Menu +

Bílé hvězdy míří na Lapač, kde budou chtít natáhnout svou vítěznou sérii

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera má za sebou úspěšně zvládnuté derby s Jihlavou a s korunou pro krále Vysočiny míří na Lapač, kde bude čelit hvězdami nabitému Vsetínu. Celek z Valašska se drží na čtvrté pozici a i v průběhu sezony mohutně zbrojí. Jasně tak ukazuje, že chce dosáhnout velkého úspěchu. To svěřenci Kamila Pokorného po reprezentační pauze znovu najeli na vítěznou vlnu a získali šestou výhru v řadě. Musí se však potýkat s otazníky v sestavě, které jsou jedinou kaňkou na jízdě Horácké Slavie. Kolotoč Chance ligy se ale točí na plné obrátky a bílé hvězdy musí jít zápas od zápasu a pokračovat v zodpovědných výkonech. Další tři body budou ve hře právě na Lapači, kde bude Horácká Slavie čelit výběru z Valašska v sobotu v 17:00.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia získala ve středu velice cenný skalp svého úhlavního rivala, kterého na svém ledě připravila o všechny body, které byly k mání. Nyní už se ale třebíčská parta musí soustředit na výjezd na Valašsko, kde se na odpor postaví ambiciózní Vsetín. Bílé hvězdy jsou si moc dobře vědomy kvalit svého soupeře a na zápas se důkladně připravovaly. Budou se však pravděpodobně muset obejít bez několika hráčů základního týmu. Někteří hráči si svými výkony navíc řekli i o místo v sestavě extraligových celků a hráli už v pátek. O přípravě na důležitý zápas na lapači promluvil třebíčský lodivod Kamil Pokorný.

„Jedeme na led soupeře, který se netají ambicemi, že by si chtěl zahrát o Extraligu. Tomu odpovídají i možnosti a kádr, který Vsetín má. My i když nejsme úplně kompletní a máme nějaké problémy se složením sestavy, tak samozřejmě i přes to budeme chtít hrát naši hru a určitě se tam pojedeme porvat o kvalitní výsledek. Chceme navázat na bojovnou hru s Jihlavou a dobře bránit. Rádi bychom se vyvarovali zbytečných faulů tak, abychom hráli stále v pěti. ”

„Co se týče kádru, tak pořád nemůže nastoupit Matěj Zabloudil. Uvidím ještě ráno se rozhodneme, protože týden netrénoval a má za sebou pouze dva tréninky. V týmu máme další hráče s velkými otazníky. Nechci říkat konkrétní jména, protože se může stát, že daný hráč do utkání nastoupí, ale rozhodně jsme v situaci, kdy se nám sestava neskládá úplně komfortně. Na to se ale vůbec nechceme vymlouvat. Prostě hráči, kteří nastoupí, tak věřím že odvedou maximum. ”

„Lukáš Forman a Daniel Poizl byli uvolněni do extraligových klubů a po pátečním odehraném kole se vrací k našemu týmu a proti Vsetínu by měli být oba k dispozici.”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (13+5)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (13+5)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (3+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,38%, Jan Mičán 97,37%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner, D. Sklenář – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Vedral – Ferda, D. Michálek, Křehlík.

VHK Robe Vsetín

Vsetín se stále drží ve společnosti lídrů soutěže a hlídá si čtvrtou pozici v tabulce. Musí však dávat pozor na dotírající Duklu s Jestřáby, kteří na svého soka ztrácejí shodně jen jeden jediný bod. Konkurence je tedy vysoká a každý ztracený bod může s pořadím pořádně zamíchat.

Valaši v poslední době odehráli mnoho vyrovnaných zápasů, v nichž nebylo do poslední chvíle jasné o konečném rozdělení bodů. Po nezvládnutém derby v Porubě, kde se navíc Vsetín vůbec střelecky neprosadil se svěřenci trenéra Romana Stantiena dvakrát představili před domácím publikem. Nejprve se sice podařilo ukořistit tři body i v hektickém závěru při střetnutí se Zubry, ale následně se Vsetín musel v samostatných nájezdech sklonit před skvěle hrajícími Litoměřicemi. Chuť si však celek z Valašska díky výborné třetí třetině zpravil proti pražské Slavii.

Vsetín táhne ve všech ohledech znovu nalezený ztracený syn Luboš Rob, který vyměnil Extraligu za Chance ligu a znovu dokazuje, proč v předešlých sezonách, kdy oblékal vsetínský dres platil za tak nebezpečného hráče. Rob vládne týmové tabulce střelců a současně je také nejlepším nahrávačem svého týmu. No a suma sumárum byste na Valašsku marně hledali produktivnějšího hráče. Sekundovat se mu se sedmnácti body snaží David Březina s Vítem Jonákem. Obrané řady táhnou Lubomír Štach, Ondřej Smetana a lotyšská posila Alexandrs Jerofejevs.

Vsetín se musel neplánovaně rozloučit s Romanem Graborenkem, který měl problémy s prodloužením víza, a nakonec se kvůli průtahům rozhodl kývnout na nabídku z Kazachstánu. Další změnou bylo posílení útočných řad o zkušeného Romana Pšurného, který kvůli neuspokojivým výkonům v Přerově zamířil na hostování do konce sezony právě na Valašsko. No a upekla se také výměna z extraligovým Kladnem odkud do Vsetína zamířil Tomáš Pitule a naopak do nejvyšší tuzemské soutěže se zpět vrátil Miroslav Indrák.

Statistiky hráčů VHK Robe Vsetín

lídr kanadského bodování: Luboš Rob (10+14)

nejlepší střelec: Luboš Rob (10+14)

nejlepší nahrávač: Luboš Rob (10+14)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Málek 93,57%, David Gába 89,09%

Sestava Vsetína z minulého utkání: J. Málek – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Buchta, Š. Jenáček – Půček, Pšurný, Rob – Berger, Pitule, Gago – Hořanský, Vlach, Apolenář – Březina, Kucharczyk, Vítek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022