Menu +

Bílé hvězdy míří naposledy v základní části na led soupeře! V Praze vyzvou již v 16:00 svou jmenovkyni

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného stále bojují o udržení v elitní šestce. Posledním klubem, který může Horáckou Slavii o přímý postup připravit jsou zlínští Berani. Ti na Horáckou Slavii ztrácí čtyři body a před sebou mají stejně jako Třebíč, dvě klání. Bílé hvězdy mají stále vše ve svých rukou a v případě vítězství v základní hrací době se již nebudou muset ohlížet na výsledek soupeře. Pražané v posledních kolech zažehnali sestup a nyní se plně soustředí na případný postup do předkola, o který se přetahují s Kolínem, Sokolovem a Duklou. Utkání mezi bílými hvězdami a sešívanými startuje ve středu netradičně v 16:00 v Edenu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy mají za sebou zápas na ledě prostějovských Jestřábů. Přestože před tímto duelem Horácká Slavia měla s Prostějovem stoprocentní bilanci, tak poslední duel mezi těmito celky nevyšel úplně dle představ hráčů ani trenérského štábu. Horáckou Slavii nespasil ani dvoubodový kapitán Ladislav Bittner, jelikož gólový přísun z třebíčské strany přišel pozdě. Horáckou Slavii neustále trápí početní výhody, které tým Kamila Pokorného v loňské sezoně zdobily. Sám třebíčský lodivod to v pozápasovém hodnocení shrnul.

„Na tom, že z naší strany bylo skóre na nule se podepsalo i to, že nám v poslední době nejdou vůbec přesilovky. Měli jsme tam ve druhé třetině tři možnosti, bohužel jsme ani jednu nevyužili. V úvodu třetí třetiny jsme potřebovali přežít minutu a půl oslabení, což se nám nepovedlo a soupeř šel do vedení 2:0. To byl pro nás nepříjemný gól, a i když jsme pak snížili na 2:1, tak soupeř byl dnes agresivnější v osobních soubojích, vyhrával je a dostával se z toho do střeleckých prostor. Z jedné takové situace odskočil na 3:1 a i když jsme závěr zdramatizovali, tak jsme bohužel na body nedosáhli. Celé utkání jsme to tlačili do kopce, výsledek pořád mluvil pro soupeře al Prostějov byl dnes zodpovědný.“

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Mičán) – Štebih, Baláž, Bořuta, Furch, Vodička, Kříž, Poizl – Vodný, Bittner (C), Psota – Dočekal (A), Malý, Ferda (A) – Maty. Svoboda, Michálek, Ondráček – Matě. Svoboda, Kučera, Michalčuk.


HC Slavia Praha

Tradiční pražský klub si může zhluboka oddechnout. Zažehnal totiž strašáka v podobě sestupu do druhé ligy. Sešívaní zvládli čtyři poslední zápasy, z nichž byly dva s klíčovými soupeři v podobě Rysů a Orlů. Slavia má nyní 65 bodů a už tedy není matematicky možné, aby se na ni v posledních dvou kolech poslední Orli dotáhli. Ti mohou ohrozit pouze Frýdek-Místek nebo Dynamo B.

Pražské Slavii hodně pomohla finská posila do brankoviště. Paavo Hölsä odchytal parádní duely a v Chance lize má prozatím úspěšnost zákroků 92,48 %. Finský maskovaný hrdina odchytal všechny čtyři poslední vyhrané duely Slavie a měl lví podíl na pro Slavii veledůležitých úspěších.

Nyní už je jasné, že sezona sestupem neskončí a pražská Slavia si ji může ještě prodloužit v předkole. Uchazečů o místo v elitní desítce je ovšem celá řada. Slavia už však není pod takovým tlakem, jako ještě před několika koly a největší nebezpečí už je zažehnáno.

Sestava Slavie z minulého utkání: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Křepelka, Kremláček – Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, Brož – Všetečka, Slavík, Slavíček – Havrda, Polák, Půček.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024