Menu +

Bílé hvězdy míří k dalšímu utkání do Ostravy, budou bojovat o veledůležité body s Porubou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č – Boj o play-off pokračuje. Horáckou Slavii čeká důležitá bitva na ledě Poruby. Bílé hvězdy své poslední utkání, které odehrály proti Frýdku-Místku, zvládly především díky famóznímu Lukáši Dostálovi. Třebíčský maskovaný hrdina zlikvidoval několik velkých šancí hostujícího celku a vychytal i závěrečné samostatné nájezdy, ve kterých si vítěznou branku připsal Silvester Kusko. Poruba svůj poslední odehraný zápas také dovedla do zdárného konce. Ostravský celek udolal ústecký Slovan v prodloužení a stejně jako Třebíč získal dva body. Horácká Slavia se s Porubou v letošní sezóně střetla celkem třikrát a ve všech utkáních dokázala zvítězit. Utkání mezi Bílými hvězdami a Porubou bude v sobotu v 16:00 hostit Zimní stadion Ostrava - Poruba.
Sdílejte článek
 

HC RT Torax Poruba 2011

Historie tohoto klubu sahá až do roku 1946, kdy tento celek poprvé spatřil světlo světa. Klub byl poprvé pojmenován SK Poruba. Svůj současný název získal v roce 2011.

Důležitým mezníkem pro Porubu je rok 1996. V tomto roce se totiž tomuto ostravskému celku podařilo postoupit z krajského přeboru do druhé ligy. Poruba strávila ve druhé lize několik sezon.

V roce 2004 Poruba překonala všechny nástrahy a proklestila si cestu do první ligy. Poruba setrvala ve druhé lize pět sezón. V té páté však došlo k zásadnímu zvratu v událostech. Ročník 2008/2009 s sebou totiž přinesl vážné komplikace. Ostravský celek se ve druhé lize neudržel, a z finančních důvodů navíc přišel o seniorské mužstvo. Poruba byla z tohoto důvodu nucena vynechat dvě sezóny.

Nový sponzor RT Torax dokázal Porubě vdechnout nový život, a moravskoslezský celek se tak po delší odmlce vrátil do druhé ligy. Druholigovou licenci ostravský celek odkoupil od týmu HC Roudnice nad Labem. Po úvodním nepříliš vydařeném ročníku nabrala Poruba velkou sílu. Zajímavý byl pro ostravský tým rok 2017, ve kterém se Poruba dostala až do finále. Na hladový Vsetín však Poruba neměla dostatek sil.

Následující sezónu to však konečně klaplo. HC RT Torax Poruba 2011 si v hektickém zápase s týmem BK Havlíčkův Brod vybojovala své místo ve druhé nejvyšší hokejové lize v České republice.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Silvester Kusko (19+18)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (17+22)

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (17+22)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Karel Vejmelka 92,53%, Lukáš Dostál 91,71%, Pavel Jekel 88,97%, Dominik Svoboda 92,42%

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Petr Kanko (17+7)

nejlepší nahrávač: Jan Káňa (13+24)

lídr kanadského bodování: Jan Káňa (13+24)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Dolejš 92,32%, Hynek Kůdela 91,39%, Tadeáš Dvořák 88,39%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2

SK Horácká Slavia Třebíč - AZ Residomo Havířov 5:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 po prodloužení

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek - Místek 3:2 po samostatných nájezdech

Poslední odehrané zápasy Poruby

ČEZ Motor České Budějovice - HC RT Torax Poruba 0:4

HC RT Torax Poruba - SK Trhači Kadaň 8:1

Rytíři Kladno - HC RT Torax Poruba 3:2

HC RT Torax Poruba - AZ Residomo Havířov 2:1 po samostatných nájezdech

HC Slovan Ústí nad Labem - HC RT Torax Poruba 3:4 po prodloužení

Sestava Třebíče z minulého utkání: Dostál (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka(C), Furch – Psota, Nedvídek, Kusko (A) – Střondala, T. Havránek, Vodný (A) – P. Kratochvíl, M. Novák, Süss – Paták, Tadeáš Král, Malec.

Sestava Poruby z minulého utkání: Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Slavík, Ovčačík (A), Šnajnar, Urbanec, Mamajev, Pastor, Padrnos – Kanko (A), Zdeněk (C), J. Káňa – Guman, T. Jáchym, Illéš – Baláž, Toman, Ollender – Alexejev, Vymazal, Václavek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021