohledu příštích soupeřů

Ještě v pondělí odpoledne se chomutovští Piráti těšili z čtyřbodového náskoku na čele druhé nejvyšší soutěže, teď už je ale jejich vedení minulostí. Po úspěšné dohrávce i suverénním středečním vítězství nad Prostějovem se zpátky na první příčku vyšvihli hokejisté s bílou hvězdou na hrudi! Domácí před svým publikem hosty přehráli v poměru 5:1, přesto lodivod Horácké Slave Jiří Mička viděl ve výkonu svého týmu určité nedostatky: „Zvládli jsme první třetinu, dali jsme tři góly, ale od druhé třetiny jsme se začali totálně trápit díky tomu, že jsme ke hře přistoupili lehkovážně, hráli jsme hokej, který vůbec nechceme hrát. Po druhé třetině jsme si to v kabině vyříkali, ale začátek třetiny se nesl ve stejném duchu. Vysvobodila nás až čtvrtá branka. Dnes jsme zvládli jen první třetinu. Jestli chceme takhle pokračovat, tak moc body sbírat nebudeme“.

O hodně důležité body hrály Litoměřice v posledním odehraném kole na ledě Jihlavy. Duklu hnalo dopředu nejen domácí prostředí, ale hlavně nutná potřeba ukončit třízápasovou sérii neúspěchů. Soupeři si šedesát minut vůbec nic nedarovali, jihlavští hokejisté totiž dvakrát stáhli manko a Kališníci pak dokonce dvoubrankovou ztrátu, a tak muselo rozhodnout až prodloužení a gól matadora Melenovského. Dukla tak brala vítězství 5:4 po prodloužení. Nic se ale nezměnilo na tom, že v tabulce je našlapáno jako v autobuse během ranní špičky.

Sestavy příštích soupeřů z 16. kola

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Mikliš, Špelda, Málek, Šulc, Míka, Plášil – Bílek, Kalla, Procházka – Chlapík, Švagrovský, Novák – Rys, Volek, Dvořáček – Doležal, Ondráček, Antončík – Schwamberger

Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Ostřížek, Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Zuzin, Čuřík – Čech, Raška, Mrázek.

Poslední vzájemný zápas

Nelehký úkol měla před sebou Horácká Slavia ve 4. kole první ligy. Na její led přicestovaly Litoměřice, které do zápasu vstoupily velice dobře a na začátku druhé třetiny vedly o dvě branky. Bílé hvězdy nesložily zbraně a do konce druhé periody díky dvěma využitým přesilovkám srovnaly skóre. Ani přes několik šancí na obou stranách ve třetí třetině se stav utkání nepohnul. Po 19 vteřinách prodloužení potrestal další faul hostů Matěj Pekr a rozhodl o výhře Horácké Slavie.

Horácká Slavia Třebíč – Stadion Litoměřice 3:2pp, branky: Bartoň, Dolníček, Pekr – 2 Rys

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!