Menu +

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Svěřenci Kamila Pokorného opět nasedají do autobusu a vyráží směr Šumperk, kde budou bojovat o navýšení náskoku na čele soupeře. Horácká Slavia má čtyřbodový náskok na druhé Valachy a ráda by si připsala body popáté v řadě. Draci se naopak potřebují okamžitě oklepat, jelikož drží černého Petra v podobě posledního místa a předposlední Dynamo B začíná nabírat formu. Zápas mezi Horáckou Slavií a Draky startuje ve středu v 18:00 na šumperském zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia v posledním kole na domácím ledě zažila pořádně divoký zápas, v němž padlo celkem jedenáct branek. Kolín si dokonce dokázal v závěrečné periodě vytvořit dvoubrankový náskok a naděje Třebíče začínaly vyhasínat, ale pak přišel závěr, který zřejmě nikdo nečekal. Vše začalo u samotného kapitána Ladislava Bittnera, který tečoval v přesilové hře kotouč do sítě Kozlů. Na něj při risku bez brankáře navázal Radim Ferda. Tomu fantastickou přihrávkou namazal David Michálek. Pak už ale domácí štěstí opustilo, jelikož je o bonusový bod v nastaveném čase připravila branková konstrukce a nájezdy ovládl soupeř. Bojovný výkon Kozlů, kteří usilují o předkolo ocenil i Kamil Pokorný v ohlasech.

„V závěru přišla přesilovka a power-play, dali jsme gól jak v přesilovce, tak v power–play, což se moc často nestává. V prodloužení jsme hráli čtyři na tři a měli jsme tam dvě úplně vyložené šance, Láďa Bittner dokonce trefil tyčku. Ale to už bychom asi dnes chtěli opravdu moc. Nájezdy se nám vůbec nepovedly, soupeř na ně má kvalitní a zkušené kluky. Ale bereme bod. Když v osmapadesáté minutě prohráváte 3:5, musíte se spokojit třeba i s bodem. K výkonu nás dnes přinutil soupeř, který výborně bruslil, byl hrozně rychlý, nedal nám metr ledu a my jsme pod tlakem dělali chyby. Proto si Kolín dva body zasloužil a my mu gratulujeme.“

Za Třebíč v duelu poprvé naskočil Tomáš Pšenička, který má výborné hokejové parametry a do Třebíče přišel formou výměny s pražskou Slavií. Na opačnou stranu zamířil Václav Krliš.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (22+27)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (22+27)

nejlepší nahrávač: Marin Dočekal (22+27), Antonín Bořuta (5+27)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,80 %, Jan Mičán 92,04 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (52. Mičán) – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Holec – I. Sedláček, Malý, Pšenička – Mat. Novák, Šilhavý, Mat. Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Horácká Slavia v přesilových hrách i nadále válí a má úchvatnou statistiku úspěšnosti 26,75 %. Draci jsou v této statistice na druhém konci tabulky a zužitkují pouze 14,04 % svých početních výhod. Podobně jsou na tom oba celky i v oslabení. Svěřenci Kamila Pokorného ubrání 86,13 % přesilovek soupeře, což je druhé nejlepší číslo napříč ligou. Šumperk je opět poslední a zvládne pouhých 74,12 % svých oslabení. Draci jsou také sedmým nejtrestanějším celkem oproti disciplinované Třebíči.

Draci PARS Šumperk

Draci prožívají katastrofální období, které vyvrcholilo pádem na samé dno ligy. Šumperk padl z patnácti bitev celkem třináctkrát a nyní se musí potýkat se strašákem jménem sestup. Pardubické Dynamo B totiž zabralo a na svého soka už má dvoubodový náskok. Celek ze severní Moravy už nemá kam uhnout a bude muset sbírat bod po bodu, aby ještě zvrátil nepříznivý scénář. Zatím to ovšem nevypadá vůbec dobře. Světélkem naděje byl vydařený duel proti Sokolovu, ale reputaci si Draci opět pokazili v následném klání, kdy museli zkousnout pětibrankový příděl od Dukly.

Kádr Draků doznal před závěrem soutěže několika málo změn. Své místo si v sestavě našel defenzivní útočník Martin Dubský. Ten odehrál pět klání v Prostějově a také v třetiligové Kobře Praha. Nyní už bude hájit barvy Šumperku, který o něj projevil zájem. Šanci dostal i gólman Jakub Vondraš, který by měl zvýšit konkurenci v brankovišti.

Statistiky hráčů Draků Šumperk

lídr kanadského bodování: Jiří Průžek (16+23)

nejlepší střelec: Lukáš Žálčík (23+15)

nejlepší nahrávač: David Bartoš (9+27)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Petr Hamalčík 91,19 %, Jakub Lackovič 89,12 %, Jakub Vondraš 78,95 %

Sestava Šumperku z minulého utkání: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Dudycha, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vildumetz, Šuhaj, Vachutka – Matěj Svoboda, Nedvídek, Mácha – Jouza, Dubský, Š. Jelínek – Bernat.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Horáckou Slavii čeká dechberoucí pátá semifinálová bitva s Berany!

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy vyrážejí do Zlína, kde je za vyrovnaného stavu série čekají dva duely!

21.03.2023
Pozvánky na zápas

Semifinále je po osmi letech opět v Třebíčí! Horácká Slavia vyzve Berany!

17.03.2023
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
PSG Zlín